Čmeláček Čmeláček komentáře u knih

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Fíhu, tak tohle byla jízda! :) Knihu jsem přečetl hodně rychle, byla napínavá, dost krvavá a brutální a fakt se nedala odložit. Naštěstí pro mě v tomhle dílu romantika přišla zkrátka, takže jsem docela vrněl blahem :))). Pět stars to jistí a ještě si někdy přečtu i Svatbu duchů.

01.12.2023 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Vynikající počteníčko a příjemné setkání s Olivií, Tomem a Mette mě potěšilo a pobavilo zároveň :). Nejvíc jsem si oblíbil Mette a ani Tom není špatný, ale Olivie je místama taková divná :). No ale případ, který se odehrával v horách, byl skvělý a mně se moc líbil. Takže to vidím na pět, vážení, protože to byla fakt fajne kniha! :)))

22.11.2023 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Mám teď rozečtených hned několik sérií, tak budu muset aspoň jednu z nich zkusit dokončit. Vrátil jsem se proto k Margaret a Li Jenovi. A zase to nebylo špatné, i když já teda ty jejich vztahové peripetie zrovna moc nemusím. No ale zápletka s Hadohlavcem se mi líbila a kniha se mi jinak docela dobře četla, takže jako za mě dost dobrý :))).

18.11.2023 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Na doporučení mého okolí jsem se rozhodnul, že začnu číst knihy s Gereonem Rathem v hlavní roli :). Zrovna tenhle první díl se mi zdál maličko slabší, ale určitě budu pokračovat a jak tak vidím hodnocení tady, mělo by se to zlepšit :).

07.11.2023 4 z 5

Tajuplné příběhy Tajuplné příběhy Arthur Conan Doyle

Ani vám tak nějak nevím, co bych měl napsat k téhle už docela staré knize povídek, které napsal můj jinak oblíbený pan spisovatel. Na dnešní dobu jsou ty příběhy už hodně málo napínavé, ale docela dobře se čtou. I proto jsem se rozhodl knize dát všech pět možných stars, hlavně z nostalgie. A taky proto, že mám pana Doyla jinak fakt hodně rád :).

10.10.2023 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Fakt zajímavá zápletka s hodinářem, to Deaver vymyslel skvěle! A já jsem víc než spokojený, takže dávám pět stars a doporučení! :)

25.08.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Pan Minier je pro mne jeden z nejlepších francouzských spisovatelů thrillerů vůbec! A tahle jeho nejnovější kniha je fakt zase pecka! :) Sice se tentokrát odehrává ve Španělsku, ale právě tohle byla z mého pohledu skvělá volba. Lucia je taky jednička, takže hodnotím naplno a těším se na další! :)

16.08.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Yrsu mám rád, takže dávám také této poslední knize s Freyjou a Huldarem pět stars. Četla se mi dobře a je fakt docela škoda, že už s nimi tahle paní spisovatelka končí. Nedá se ale nic dělat, takže teď budu vyhlížet její další knihy :).

25.07.2023 5 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Tak tohle se mně líbilo hlavně kvůli tomu ledu :). To byl dobrý, zajímavý nápad. No a taky mám rád Julču s Floriánem, že jo? :))) Tohle fakt není žádná náročná literatura, ale je to docela příjemné počteníčko. Takže za ten oddech udílím pět stars :).

08.06.2023 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Takové příjemné počteníčko to bylo :). Nic náročného, ale jako oddechovka to svůj účel splnilo. Podle mého je kniha dobře a čtivě napsaná, takže budu určitě pokračovat i dalším případem s Julčou a Floriánem :))).

25.05.2023 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další skvělou Bryndzovku jsem dal skoro na jeden zátah. Líbila se mi zatím možná nejvíc. A už jdu na další případ s Erikou :).

11.11.2022 5 z 5

Očistec Očistec Tina Frennstedt

Je fakt velká škoda, že žádný další díl už není. Protože i tenhle případ byl skvělý a já jsem četl a četl, dokud jsem knihu nezavřel :). Takže asi tak, je to definitivně za pět a velké doporučení! :)

14.05.2024 5 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Nemohl jsem přestat číst, fakt ne! :) Tohle pokračování, ve kterém Regan Pescoliová stále ještě hledá vraha od Medvědí řeky, bylo stejně peckoidní jako předchozí kniha. Mně se kniha moc líbila, takže jí nemám zase co vytknout a udílím suverénních pět stars jak vyšitých! :)))

29.04.2024 5 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Když já mám takovýhle psychothrillery fakt rád, takže jsem si nemohl nechat ujít ani tuhle knihu. A četla se parádně! :) Akorát teda v takové divné luxusní čtvrti bych nechtěl bydlet ani za nic! Úplně bytostně nesnáším, když jsou lidi prolhaní a neupřímní. No ale jinak měla kniha skvělou zápletku, takže za mě se konala velká spokojenost. Takže pět stars a howgh! :)))

15.03.2024 5 z 5

Tajnosti Londýna II. Tajnosti Londýna II. Paul Féval

Přečíst se ta kniha dala, stejně jako předchozí díl, ale jsou lepší. Jinak bych napsal to stejné, co už u knihy Tajnosti Londýna I. Proto hodnotím taky tak, dávám čtyři stars a tím to hasne :))).

16.02.2024 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Tenhleten třetí díl se mi už líbil o dost víc, než ty předcházející. Konečně jsem se dočkal a kniha se mi četla hodně dobře. Případ byl taky ucházející :), takže dnes dám pět stars :).

04.11.2023 5 z 5

Vražda mořské víly Vražda mořské víly A. J. Kazinski

Tak tohle bylo hodně zajímavé téma! Hans Christian Andersen, kterého znám jako spisovatele a autora pohádek, je obviněný z vraždy a musí dokázat, že ji nespáchal. Kniha se mi četla dobře, styl psaní nebyl špatný, proto pět stars a howgh! :)))

14.10.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Tak jo, přiznávám bez mučení, že jsem si tuto knihu vybral na základě hodnocení mých oblíbených Šánky, 85098211, m_martiny, raty a dalších. Sice se to dalo přečíst, ale že bych z toho byl nadšený, tak to teda zrovna moc ne. Podle mého je to spíš ženská literatura a tu já normálně nevyhledávám. Takže vám všem sice děkuji, ale knize dávám jenom čtyři stars. A to ještě hlavně kvůli vám, abych vám to tady moc nezkazil :))).

03.10.2023 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Tak jsem dal na komentáře svých oblíbených a začal číst tuhle sérii. A zrovna tenhle první díl nebyl vůbec špatný, takže toho určitě nelituju :))). Od začátku až do konce výborné počteníčko, takže už mám nachystané pokračování a hned na něj jdu :).

04.09.2023 5 z 5

Královna Margot Královna Margot Alexandre Dumas, st.

Knihy tohoto typu čtu jenom na doporučení paní knihovnice, a tak jsem se zase jednou dal přemluvit a knihu si nechal vnutit :). Ale fakt to byl hodně dobrý román, který se mi líbil dokonce do té míry, že jsem ho četl skoro furt a málem bez přestávky, což je na mě docela výkon! :) Takže za tohle skvělé a napínavé počteníčko to dnes vidím na pět stars a paní knihovnici tímto děkuji :).

19.08.2023 5 z 5