Bílá místa našich dějin

Bílá místa našich dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278013/bmid_bila-mista-nasich-dejin-MpQ-278013.jpg 4 32 8

Čtvrtý svazek Edice Český ČAS Vám předkládá osmadvacet příběhů z českých a moravských dějin, které spojují slova „bílá místa“. Většinou vycházejí z hypotéz a domněnek vážených historiků i amatérských badatelů, kteří se nebáli „jít s kůží na trh“. Mnohdy jsou jejich tvrzení přinejmenším diskutabilní, často jen nadhazují otázku, na niž zatím neznáme odpověď a kdo ví, zda kdy znát budeme. V každém případě jsou to příběhy nanejvýš poutavé a vzrušující.... celý text

kuruteku
23.05.2023 3 z 5

Od Keltů po novověk. Oživí historii, připomene historky a uvede je na pravou míru. Vlastně žádná senzace, ale ani žádný extra objev. Občas dobré si připomenout.

Ladis777
26.03.2022 1 z 5

Takové opakování dějepisu s trochou nadsázky a fantazie - někde je jí popuštěna uzda víc, někde míň. Není to nic moc, ale čekal jsem to dle varování mnohem horší.

malpet
15.11.2019 4 z 5

Zajímavosti z našich dějin, některé kapitoly mně bavily hodně, některé méně, ale celkově dobrý. 4 hvězdy.

Jolana.b
11.12.2017

Zajímavé čtení pro ty, kterým učebnice a odborné články nestačí. Velmi doporučuji.

jprst
07.11.2016 4 z 5

Vezme se historická událost, ovine se známými i méně známými detaily a názory, přidá se trochu fabulace (občas i více) a záhadný a hlavně čtivý příběh je na světě. A to autor umí velice dobře, což potvrdil i u příběhů v této knize.

Dant76
26.01.2016 4 z 5

Docela zajímavá kniha o historii naší země, ale měl jsem pocit, že jsem už něco z té knihy někde četl.

Dandulka
02.07.2014 5 z 5

Pan Bauer nikdy nezklame! Většina příběhů uváděných v této knížce je velmi známá a i přesto se stále můžeme dozvědět spoustu nového a nebo si aspoň připomenout dávno zapomenuté detaily, které nám ve škole neřekli.

tenax
31.10.2013 4 z 5

Vzhledem k obrovskému časovému rozpětí (od doby bronzové až po Karla Hynka Máchu) se autor nemůže zabývat jednotlivými "bílými místy" příliš podrobně. Vlastně jen podává přehled hlavních teorií a názorů na daný problém. Přesto, nebo možná právě proto je kniha zajímavá, rozhodně stojí za přečtení každému, kdo se zajímá o českou historii.