Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938

Neblaze proslulá paravojenská formace – Sudetoněmecký dobrovolnický sbor – vznikla a působila v česko-německém pohraničí během dramatického podzimu 1938. Teroristické, sabotážní a diverzní akce Freikorpsu měly ve spojení s masivní propagandou sloužit Hitlerově zahraniční politice jako nástroj ovlivňování veřejného mínění, zastrašování českého obyvatelstva v pohraničních oblastech a možného nátlaku na britskou a francouzskou vládu. Publikace popisuje organizační, personální a materiální aspekty Freikorpsu, mapuje jeho nejdůležitější operace a přibližuje jeho hlavní aktéry. Specifickou část představuje vylíčení konkrétní činnosti formací Freikorpsu na Ašsku, které bylo již 21. září 1938 obsazeno nacisty za přímé účasti pravidelných vojenských jednotek Říše. Na kontě poměrně krátké existence Freikorpsu zůstalo vedle materiálních škod více jak 100 zabitých Čechů a přes 2000 zavlečených do Německa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179051/boj-o-pohranici-sudetonemecky-freikorps-v-roce-1938-179051.jpg 57
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Kniha Boj o pohraničí: Sudetoněmecký Freikorps v roce 1938

Tyquick2
10.09.2018

Moje první, ale rozhodně ne poslední kniha od pana Hrušky. Dost pro mě neznámých informací. Děkuji!

Dant76
01.03.2016

Zajímavá kniha o česko-německém pohraničí v předvečer 2. světové války. Je zde popsán vznik, vývoj i nasazení sudetoněmeckého freikorpsu v roce 1938. Kdo chce poznat historii naší země, tomu ji mohu doporučit.

Emil Hruška
česká, 1958