Dant76

Chorvatské pobřeží - Istrie, Kvarner / MP průvodce nová ediceChorvatské pobřeží - Istrie, Kvarner / MP průvodce nová edicekolektiv autorů

Stručně a přehledně psaný průvodce, nejen po chorvatském pobřeží.

Chorvatsko IstrieChorvatsko IstrieGyörgy Fehér

I když starší, tak pro mě pěkně a zajímavě napsaný průvodce se spoustou informací.

Muzeum československého opevnění: Pěchotní srub K-S 5Muzeum československého opevnění: Pěchotní srub K-S 5Martin Dubánek

Na svou dobu precizně zpracovaná brožura o pěchotním srubu K-S 5 U Potoka, době jeho vzniku a jeho současnosti.

RadostRadost neznámý, neuveden

Spousta krásných inspirujících citátů, krásný dárek...

Kriminalistika: Kriminalistická taktika a metodiky vyšetřováníKriminalistika: Kriminalistická taktika a metodiky vyšetřováníJaroslav Suchánek

Obsáhlá kniha o kriminalistické taktice a metodikách vyšetřování. Pěkně a zajímavě zpracováno. Jako nedostatek bych uvedl, že i přes nové vydání jsou zde uvedeny některé zastaralé informace. Např. starý zákon o přestupcích, pojem zločinné spolčení.

Zloději ostatkůZloději ostatkůVlastimil Vondruška

Jak již psal někdo předemnou asi nejslabší díl ze čtyř, ikdyž ke konci se příběh trochu rozjel. I tak pohodové čtení.

Vládcové ostatkůVládcové ostatkůVlastimil Vondruška

Příběh se postupně rozjíždí, jinak čtivé stejně jako předchozí díly.

Lovec mafiánů - Příběh jednoho policajtaLovec mafiánů - Příběh jednoho policajtaKarel Tichý

Pěkně napsaná kniha o věcech, které se u nás skutečně dějí a bohužel málo kdo s tím chce něco dělat. Když už se někdo takový najde je jich jen hrstka a další jim všemožně hází klacky pod nohy. Doporučuji přečíst všem těm co mají o našich politicích a nejen o nich dobré mínění. Jistě se najdou i dobří, ale těch pár to jistě časem semele. Škoda, že nelze v knize uvést jména všech těch křiváků co jsou dodnes v politice a nebo se nějakým způsobem snaží ovlivňovat veřejné dění... Překvapil mě názor autora na novináře Kmentu, ten zde uvádět nebudu, ať si ho každý najde v knize sám.

Sběratelé ostatkůSběratelé ostatkůVlastimil Vondruška

Další příběhy Martina že Stvolna v Čechách i jinde po Evropě. Pohodové, čtivé...

Vzdušní donkichotiVzdušní donkichotiJindřich Marek

Kniha o četnických leteckých hlidkách za první republiky, kdy se jednalo o první naše policejni letectvo a dále o jejich bývalých a dalších našich pilotech v řadách RAF a to jak v běžných jednotkách, tak i v záchranných a průzkumných. Zajímavá kniha.

29.12.2021

Prodavači ostatkůProdavači ostatkůVlastimil Vondruška

Pěkná čtivá kniha. Příběh z Evropy, převážně Francie 14. století...

28.12.2021

Strážci Orlických hor 1938Strážci Orlických hor 1938Radan Lášek

Skvěle zpracovaná historie obrany Orlických hor v roce 1938, spousta krásných fotografií. Jen více takovýchto knih.

02.10.2021

Lidé a hradby, bastionové pevnosti a jejich životLidé a hradby, bastionové pevnosti a jejich životkolektiv autorů

Zajímavá kniha o nejen bastionových pevnostech, životě v nich a jejich době. Knize bych vytkl pouze v jedné z kapitol časté používání němčiny bez překladu. Pro člověka neznalého němčiny je to o ničem. Dále kapitolu z názvem Dvě stě let..., která se opravdu jen těžce četla a nějak jsem nepochopil co tím vším chtěl autor říci. Jinak zbylé kapitoly opravdu zajímavé...

22.09.2021

Historie hornictví na Střibrsku - naučná stezkaHistorie hornictví na Střibrsku - naučná stezkaMiroslav Cvrk

Zajímavá útlá brožura o hornictví na Střibrsku.

16.09.2021

Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéraTrpišovský: Úplný příběh milionového trenéraŠtěpán Filípek

Kniha o nejlepším českém trenérovi současnosti. Popisuje jeho cestu od skromných začátků až po současnost.

16.09.2021

S devatenáctkou do BernuS devatenáctkou do BernuLubomír Man

Pěkná kniha o začinajícím hokejistovi...

31.08.2021

Český ráj - S batohem po ČeskuČeský ráj - S batohem po Českukolektiv autorů

Kniha popisující výlety po Českém ráji, velmi stručně a jednoduše. Co mě vadilo, hodně tmavé fotky.

