Dája1990 Dája1990 komentáře u knih

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Krásný příběh o lásce , kde se střídají dvě dějové linky jedna z přítomnosti o mladé slečně Natalii , která hledá lásku svého života , zotavuje se v nemocnici a na pokoji se setkává se starší paní Hedou , která jí vypráví láskyplný příběh její starší sestry v době druhé světové války . Obě linky se mi hodně líbily , v obou jsem hlavním hrdinkám držela pěsti aby našly svou lásku . Pár slz proteklo a doporučuji všema deseti . Já přečetla za jedno odpoledne až je mi to líto

13.03.2024 5 z 5

Plakat jsem si zakázala Plakat jsem si zakázala Lucia Olrinková

Kniha se mi velmi líbila , oddechová na jedno odpoledne , postavy Rosie a Filipa jsem si zamilovala a přála jsem jim ať jsou spolu . Konec byl takový trochu urychlený takže by mohl vyjít druhý díl , který bych si s chutí přečetla . Určitě si od autorky přečtu i jiné knihy

21.02.2024 5 z 5

Nekonečný krok Nekonečný krok Jan Kucin

Druhý díl byl stejně úžasný jako ten první , nutilo mě to číst dál a dozvědět se jak to vše dopadne . Solomon , Deva, Kerin, Erik a Lili ti mě prostě baví a zažrali se mi pod kůži . No teď musím počkat na další díl . Knihy určitě doporučuji všemi deseti , čtivé , zábavné , člověk se ztratil v čase i místě a byl v knize spolu s hrdiny

29.01.2024 4 z 5

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

Tak tahle kniha se četla sama , ani nevím jak ale skoro 600 stran přečteno za dva dny . Nutilo to člověka sednout a číst jak to vše bude dál . Solomon je super pirát , hned jsem si ho oblíbila . Erik a jeho parta taky super skupinka lidiček díky nimž se z bichle stala jednohubka . Kniha mě vtáhla do děje a pustila až s poslední stránkou . Hned jsem se vrhla na druhý díl protože nutně potřebuju vědět jak to vše dopadne . Jako prvotina smekam , české fantasy ale dá se podle mého srovnat se světovým autor můj ročník takže tady ještě hvězdy navíc , že mladý člověk dokáže napsat takový skvost .

23.01.2024 3 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Neskutečně silný příběh , slza mi na konci ukápla , líbilo se mi střídání příběhu Jasminy (současnosti ) s Joachimem ( minulosti ) i to že v příběhu figurovala vážná nemoc . Člověk si uvědomí že zdraví je fakt nejvíc , ostatní jsou už jen maličkosti . Určitě mám v plánu přečíst od autorky Příběh slunečnice

06.10.2023 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Za mě můžu jen doporučit, je to skvělý psychothriler , od začátku do konce napínavý , měla jsem x verzi kdo mohl malou Emu unest ale konec mě totálně dostal . Bavilo mě to a určitě si ráda přečtu další knihy této nadějné české autorky

04.10.2023 5 z 5

Venkov Venkov Michaela Labáková

Krásně napsaná kniha o rozdílném světě Venkovanů a Městských pokrokových lidech . Postavy byly nádherně vylíčené , fandila jsem Becky a Mattovi aby mohli být spolu od začátku do konce . Pokud bych si musela vybrat , kde žít tak určitě na Venkově , protože ti lidé ve městě to bylo něco Knihu můžu jen doporučit četla se skvěle a nešlo se od ní odtrhnout , ač bichle tak jsem ji přečetla během jednoho dne

31.08.2023 5 z 5

Lery: Příběh želvího kluka Lery: Příběh želvího kluka Sandra Dražilová Zlámalová

Nádherný příběh o želvičce ,která hledá svou maminku . Dcerka 6 let byla nadšená z nádherných ilustrací . Líbil se i příběh . Krátký akorát na čtení před spaním Dáváme tedy plný počet hvězdiček jak za příběh tak za ilustrace . Dcerka tvrdí ,že zvířátka v oceánu vypadají jako živé a má pravdu

30.08.2023 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Wau jako já jsem se do knihy zamilovala , ty nádherné ilustrace a ten příběh . Samuela i Smrt jsem si zamilovala a dokonce jsem se dost nasmála . Kniha mě vtáhla do děje , opravdu jsem tam byla s nima a představivost mi jela na stoprocent , o tom vypovídá i to , že jsem knihu přečetla za jedno odpoledne. Knihu jsem četla jako štafetu , Těším se na pokračování a už teď vím , že si knihu pořídím domů do své knihovny , protože to je pastva pro oči a k příběhu se ráda někdy vrátím .

26.08.2023 5 z 5

Co zmůže hvězdný prach Co zmůže hvězdný prach Sandra Dražilová Zlámalová

Nádherný příběh a ještě hezčí ilustrace Dcerka tu knihu miluje , doporučujeme ji všemi deseti

24.08.2023 5 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Hodně silný příběh ze života, krásně napsáno
Petru obdivuji za to , že o svém životě dokázala takhle napsat , jít s kůží na trh , protože už jen ta odvaha vypovídá o tom jak je silná žena , přeju ji aby byla už jen šťastná a knihu doporučuji všem

16.08.2023 5 z 5

Sídliště Svět Sídliště Svět Iva Kokinopulosová

Kniha se mi dostala do rukou díky štafetě a jsem za to neskutečně ráda. Novela o jednom sídlišti popisuje život několika postav , všechny hlavní postavy se mi neskutečně líbili i když každá byla úplně jiná . Hlavní hrdinku Sáru nepochopím proč udělala jako mladá to co udělala ale nesoudim ji . Díky knize jsem si zase uvědomila to , že každý člověk má šanci se změnit k lepšímu jen když prostě chce on sám . A že každý člověk má umět odpouštět druhým i sám sobě . Moc děkuji přímo autorce za možnost přečtení a určitě kdyby vyšla jiná kniha tak po ní sáhnu .

15.08.2023 5 z 5