Sudetský tulák

Sudetský tulák https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513275/bmid_sudetsky-tulak-641842d744dd7.jpg 4 18 6

Skutečné příběhy z česko-německého pohraničí od středověku až do 20. století V bohaté historii Sudet existují příběhy, které takřka nebo úplně upadly do zapomnění. Žily tu fascinující osobnosti, o kterých se moc neví, stála tu města, která už neexistují, mluvilo se jazyky, kterými už nikdo nemluví. Poznejte minulost tohoto divokého kraje! Který zdejší šlechtic před 500 lety projel svět a psal moderní úvahy? Jak nacisté zneužili kadaňský masakr z roku 1919? Proč ponuré město duchů lákalo filmaře? To vše a mnohem víc se dozvíte díky místnímu rodákovi, který zná Sudety jako nikdo jiný.... celý text

Afilada
09.04.2024 5 z 5

Knihy o Sudetech a tamních obyvatelích se mi zřejmě nehodlají omrzet. Vždy se dozvím mnoho nového. Manžel Marlen Dietrich byl původem Čechoslovák (!) a úplně mne dostala pracovnice projektu Manhattan, atomová Lilli z Ústí nad Labem (!!!). Knihu symbolicky uzavírá paní Margarete, která odmítla nenávidět "své Čechy". Kniha je dobrým drobným kamínkem ke smíření.

medlovice
31.12.2023 5 z 5

Mám ráda tyto knížky. Cestuji a nemusím se nikam hnout... A když se k tomu přidají staré fotografie, pohlednice, pověsti a informace jsem spokojený čtenář.
Tato kniha mi dala vše, co mám ráda. Zaniklé vesnice , fotky, zajímavá povídání . Kraj, kam se asi nepodívám, ale nikdy neříkej nikdy. Určitě je tam krásně. Nádherná obálka.

Ronnie68
21.11.2023 4 z 5

Zajímavé počtení o místech v Sudetech, které zanikly ... I o místech, která jsou k vidění do dnes (Hasištejn, Chyše, Kadaň) ... Ale i osobnostech, kteří byli spjati s tímto uzením... Plus fotografie ...

tittanie
18.10.2023

Docela zajímavá knížka o Sudetech. Hezké fotky a spousta zajímavých informací, které jsem nevěděla, třeba o SS minerálce nebo o světových osobách Sudet.

Dant76
30.08.2023 4 z 5

Zajímavá kniha a českém pohraničí.

lenikhor
09.08.2023 4 z 5

Zajímavá kniha o minulosti Krušných Hor. Líbilo se mi přehledné uspořádání do kratších kapitol s různými tématy, ať už o hornické historii nebo o dějinách měst či zaniklých obcích. Vzhledem k tomu, že velké území Krušných hor patřilo za 2. světové války pod Sudety, tak autor se věnuje hodně i osudu bývalých českých Němců. Překvapilo mě, kolik významných osobností pocházelo z této oblasti - př. Ferdinand Porsche, Wenzel Jaksch nebo Lilli Hornig, která se jako vědkyně podílela v USA na výzkumu atomových zbraní.

pohraničí

2012  49%Léta pod psa