danielavachova danielavachova komentáře u knih

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Moc zajímavá kniha,občas mi přišla moc rozvláčná ,ale popis přeměny muže v ženu,odvaha podstoupit různè lékařské experimenty a pokusy ,moc zajímavé. Co je všechno člověk ochoten podstoupit ,když zjistí,že se narodil do špatného těla a je to v období po první světové válce.Určitě shlédnu i film.

19.10.2019 4 z 5

Říše slz Říše slz José Fréches

Kniha popisuje pro mě zcela neznámé události v Číně v polovině 19.století,zajímavé prostředí i postavy,jiná kultura ,za mě moc hezká kniha.

17.10.2019 5 z 5

Anna Anna Cynthia Harrod-Eagles

Velmi hezky,čtivě napsaný historický román z ruského prostředí.

17.10.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha psaná nářečím,skvělé,zatím jsem nic podobného nečetla,pravdivě popisuje život na vesnici,kde si lidi vidí téměř do talíře, moc hezky vystihuje jak lidé přemýšlí,co si myslí,perfektně vystihla vesnickou náturu.
Když jsem knihu četla, bylo to jako u nás na vsi.Doporučuji!

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Opět skvělá kniha ,pro mě z oblíbeného prostředí Amišů,skvělá Kate.

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Kniha z amišského prostředí ,pro většinu z nás v dnešní době těžko pochopitelný způsob života,dělá knihu velmi zajímavou, člověk zapřemýšlí o našem způsobu žití. Myslím,že Amiši mají v principu šťastnější a jednodušší život než my. Moje první kniha od Lindy,jdu do další.

Medozvěstka Medozvěstka Richard Crompton

Moc hezká detektivka,pro mě z atraktivního prostředí Afriky,jiné kultury,pěkné čtení

Dvě ženy Dvě ženy Martina Cole

Zase další skvělá kniha od této autorky,co je matka ochotna udělat pro své dítě,snášet týrání ze strany svých nejbližších,to je pro silné žaludky! Pro mě asi zatím nejlepší kniha od Martiny Cole.

Bez tváře Bez tváře Martina Cole

Dalši super čtení od této autorky,opět mě nezklamala,četla jsem jedním dechem.

Psanci Psanci Martina Cole

Kniha z drsného londýnského podsvětí,občas dost drastická,autorka mistrně popisuje prostředí a osoby příběhu,má první kniha od této autorky,rozhodně jdu do další.

30.09.2019 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Kniha je napsána hezky,čtivým jazykem,chvílemi na mě působila až hororově,donutí člověka zapřemýšlet se o všem kolem nás,jak málo někomu stačí k žití,k radosti ze života,i když není úplně jednoduchý. Ráda si přečtu další knihu.

Osm Osm Radka Třeštíková

Pro mě nejlepší kniha od Radky Třeštíkové,super čtení.Celá kniha je plná zápletek,s trochou jako by krimi ,přečetla jsem jedním dechem a zase otevřený konec.

14.09.2019 5 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Ženský román,klasicky rozvláčný,určitě stojí za přečtení.

05.09.2019

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od paní Mornštajnové,přečetla jsem s takovou lehkostí,že mi bylo líto ,že je konec.

03.09.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá kniha,styl humoru vynikající,četla jsem ji před třemi lety,teď jsem se k ní znovu vrátila,abych si oživila děj a těším se na filmové zpracování,i když většinou film nedosáhne knihy,ale láká mě herecké obsazení např.p. Liška.

03.09.2019 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Je k neuvěření,že v dnešní době se něco takového děje. Jsem ráda,že nežijeme v islámském světě,člověk si uvědomí jak hezky a pohodlně si tady žijeme.

01.09.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc hezky napsaná kniha, koupila jsem ji zcela náhodne a po přečtení jsem si ihned koupila dalši knihy od této autorky.

01.09.2019 5 z 5

Dobrý manžel... který nemlsá Dobrý manžel... který nemlsá Alena Jakoubková

Jednoduchý příběh,lehké čtení na léto.

01.09.2019 2 z 5