29.08.2021

Anthropoid - němá svěděctvíAnthropoid - němá svěděctvíMichal Burian

Sice stručná, ale pěkně zpracovaná brožura o výsadku Anthropoid a dalších okolnostech té doby.

17.08.2021

DalmácieDalmácieAntun Travirka

Kniha o Dalmácii s nádhernými fotografiemi.

13.07.2021

ŠibenikŠibenikAntun Travirka

Krásná, stručně a zajímavě napsaná kniha o Šibeniku a jeho okolí. Spousta nádherných fotografií.

09.07.2021

Mata Hari z Chebu: Příspěvek k historii československé vojenské zpravodajské službyMata Hari z Chebu: Příspěvek k historii československé vojenské zpravodajské službyEmil Hruška

Kniha nahlíží na práci vojenského zpravodajství v prvorepublikovém Československo a popisuje stručně případ Anny Dienelové a skupiny kolem její osoby. Čtivé ale stručné.

06.04.2021

Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber - "Otec" novodobé chemické válkySmrt ve žluté mlze: Fritz Haber - "Otec" novodobé chemické válkyTomáš Dosoudil

Kniha o německém chemikovi Haberovi, jeho životě a výzkumech. Také o prvním použití chemických zbraní v první světové válce, o historii chemických zbraní a jejich použití. Čtivě a zajímavě napsáno, spousta pro mě nových skutečností.

02.04.2021

M+B+M: Mašín, Balabán, MorávekM+B+M: Mašín, Balabán, MorávekDalibor Vácha

Román o třech vlastencích, tedy nejen o nich, kteří položili život v boji proti nacistickému Německu, příběh se rozjížděl pomaleji, ale myslím si, že stojí za to ho přečíst.
Balabán, Mašín a Morávek, tři králové. Tyto tři osobnosti druhoválečného oboje by měl znát každý Čech... domnívám se, že to tak bohužel není a je to smutné. Špatně s národem, který si nepamatuje své hrdiny...

22.03.2021

Tábor ve stínu OsvětimiTábor ve stínu OsvětimiBřetislav Ditrych

Kniha o temné historii střední Evropy v době druhé světové války. Co mě vadilo byla trocha zmatenosti v knize, jakési přeskakování a opakování již řečeného.

12.03.2021

Pilotem krále AngliePilotem krále AnglieJiří Rajlich

Kniha stručně popisuje osudy pěti rodáků z Havlíčobrodska, kteří za 2. světové války bojovali v řadách RAF, zajímavá kniha se spoustou fotografií.

01.03.2021

Robert Šlachta – Třicet let pod přísahouRobert Šlachta – Třicet let pod přísahouJosef Klíma

Kniha o tom co vše je možné v dnešní době v naší zemi, o něčem jste možná slyšeli, o něčem četli, ale některé věci by vás ani nenapadly, že jsou v dnešní době možné a že se mohou u nás stát. O tom všem je tato kniha.
Doporučuji přečíst každému a zejména těm co mají růžové brýle a věří tomu co nám vykládají naši politici a že vše funguje a běží tak jak má a že je každému měřeno stejně.

25.02.2021

Curych 1937 - Účast československých letců na IV. mezinárodním leteckém mítinku v Curychu v roce 1937Curych 1937 - Účast československých letců na IV. mezinárodním leteckém mítinku v Curychu v roce 1937Jiří Rajlich

Velmi pěkné zpracování slavných předválečných leteckých závodů v Curychu v roce 1937, naší účasti na nich. Kniha obsahuje spoustu krásných fotografií a v neposlední řadě také krátké životopisy všech dvanácti československých letců, kteří nás reprezentovali.

21.02.2021

Československé četnictvo (1918-1929)Československé četnictvo (1918-1929)Radek Galaš

Kniha o československém četnictvu. Popisuje historii četnictva od jeho vzniku ještě za Rakouska-Uherska. Věnuje se každodennímu životu četníků, vývoji předpisů, zabývá se jejich povinnostmi, popisuje jejich výstroj a označování. Taktéž nechybí zmínka o četnících, kteří padli ve službě. Kniha obsahuje spoustu zajímavých skutečností. Jediné co bych vytkl, je měkká vazba knihy, ale to je věcí nakladatele nikoli autora.

26.01.2021

Opevnění na Stříbrsku 1936 - 1938Opevnění na Stříbrsku 1936 - 1938Vladimír Bednář

Pěkně zpracovaná historie plánování, výstavby a využití linie předválečného lehkého opevnění v okolí Stříbra.

19.01.2021

Dělostřelecká tvrz Bouda součást systému československého opevněníDělostřelecká tvrz Bouda součást systému československého opevněníAleš Horák

Jedna z prvních publikací o čs. prvorepublikovém opevnění. V dnešní době samozřejmě již překonána, ale ve své době asi jedinečná. Stručně popisuje politickou situaci v dané době, výstavbu a historii tvrze Bouda.

18.01.2021