DanSha DanSha komentáře u knih

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Hezká oddechovka, kterou jsem zhltla za jedno odpoledne na sluníčku a celou dobu jsem se u ní potutelně usmívala. Cynická, sarkastická hlavní hrdinka se trefila do mého smyslu pro humor a Paul byl jednoduše okouzlující. Příběh je velice podobný filmu Hitch a dalo se předvídat, jakým směrem se bude ubírat, nicméně na kvalitě mu to neubralo.

26.06.2021 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Prostě fenomenální. Knihy jsem si neodmyslitelně spojila s písní od Seafret - Be My Queen. Tenhle temný vášnivý příběh ve vás prostě něco vznítí :). Rozhodně bude patřit mezi mé oblíbené kousky.

28.06.2021 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Ze všech božských jsem si Willa zamilovala nejvíc. V tomto díle můžete očekávat více romantiky a velkou dávku humoru. Díky tomu neustálému sarkastickému špičkování v božském "inner circle" jsem se opravdu od srdce zasmála. Kniha je kraťoučká, tak neváhejte a udělejte si pěkné odpoledne! :)

11.07.2021 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Zápletka byla skvělá. Vnímala jsem drobné nápovědy a podstatu onoho "tajemství" jsem odtušila chvíli před jeho velkým odhalením. Layana si zaslouží obdiv za to, jak se k situaci postavila, a jsem moc ráda, že se snový Brant dočkal svého šťastného konce - rozhodně si ho zasloužil. Nicméně by se z tohoto tématu dalo vymáčknout mnohem víc. Jillian má určitě ještě pár es v rukávu...... pokračování prosím??? :)

11.07.2021 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Ach...

„Peníze a věci vám štěstí nezaručí - krásné srdce je mnohem cennější než cokoli, co by se dalo koupit.“

No... Griffin opravdu krásné srdce měl a tenhle příběh o spřízněných duších mě dojal. Když jsem si nakonec poslechla píseň "Oh Luca", tak jsem úplně roztála. (Ne, já nebrečím... to mi jen něco spadlo do oka... sakra!).

Panické ataky jsou navíc tak rozšířený problém... sama mám několik přátel, kteří si tímto stavem prošli... vím, jak to dokáže znepříjemnit každodenní život a s Lucou jsem po celou dobu upřímně soucítila.

Nemůžu jinak, než ohodnotit 5*.

P.S.: Kde se shání rockové hvězdy na hříšné dopisování?
P.P.S.: No dobře, nemusí to být zrovna rocková hvězda... stačí, když bude mít aspoň z půlky charisma jako knižní hrdinové Keelandové!

Přeji krásné čtení!

12.07.2021 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Mě tedy příběh opravdu uchvátil, i když začátek byl pomalejší. Nedokázala jsem čekat na český překlad, takže 3. díl (Shadow Wand) + 2 prequely (Wandfasted + Light Mage) jsem během pár dnů zhltla v angličtině a teď mě děsně štve, že budu čekat až do září na pokračování (Demon tide). Žhavý milostný trojúhelník (#tým Lukas), krásný fantastický svět, spousta originálně popsaných postav, které se v průběhu děje vyvíjí do svých nejlepších možných já... vhodná série pro každého s velkou představivostí a otevřeným srdcem :). Kdyby bylo k dispozici více hvězdiček, tak je sem dám!!!

21.04.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Této sérii jsem dala šanci kvůli překvapivě vysokému hodnocení, ač mě její popis příliš nezaujal. Nakonec jsem byla příjemně překvapená. První tři knihy jistě stojí za přečtení, moc hezký romantický příběh, u kterého si odpočinete a přijdete na jiné myšlenky... no a přiznejme si....která z nás alespoň v dětství nechtěla být na krátkou chvíli princeznou, že? :)

30.04.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

(SPOILER) Vzhledem k tomu, že TOG je autorčina prvotina a začala ji psát jako teenager, dokážu snadno přehlédnout pár nedostatků a nesrovnalostí v příběhu. V 16 letech se kdekdo pere i s popisem přípravy palačinek :)), zato S.J. Maas ze sebe dostala tenhle neotřelý příběh nájemné vražedkyně, ze které se nakonec vyklube jedna z nejmocnějších víl a ztracená královna. Svět byl krásný, postavy jsem si rychle oblíbila a malý lid mě dojímal. Jen mi připadá, že Aelin nedostala dostatek prostoru k tomu, aby využila svou ničivou ohnivou moc. Čekala jsem, že všem valgům v závěrečné scéně vytře zrak a nakonec tak trochu hrála druhé housle. Přesto doporučuji všem fantasy nadšencům nevynechat! Jednou se k této sérii zase ráda vrátím a přečtu si ji znovu.

25.06.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Z této knihy jsem byla rozpačitá. Během prvních 100 stránek jsem dokonce několikrát přemýšlela, že ji odložím. Přišlo mi, že autorka tak nějak kopíruje známé pohádkové příběhy a tvoří z nich nový, nicméně poněkud zmatený a nepříliš zajímavý příběh, kterému jsem jednoduše nedokázala přijít na chuť. Jenže já se jen tak nevzdávám :), takže jsem četla dál a nyní můžu s klidným srdcem prohlásit, že když ten začátek překonáte, série si nakonec své vysoké hodnocení obhájí... Právě jsem dočetla druhý díl a ten už byl nabitý zapletkami, vášní, emocemi... mám dalšího oblíbeného fantasy hrdinu, kterého bych si hrozně přála zhmotnit u sebe v obýváku (haha) a jsem zvědavá, kam se bude příběh dál ubírat. Sérii určitě dočtu do konce.

08.05.2021 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Mě je tahle novela moc sympatická. Druhý a třetí díl série byl nabitý akcí, takže mi vůbec nevadilo, že tento byl spíš odpočinkový. Byl to hezký můstek k další knize, kde se víc zaměříme na milostný příběh Nesty a Cassiana. Jen doufám, že tam autorka v dostatečné míře ponechá i mého oblíbence Rhysanda. Knihu jsem dočetla s úsměvem :). Proč by si i naše oblíbené postavy nemohly dopřát chvíli klidu a (v rámci možností) normálního života se svou rodinou a přáteli? Za mě ano!

12.05.2021 5 z 5