Däniken Däniken komentáře u knih

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

To zase Mark E. Pocha nekomu slapnul na kuri oko =).
Autor na mne zapusobil nasilnou formou, jez me primela k zamyšlení ;).
Splatterpunk rules! :):):)

14.05.2020 4 z 5

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Dalsi silena story s dilny krale bizarre fiction CM3. Hracky se nastvou na lidstvo a provedou na nem genocidu (nebo ne?) ve stylu, se ktereho by si i Hitler poblil desku psaciho stolu. Nakonec se stejne ukaze, ze hracky jsou stejne nepoucitelne a hloupe jako vyhubene lidstvo.

Co rikate na modrou tehotnou kralici s odstrelovackou, nebo ostrileneho klokaniho ninju se dvema meci?

29.04.2020 5 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Akcni westernpulp plny ghulu, stribrnych kulek a popularnich westernovych sycaku. Je to narez od zacatku do konce, ale Cervenakovo „Chrestys Callahan“ je o krapet lepsi. Prvotridni je ta cekarna v predpekli, kde dabel serviruje panaky whisky. Proto becka hodnotim vysoko!

26.04.2020 4 z 5

Psí vojáci Psí vojáci Adrian Tchaikovsky (p)

Ja Rex, hodny pes, muj pan zly pan! Ma to obcas svoje silne stranky, ale vetsinou jen silene politicke korektnosti pro milovniky psu a kocek.

09.04.2020 2 z 5

Jiskry války Jiskry války Gareth L. Powell

Military SF ktere se trochu lisi od tech standarnich slatanin o zelenych mozcich ve vesmiru. Jeden velkej suprzelenej je az na konci. Autor se zrejme inspiroval Asherem, ale tohle je vic umirnene s hollyvudskym finisem. Favority jsou zde emzak Nod och vyslouzila valecna lod Vrtosiva fena (Trouble Dog), haha ten preklad mne dostal. Ten druhy dil v serii Fleet of Knives je o trochu lepsi a doufam, ze ho Triton taky vyda.

PS: ta obalka nema nic s dejem v knize spolecneho. Hvezdne valky part 25?:)

07.04.2020 3 z 5

Zuřivec Zuřivec Henry Kuttner

Je to takova jednohubka o smrtelnejch a nesmrtelnejch lidech na Venusi. Nevim jestli je to prekladem, ale obcas mi pripadalo jako by v te knize chybel text, mozna to Kuttner tak zvlastne napsal.

Musim vytknout Laseru, ze vedou ligu za nejdrazsi mini-paperbacky (nenavidim ten format) na svete.

17.03.2020 3 z 5

Děti Halloweenu Děti Halloweenu Brian James Freeman

Matka co protezuje svou dceru a otec sveho syna v komornim bytovem pribehu, ktery vyusti v jedna velka jatka. Vyborny horor a nedivim se vubec, ze ho pan Zacek zaradil do sveho repertoaru.
Tohle napsali dobre kluci usati, americti.

17.03.2020 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Dobra skifka sjeta na vodce s kolou a erotice a zavisla na umele inteligenci a spinave politice. Skoda, ze hlavni hrdinka je takova nana.

13.01.2020 4 z 5

Svit magnetaru Svit magnetaru Aleš Pitzmos

Takova pohodovka. Pribeh se odehrava ve 24.stoleti, takze ty odkazy (zde v ich-forme) na filmy a vedce z 20.stoleti jsou tak nejak „out of place“.

12.01.2020 3 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Carlton Mellick III ma oravdu bujnou fantazii. ZJSD je tak ujete, ze musim hodnotit peti hvezdama. Kez by to nekdo nekdy chtel zfilmovat!

09.07.2019 5 z 5

Poznejte stromy podle listů Poznejte stromy podle listů Meike Bosch

Na můj vkus až moc parkovních druhů. Postrádám zde vrby, jilmy, jeřáby a mnoho dalších.

27.05.2019 3 z 5

Pandořina hvězda – Bariéra Pandořina hvězda – Bariéra Peter F. Hamilton

Dejove linie s Druhou Sanci a Ozziem jsou asi ty nejlepsi. Okej spejska, ale na Ashera a Reynoldse to nema.

28.04.2019 3 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Prevazne nepotrebna, je podle meho gusta ten spravny nazev knihy.

17.04.2019 2 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Takovej ten "novej" extremni splatterpunk-gore, co kombinuje moderni folklor, sex, krev, uchyly a jeste neco vice extremniho v dokonalem maelstromu.
Prudilove a kingisti... at se radeji poohlednou po necem jinem.

17.04.2019 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Slapat chodnik v Brne neni zadny med a zvlaste kdyz jste rusalka, divozenka nebo meluzina. O nic lepsi to neni pro policajta Dominika, ktery jede stale na praskach a je jeste k tomu hrozny blb. Autorka micha urban fantasy s Eddem McBainem a gulasek velmi dobre funguje. Jenom ten hlavni heroj je tak trochu achilovka.

31.12.2018 4 z 5

Svět na konci času Svět na konci času Frederik George Pohl Jr.

Davam jenom 60% (lehky nadprumer). Proc?

-10% Za nudny baseball (skvar vetsiny americkych spisovatelu).

-10% Hlavni hrdina Viktor je podle me nesympaticky, nadrzeny pitomec (Beda Pohl dostal v sedmdesati letech mindrak?).

-10% Dejova linije kolonistu na planete Enki byla priserne nudna.

-10% Kniha mohla byt o 150 stranek kratsi.

+60% Wan-To a jeho fakani a kopie si pohraji s hvezdami jak s hrackami ve vyborne hard sci-fi.

16.12.2018 3 z 5

Mainstream Mainstream Miroslav Pech

Osobne mi pripada, ze pan Pech trpi syndromem rodicovstvi.

13.11.2018 3 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Manuál pro zelený mozky.

23.07.2018 1 z 5

Osvícení v temnotě Osvícení v temnotě * antologie

Velmi zdarila antologie. Nejlepsi ... Poe, Barker, Ketchum. Za 77 %.

17.07.2018 4 z 5

Zima v Thonnierice Zima v Thonnierice Vladimír Šlechta

Osobne mi tohle Krvave pohranici – next generation nepripada uz tak zajimave jako ty starsi knihy v serii.

15.07.2018 3 z 5