ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Nejdříve jsem četla Katharininu šifru, ta se mi líbila hodně a navnadila mě na přečtení dalších dílů tohoto norského autora, o kterém jsem nikdy dřív neslyšela. Škoda, že u nás vyšlo jen několik dílů a je celkem problematické je sehnat v knihovně. Tento díl se mi také líbil, i když mě místy překvapovalo chování Line a její kamarádky Sofie. Autor píše poutavě, kniha není nijak brutální, dá se číst i před spaním.

26.09.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Kniha byla čtivá, i když mi děj připadal místy překombinovaný a místy natahovaný. Popisy nebyly nijak zvlášť brutální jako tomu bývá u jiných autorů. Doporučuji číst sérii popořadě.

26.09.2021 4 z 5

Vražda v Schönbrunnu Vražda v Schönbrunnu Beate Maxian

Oddechová detektivka, která osloví asi spíše ženy (svatební koordinátoři, přípravy na svatbu atd.).

26.09.2021 3 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Souhlasím se vším, co napsala čtenářka Blaufik. Kniha je napsaná dobře, má mrazivou atmosféru, ale mně moc nesedla. Čekala jsem asi něco jiného. Příběh z kanceláře mě nebavil vůbec, druhá dějová linie pro mě byla o něco zajímavější. Čekala jsem stejně jako všichni ostatní, jak se obě linky spojí, no a stejně jako ostatní jsem byla překvapená.

28.08.2021 3 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Tato kniha mě moc nezaujala a rozhodně bych ji nenazvala napínavým thrillerem. Něco jsem vytušila, něco ne, ale příběh mě nebavil.

26.08.2021

Katharinina šifra Katharinina šifra Jørn Lier Horst

Výborný psychothriller, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem na jeden zátah. Líbilo se mi, že zde nebyly žádné brutální scény, ale příběh byl spíše klidnější, ale zároveň napínavý. Určitě si přečtu další díly.

18.08.2021 5 z 5

Moje báječná žena Moje báječná žena Samantha Downing

Dost zvláštní příběh o tajemství manželů. Chvílemi mě bavil, chvílemi moc ne. Konec začal být zajímavý.

17.08.2021 3 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Čtivá, napínavá kniha se zajímavou zápletkou, ale bohužel vyřešení mě zklamalo. Připadalo mi dost nereálné a nepravděpodobné. Také mě zarazily některé situace, které už jsou popisovány v dřívějších komentářích.

16.08.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tato kniha se mi líbila. Nebyl to tak velký krvák jako od jiných autorů. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, kniha byla čtivá, hlavní hrdinka Josie Quinn se podobá vyšetřovatelkám jiných autorů.

15.08.2021 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Napínavý příběh, i když trochu překombinovaný. Popisy vražd byly dost drsné, místy jsem měla co dělat, abych pokračovala ve čtení. Téma je smutné a prolíná se celým příběhem.

15.08.2021 3 z 5

Silnice č. 9 Silnice č. 9 Tina Frennstedt

Celkem čtivá kniha, ale připadalo mi, že je zde méně pátrání, vyšetřování a zkoumání a více "omáčky" okolo. Na druhou stranu někteří čtenáři možná uvítají podrobnější popis soukromého života a starostí vyšetřovatelky Tess. Já bych uvítala více napětí a lepší vysvětlení některých událostí.

02.08.2021 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, protože celá série se mi moc líbila. Bohužel tento díl se mi zdál slabší. Ve srovnání s některými jinými thrillery (někdy spíš "thrillery"), které teď vycházejí, je to opět velmi dobrá kniha, ale myslím si, že předchozí knihy z této série byly přece jen zajímavější a napínavější. Vůbec mě nebavila vedlejší dějová linie a konec hlavního vyšetřování mi připadal trochu odbytý. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu a že to bude zase stará dobrá Kim.

20.07.2021 4 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Maria Grund

Nemám ráda téma náboženství, sekt apod. a tady se něco takového objevuje, takže úplně můj šálek kávy to nebyl. Děj byl ponurý a děsivý, byla jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne a byla jsem překvapená ( i když spíš nemile...). Dvojice vyšetřovatelek s temnou minulostí bývá docela častá, ale tyto 2 mi bohužel moc sympatické nebyly.

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Zvláštní příběh. Jako thriller mi to nepřipadalo, spíš rodinné drama. Matčina hra se mi líbila víc.

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

Podle hodnocení na zadní straně přebalu jsem čekala temný a napínavý thriller a toho jsem se tedy opravdu nedočkala. Děj mi připadal natahovaný a zápletka o nevěře není úplně podle mého gusta a myslím, že krátce po přečtení už nebudu vědět, o čem přesně to bylo. Jako oddechové přečtení dobré, ale thriller opravdu nečekejte.

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Zajímavé čtení, jak už psal někdo přede mnou, také se mi líbila vyvážená směs fantazie autorky a faktů, které si nastudovala. U některých zápletek jsem měla pocit, že už jsem něco hodně podobného četla jinde, ale nevadilo mi to a byla jsem zvědavá, jak je autorka uchopila. Určitě si ráda přečtu pokračování, doufám, že bude.

14.07.2021 5 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Propojení romantické dějové linie ze současnosti a smutného a krutého příběhu Alice z minulosti bylo zajímavé. Kniha se četla dobře, ale přece jen té romantiky na mě bylo až moc a lépe se mi četl ten příběh z minulosti.

01.07.2021 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Líbily se mi první 2 díly této série, ale další 2 už mě bohužel nebavily. V tomto dílu je jedno stěžejní téma, které nemám v oblibě a to možná ovlivnilo můj dojem z knihy.

01.07.2021

Dokud mě nenajdou Dokud mě nenajdou Jo Jakeman

Tak tahle kniha mě bohužel moc nebavila. Čekala jsem něco jiného.

01.07.2021

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Tak tahle kniha mě tedy bohužel nebavila. Postava imaginární Elizy mi vůbec nesedla, spíš mi až vadila. Knihu jsem dočetla spíše se sebezapřením.

21.06.2021