daniela7015 daniela7015 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha mě bavila, byla čtivá, ale tak trochu předvídatelná. Byla jsem ráda, že tam nebyl happy end v plné kráse ale jen v poloviční, ale tak nějak od začátku bylo jasné, jak se bude příběh vyvíjet, to mi trochu vadilo. To samé moc rychlý konec, resp. spoustu toho bylo popsáno jen okrajově, protože autorka chtěla vtisknout dlouhý a emotivní příběh na relativně málo stran (resp. 1 knihy), takže na plné hodnocení to pro mě není, ale jako knížku pro holky/ženy doporučuji.

12.12.2015 4 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Kniha je dobrý námět na klasickou americkou romantickou komedii. Je velmi předvídatelná, doporučuji jako knížku na dovolenou. Rozhodně jak by mohl název napovídat, se nejedná o knížku, která přivede k zamyšlení nebo nějakým filozofickým úvahám. Průměr.

29.07.2015 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Knížka je hodně jednoduchá, takové hodně odpočinkové čtení třeba na dovolenou. Je úplně bez zápletky, takřka bez děje. Je docela vtipná, ale celkově je to námět, který byl již 100x použit na tu spoustu béčkových amerických romantických komedií, včetně VŠEHO, co má správná slaďárna mít.

Jsou zde i erotické scény a rozhodně jsou podány lépe než například v Padesáti odstínech, to musím uznat. Každopádně jako odpočinek je kniha docela dobrá. :-)

20.08.2014 3 z 5

Hororová čítanka - I.díl Hororová čítanka - I.díl Jan Nejedlý

Nelibi se mne ani detem, je to nesmyslne, literarne snad bez korektury, pribehy vsechny na jedno brdo, nechutne, nesmyslne. Pujceno v knihovne.

31.03.2020 odpad!

Detektor lži Detektor lži Roy Johansen

Dobra klasika detektivka se vsim, co k ni patri. Obcas jsem se trochu ztracela v odbornejsi hantyrce, ale povedene. Doporucuju :-)

06.07.2018 4 z 5

Když sněženka uvadá Když sněženka uvadá Jitka Komendová

V devadesatkach asi dobry, proc ne. Nastval me konec, nevim co to bylo za modu cpat do knihy ocividny ale urcite neplaceny product placement. Jako oddychovka o nicem, cteni na 2 dny dobra.

10.03.2018 2 z 5

Ladislav Smoljak Ladislav Smoljak Michaela Pačová

Absolutni odpad, je to jak nejaka prumerna seminarni prace na stredni skole, plna patosu, uvozovek, vykradani sama sebe bez jakekoliv nove myslenky nebo informace, duplicitni fotky. Zni to jako scenar k lacinym poradum na Nove... Proste jen snaha honem honem po umelcove smrti vydat knizku, aby se vydelalo.

30.09.2017 odpad!

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silná a vlídná kniha, jiný pohled na historii. Líbila se mi ta časosběrnost. Taková ta syrovost, nezabředání moc do detailů. Hlavní hrdinka se od svého života až tak odosobnila, že fungovala jen jako vypravěč než jako hlavní postava. Na jinak značenou přímou řeč jsme si rychle zvykla. Silná kniha, která donutí k zamyšlení o tom, jak může být lidský život ubohý a jaké máme nyní štěstí, že žijeme v tuto dobu a na tomto místě.

Hrozně mi v knize vadila němčina, v mluvení, v názvech, v dopisech, všude byla nacpaná a špatně se mi to četlo. Trochu je to možná i k té knihe, o vyhnání Němců a pak mojí nesnášenlivostí němčiny. Myslím to však tak, že česká kniha by měla být napsána jen česky. Vadilo mi to asi o to víc, že německy vůbec neumím.

01.10.2014 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Kniha byla moc moc fajn. Taková oddechovka, tragikomická, čtivá, humorná, ale s pěknou zápletkou. Knihu 100% doporučuji. Pár dní po dočtení jsem celá nažhavená zhlédla filmové zpracování a to je něco strašného - alespoň oproti fajn knížce je film jen hodně slabým odvarem bez pořádné pointy, důležitých detailů, bez těch vřelých sympatií, které si získává hlavní hrdina v knižní podobě. Takže nejdřív rozhodně knihu, aby vás film neznechutil. (I když na čsfd má 82% a je to jeden z nejúspěšnějších norských filmů v historii, tak knížce nesahá ani po kolena)

21.07.2014 5 z 5