dangerita dangerita komentáře u knih

Pro mě stejně kvalitní kniha jako Na západní frontě klid. Opět plná kontrastů a absurdit, působí jako svědectví a obžaloba nesmyslnosti války. Ani mír však pro přeživší neznamená vysvobození. Následky války si nesou v sobě a jejich návrat k rodinám a k jejich starému životu je pro řadu z nich velmi obtížný, ne-li nemožný. A nezáleží na tom, o jaký válečný konflikt se jedná a kde se odehrává.

05.12.2011 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

U mě se jednalo o čtení z donucení, aneb následky povinné četby. Ještě že tak... Kniha mě tehdy velmi překvapila. Byla působivá a zasáhla mě opravdu silně. Doteď si pamatuji, jak mě nepřestávala udivovat autorova shcopnost vykreslit atmosféru a prostředí hrůz na frontě, včetně pocitů jednotlivých postav. Jen málo knih ve mě zanechalo tolik pocitů, jako právě tato.

Z rozkazu prezidenta Z rozkazu prezidenta Tom Clancy

Poslední věta obsahu knihy je naprosto trefá a mě nezbývá než souhlasit. Tom Clancy se zde opravdu vyřádil a o zápletky a lokace zde není nouze. Opět nechybí autentičnost prostředí a postav, pro autora tolik typická. Jednoznačně doporučuji.

Duhová šestka Duhová šestka Tom Clancy

Duhová šestka byla první kniha, kteoru jsem od Toma Clancyho četla. I proto bude můj komentář asi trochu neobjektivní. Souhlasím s uživatelem jarro - děj je průhledný, člověk si jednotlivé díly skládanky dává dohromady až příliš snadno a rychle. Ale tak či onak pro mě kniha byla bezesporu velmi čtivá. Jednotlivé minipříbehy jsou velmi autentické, stejně tak postavy. S odstupem času bych ji sice mezi nejlepší kousky autora nezařadila, ale její čtení jsem si rozhodně užila a milovníkům žánru se ji nebojím doporučit.

05.12.2011 4 z 5

Čestný dluh Čestný dluh Tom Clancy

Dle mého názoru jedna z nejpovedenějších "Clancyovek". Autor opět skvěle vykreslil prostředí i postavy, které jsou velmi "uvěřitelné" a skvěle doplňují napínavý děj, který má spád. Navzdory velkému počtu stran kniha nenudí a čte se velmi dobře.

Bez výčitek Bez výčitek Tom Clancy

Pro mě další povedený kousek do série "Clancyovek". Základ je sice trochu neoriginální - poznamenaný voják - zráta manželky - osamocený mstitel... Ale skvělá atmosféra a autentičost prostředí mě opět vtáhla do děje. Trochu nevšedně sledujeme boj jednotlivce, nechybí ani pohled do jeho nitra a rozbor jeho psychiky, na což u Toma Clancyho nejsem zvyklá. To však knize rozhodně neubírá, spíš naopak. Za sebe mohu knihu určitě doporučit.

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Když jsem si kupovala ze zvědavosti první díl, rozhodně jsem nečekala, že mě děj zaujme natolik, abych během pár dní dokoupila a přečetla celou trilogii. Parádní atmosféra se strhujícím a napínavým dějem mě ke knize přikovala. Teď je mi dokonce trochu smutno, že už není žádný další díl v dohledu, což se mi u knihy nestalo už hodně dlouho. Za sebe můžu jen doporučit.

03.12.2011 5 z 5

03.12.2011 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Stejně jako mnozí, i já jsem knihu ocenila až mnohem později. O to více jsem si však její čtení užila a patří mezi ty, ke kterým se vždy ráda vrátím.

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Napínavá kniha, s výbornou atmosférou. Děj je díky znalosti prostředí velice autentický, jak je ostatně u autora zvykem.

Bůh je mým druhým pilotem Bůh je mým druhým pilotem Robert Lee Scott

Zajímavý příběh neméně zajímavého člověka. Při čtení této knihy máte opravdu pocit, že když člověk chce, dokáže cokoliv.

Hon na ponorku Hon na ponorku Tom Clancy

Výtečný technothriller s parádní atmosférou a strhujícím dějem. O realističnost knihy se postaralo perfektně vykreslené prostředí a propracované postavy. Pro mě jednoznačně nejlepší ze série Clancyovek.

Kardinál z Kremlu Kardinál z Kremlu Tom Clancy

Už je to hodně dlouho, co jsem tuto knihu četla, ale patří bezesporu k mým nejoblíbenějším od tohoto autora. Jako u všech jeho románů musím vyzdvihnout realistický děj a znalost prostředí. Člověk má pocit, že se příběh může stát kdykoliv skutečností.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Děj druhého dílu Milénia se mi zdál svižnější a hltala jsem ho asi ještě víc, než jedničku. V závěru autor popustil uzdy své fantazie na můj vkus až příliš, ačkoli to dle mého názoru nebylo vůbec potřeba. Obecně má postava Lisbeth až neuvěřitelné štěstí. Ale i tak se nebojím knihu doporučit, zpříjemnila mi několik večerů napínavým čtením.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Po přečtení několika recenzí mi zvědavost nedala a i já jsem si první díl zakoupila -na zkoušku. Byla jsem mile překvapena - knížka se čte velmi dobře, děj je napínavý, žádná hluchá místa, výborná atmosféra i zajímavé postavy. Na mě byly některé pasáže už trochu moc naturalistické, ale dojem z knihy to nijak nekazí. Prostě to k navození atmosféry a k realistickému pojetí patří. Koupě druhého dílu byla samozřejmostí.

28.11.2011

Holcroftova úmluva Holcroftova úmluva Robert Ludlum

Pro mě další z výtečných románů tohoto autora. Strhující a napínavý děj, výborná atmosféra.

Strážci apokalypsy Strážci apokalypsy Robert Ludlum

Můj první přečtený román od Roberta Ludluma a můžu jen chválit. Velice čtivý, žádná hluchá místa, napínavý a svižný děj. Alespoň já se od knihy nemohla odtrhnout.