Dant76 Dant76 komentáře u knih

Králův muž Králův muž Tim Severin

Čtivé pokračování osudů Thorgilse po jeho cestách Evropou, končí porážkou krále Haralda u Stamfordského mostu a nástupem Viléma Dobyvatele....

06.07.2020 5 z 5

Zlověstné proroctví Zlověstné proroctví Tim Severin

Podle mě čtivější a svižnější než první díl. Opět trochu cestopis z doby kolem roku 1000, který popisuje dobu i tehdejší zvyky na různých místech Evropy.

01.06.2020 5 z 5

Satanovy chvíle Satanovy chvíle Zdeněk Pošíval

Další příběh Jožíka Bukovskeho a jim vyřešený případ. Skvěle napsáno, krásně se četlo. Zajímavý konec.

14.01.2020 5 z 5

Doss Alto - mýtus a skutečnost (Československá legie na italské frontě 1918) Doss Alto - mýtus a skutečnost (Československá legie na italské frontě 1918) Josef Fučík

Kniha o zajímavém tématu, ale styl jakým je o Doss Altu vyprávěno mě přišel podivný.

28.12.2016 3 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Pěkná fantasy kniha inspirovaná dávnými dobami Slovanů a Avarů o které toho zase tak moc nevíme . . .

05.09.2016 5 z 5

Generál Alexander Hess Generál Alexander Hess Jiří Rajlich

Autor na 34 stranách popisuje životní příběh československého pilota Alexandera Hesse, který byl mimo jiné za 2. světové války prvním velitelem československé 310. stíhací perutě RAF a to v době bitvy o Británii. Kniha obsahuje spoustu černobílých fotografií a několik barevných bokorysů letadel na kterých létal. Vyšla jako 10. svazek řady monografií AERO a vřele ji doporučuji nejen zájemcům o letadla a historii.

22.03.2016 5 z 5

Četnické vzpomínky Četnické vzpomínky František Fara

Pěkná kniha vzpomínek Františka Fary z dob jeho služby u četnictva počínaje rokem1933 až do doby poválečné, ve které dále vypravuje o svém dětství a dalším soukromém životě. Čtenář se dozví spoustu zajímavých věcí z uvedeného období. Moc takových knih napsáno nebylo.

15.03.2016 5 z 5

Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře Noc dlouhých nožů - Osudový zvrat v hitlerovské éře Roman Cílek

Kniha vypráví čtivým způsobem o boji o moc v nacistickém Německu. K noci dlouhých nožů došlo dne 30. dubna 1934, kdy byly popraveny nepohodlné osoby převážně z řad SA. K popravám a vraždám docházelo i v následujících dnech. V knize se čtenář dozví o zrůdnosti nacistického hnutí a jeho vedení.

02.03.2016 4 z 5

Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938 Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938 Emil Hruška

Zajímavá kniha o česko-německém pohraničí v předvečer 2. světové války. Je zde popsán vznik, vývoj i nasazení sudetoněmeckého freikorpsu v roce 1938. Kdo chce poznat historii naší země, tomu ji mohu doporučit.

01.03.2016 5 z 5

Bílá místa našich dějin Bílá místa našich dějin Jan Bauer

Docela zajímavá kniha o historii naší země, ale měl jsem pocit, že jsem už něco z té knihy někde četl.

26.01.2016 4 z 5

Husité na Žižkově: Pomíjivá paměť pražské periferie Husité na Žižkově: Pomíjivá paměť pražské periferie Petr Čornej

Kniha vlastně o historii Žižkova a návaznosti na husity. Zajímavě a čtivě napsáno.

25.01.2024 5 z 5

Vrah je v každém z nás 2 Vrah je v každém z nás 2 Lucie Bechynková

Stejně dobrá kniha jako první díl...

08.01.2024 5 z 5

Opatova protivenství Opatova protivenství Pavel Hrdlička

Příběh o stavbě kláštera v Milevsko a době, která stavbu provázela.

30.12.2023 4 z 5

Tak střílej!: Dva příběhy, ve kterých realita porazila na hlavu fantazii Tak střílej!: Dva příběhy, ve kterých realita porazila na hlavu fantazii Emil Hruška

Kniha o událostech souvisejících přímo, či nepřímo s koncem druhé světové války a osudech lidí s ním spojených. Je smutné k čemu člověka může dohnat chamtivost, nebo fanatismus...

29.12.2023 4 z 5

Sudetský tulák Sudetský tulák Stanislav Dvořák

Zajímavá kniha a českém pohraničí.

30.08.2023 4 z 5

Cizinci v RAF - stíhači z okupované Evropy od obrany k vítězství (1941-45) Cizinci v RAF - stíhači z okupované Evropy od obrany k vítězství (1941-45) Jan Michl

Kniha popisující osudy cizinců z evropských zemí v řadách RAF v letech 1941-1945. Zajímavé téma a zajímavě napsáno.

06.07.2023 4 z 5

Věčná Slavia 130 let Věčná Slavia 130 let Vítězslav Houška

Nejnovější vydání knihy o nejlepším fotbalovém klubu u nás. Pěkně napsáno, spousta zajímavých informací.

04.01.2023 5 z 5

Češi se nevzdávají! Češi se nevzdávají! Martin Vaňourek

Kniha o jednom ze sedmi hrdinů, kteří padli v boji za vlast v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze. Na takové osobnosti by neměl národ nikdy zapomenout a je ostudou, že byla většina z nich za předchozího režimu záměrně opomíjena.
Kniha je zajímavým pohledem na život Jaroslava Švarce a je škoda, že k jeho osobě dochovalo tak málo... Čest jeho památce.

27.12.2022 5 z 5

Ztracené varty: Strážci šumavské hranice 1938 Ztracené varty: Strážci šumavské hranice 1938 Radan Lášek

Kniha o obraně Šumavy v roce 1938, zajímavé fotografie, vzpomínky pamětníků. Pěkná kniha.

17.10.2022 5 z 5

Anthropoid - němá svědectví Anthropoid - němá svědectví Michal Burian

Sice stručná, ale pěkně zpracovaná brožura o výsadku Anthropoid a dalších okolnostech té doby.

17.08.2021 5 z 5