Říše slz

Říše slz https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36288/opiova-valka-1-rise--36288.jpg 4 20 5

Opiová válka / Ópiové vojny série

1. díl

Peking, 1847. Nádherné a tajemné císařství je na pokraji rozkladu. Francouzi i Angličané se bezostyšně podílejí na jeho umírání a posílají do země lodě plné beden smrtícího „černého bahna“, jak Číňané říkají opiu. A výměnou za drogu si odvážejí nejcennější umělecké odkazy předků: starožitnosti nesmírné hodnoty, kulturní poklady Říše středu. Osud země může změnit pouhé dítě – tajný syn císaře Tao-kuanga. Jmenuje se Měsíční kámen, musí čelit pronásledování i hrozbě smrti; pátrá po něm tajná císařská policie i mocný klan eunuchů. Na útěku se chlapec setkává s okouzlující Angličankou, tajemnou hadí ženou, urozeným princem Tangem i zkorumpovaným komořím u císařského dvora... Osudy hrdinů románové ságy José Frechese se skládají do magické mozaiky ve fascinujících historických kulisách Číny druhé poloviny 19. století, kdy se osudy Východu a Západu navždy neoddělitelně spojily.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

La guerre de l’opium , 2006


více info...

Komentáře (5)


georginaa
georginaa
24.11.2021 1 z 5

Dostala se mi do rukou náhodou a nedokážu se začít. Zjistila jsem, že mě to vlastně ani nijak nezajímalo. Číňané nejsou moje oblíbená skupina co se čtení týče, jejich historie je tak rozsáhlá a těžce pochopitelná, že se vlastně straním těmto tématům.

danielavachova
danielavachova
17.10.2019 5 z 5

Kniha popisuje pro mě zcela neznámé události v Číně v polovině 19.století,zajímavé prostředí i postavy,jiná kultura ,za mě moc hezká kniha.


keksik4
keksik4
14.03.2017

Tak jsem se na tuhle knihu tak těšila, půjčila jsem si rovnou oba díly a.......nějak se nemohu začíst, přestože už jsem skoro na konci prvního dílu. Příliš mnoho snových popisů , příliš mnoho postav a dějů tak nějak dlouho bez návaznosti. Zároveň ale není úplně zbytečná, dočtete se o době a událostech, které zrovna nepatří k nejznámějším a možná si i (velice potichoučku) pomyslíte: Jémine, a to jsou ty země, které nám chtějí v dnešní době kázat o morálce a lidském přístupu?
Knihu určitě dočtu a dočtu i druhý díl, protože téma je zajímavé a když občas pár nezajímavých a zbytečných vět přeskočím, třeba se mi i zalíbí.

Hanyzka
Hanyzka
25.08.2013 3 z 5

Poutavé téma, ale zpracování mě nenadchlo. Možná jí uškodil český překlad, možná se v knize bije strohý faktický popis s náhlými návaly metafor, možná je jenom škoda, že se mi do ruky předtím dostal Waltari.

lusila
lusila
23.06.2013 5 z 5

Proste úžasná. Nemohla som ju pustiť z rúk.