dara1111 dara1111 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Geniální alegorická bajka. Vřele doporučuji.

07.07.2012 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Moje druhá kniha z této série a už se těším na další. Barvitě popsány osoby v partě sadistů, pocházející z milionářského prostředí, závislých na násilí, jejich,,úchylky", lidské slabosti a osobní neštěstí. Místy byla kniha jen pro silné žaludky. Nejsem zastáncem násilí, ale bylo to napínavé a neuměla jsem knihu odložit. Dá se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem stejně jako první díl. Hodně mě bavil Asad a Rose, ti knize dodávali odlehčení a trochu humoru, stejně jako osobnost komisaře Carla Mørcka, který jedná sice neurvale, ale je to dobrý člověk a jeho věčné připomínky k Rose i k Asadovi mě dost bavily. Je to dobrá vyšetřovací parta.

12.01.2015 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Moc hezky sepsaná autobiografie. Nostalgie, ironie, humor... velmi přímočará herečka. Svým stylem života a chování by se spíše hodila do dnešní doby, tenkrát provokovala a pobuřovala. Neměla lehký život, ale žila naplno. Mám ji moc ráda.

15.05.2013 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Nebyla jsem vůbec zklamaná, i když se tato kniha od předchozích poněkud liší, byla opět napínavá i když oddělení Q nebyl poskytnut tak velký prostor. Bavil mě i nováček Gordon :). Těším se na další díl.

15.01.2016 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Čtivá, napínavá kniha i když se od předešlých poněkud liší. Ale autor nezklamal a těším se na další knihu série.

18.10.2015 5 z 5

Moulin Rouge Moulin Rouge Pierre La Mure

Krásná kniha, mohu vřele doporučit. Četla jsem ji několikrát a znova se k ní vrátím.

07.07.2012 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Hodně napínavá kniha. Moje první od tohoto autora a určitě u jedné nezůstanu.

12.01.2015 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Je to asi divné, ale doteď jsem od této autorky nic nečetla, kniha ,,Deník citového vyděrače" byla má první a nejspíš se pustím do dalších. Moc se mi líbila, dobře se četla, je v ní humor, ironie, ale i tragédie poznání, že človek je schopen žít delší dobu vedle partnera, aniž by poznal jeho pravou tvář, že člověka, kterého miluje vlastně vůbec nezná... a to poznání bylo kruté.

06.08.2013 5 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Skvělá kniha. Psána tak, že vezme za srdce. Pocity hlavní hrdinky mě dostaly. Situace, které je nucena řešit mohou potkat každého z nás.

15.08.2013 5 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Když jsem překonala první stránky a začetla se do knihy, bylo to celkem příjemné čtení. Ale je to spíše průměr. Četla jsem od této autorky i lepší.

14.08.2013 3 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Knižka čtivá, vtipně napsaná, s nadhledem a ironií. Občas přehnané, ale každý kdo má děti a rodinný život se v nějaké podobné situaci najde. Na relax je kniha dobrá.

09.08.2013

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Tuto knihu si určitě přečtu, je hrozné když ještě v dnešní době musí ženy tak trpět. Nedávno jsem četla,,Upálena zaživa", autobiografickou knihu Souad a celá kniha je dojemná a při čtení mrazí, čím musela hlavní hrdinka projít. Tyto knihy jsou velmi poučné, je nutné, aby lidé věděli, že i dnes žijí ženy bez práva na svobodný názor a možnost rozhodování, týrané a bité, prodávané jako věc, že jsou méně než dobytek ve stáji.

19.10.2012

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Velmi dobrá kniha, hned jdu na další :). Poutavý děj, prostředí dostihů skvěle popsáno, zápletka, napětí.... Naprostá spokojenost.

04.02.2014 5 z 5

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Naprostá spokojenost. Nemohla jsem se odtrhnout, kniha je čtivá, žádné zdlouhavé rozepisování, ale je v ní to co má být a okamžitě vás chytne. Paráda. Francis je opravdu PAN spisovatel. :) Už se těším na další jeho knihu.

25.01.2014 5 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Oddechové vtipné čtení.

04.09.2013 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Když jsem četla,,Upálena zaživa", autobiografickou knihu Souad, mrazilo mě a místy jsem měla v očích slzy. Celá kniha je dojemná Rozum stojí nad tím čím musela hlavní hrdinka projít. Tyto knihy jsou velmi poučné, je nutné, aby lidé věděli, že i dnes žijí ženy bez práva na svobodný názor a možnost rozhodování, týrané a bité, prodávané jako věc, že jsou méně než dobytek ve stáji.

19.10.2012