Čmeláček Čmeláček komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Pejsek s kočičkou jsou fakt skvělí a mají výborné nápady! :) Klidně bych k nim šel třeba i na návštěvu, kdyby to šlo, ale ten jejich dort bych určitě nejedl :))).

31.08.2022 5 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Vynikající sbírka šesti povídek od skvělé královny detektivek! :) Knihu jsem si dal jako jednohubku na závěr letošního roku a jak se dalo čekat, nezklamala mě :). A jestli se chcete pobavit i vy, tak klidně do toho, knihu můžu s čistým svědomím doporučit! :)

31.12.2023 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Stále ještě to nebylo úplně to pravé ořechové :). Ale tak přečíst se to dalo, i když vím, že Peter May píše lepší knihy. Jenomže na víc než na čtyři stars to nevidím, takže asi tak :).

22.10.2023 4 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Tohle je řada, která nemá chybu a dá se číst pořád a v podstatě bez přestávky :). Ani tenhle případ nemá chybu, je prostě výborný a nedá se odložit. No ale teď si musím dát chvilku pauzičku a přečíst si něco oddechovějšího :).

30.09.2023 5 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Jako nebylo to špatný, to fakt ne :), ale oproti prvnímu dílu tomu něco málo chybělo. No ale je jasný jako facka, že budu v dalších knihách pokračovat :))). A téhle dávám čtyři starsy, protože se i tak dobře četla.

10.09.2023 4 z 5

Muž s dýmkou a houslemi Muž s dýmkou a houslemi Arthur Conan Doyle

Pana Doyla a jeho Sherlocka Holmese mám fakt rád a taky ty případy fakt rád čtu :). Tohle je hodně zajímavý výběr, k tomu ilustrace Adolfa Borna, prostě tahle kniha nemá chybu! Pět stars jak vyšitých! :)))

22.08.2023 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Rhyme se Sachsovou zase válí! Jako fakt chápu i kritické ohlasy na tenhle případ, ale u mě vede výborná a napínavá zápletka a taky čtivost. Takže já jsem spokojený a dávám zase za pět! :)))

02.08.2023 5 z 5

Knihu jsem četl já a taky brácha, ale i když jinak máme různý názory, tak tentokrát jsme se shodli v tom, že tohle pokračování je o něco slabší. No, ale dalo se, takže 4 stars to jistí :).

14.07.2023 4 z 5

Síla psa Síla psa Thomas Savage

Fakt silný příběh! Něco tak skvělého jsem nečetl už hodně dlouho. A konec nemohl být lepší. Bez zaváhání pět stars!

17.06.2023 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Možná maličko slabší než předchozí kniha, ale stále ještě dost dobrý thriller! :) Ale protože jsem se nedokázal začíst hned, dávám dnes čtyři stars :).

11.06.2023 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice se plným právem stala klasikou české literatury. Ponuré básně určitě neosloví každého, ale já dávám pět stars.

31.07.2022 5 z 5

Codex Regius Codex Regius Arnaldur Indriðason

Náhodou se mi kniha dobře četla a ve finále i dost líbila. Je to teda spíš taková klidnější četba, něco jako ve stylu pohoda, klídek a tabáček :))). Tohle si prostě člověk musí uvědomit a zvyknout si na to a ještě taky na ta islandská jména. No ale já jsem si chtěl přečíst detektivku, u které si oddechnu, a to mi tahle kniha splnila, takže asi tak :).

17.04.2024 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Tak tohle byla zase jednou výborná kniha, kterou jsem si přečetl fakt se zájmem. A klidně bych se do takového tajuplného domu vydal taky, akorát bych nedal tu práci s hlídáním hned čtyř dětí :))). Kniha je ale skvělá, hodně dobře se mi četla, takže dávám všech pět stars a doporučení! :)

14.04.2024 5 z 5

Inspektor French a tragédie ve Starvelu Inspektor French a tragédie ve Starvelu Freeman Wills Crofts

Ta obálka je sice docela praštěná, ale jinak je to skvělá, tak trochu starosvětská detektivka s případem, který vyšetřuje inspektor French. Fakt jsem si hezky početl, po všech těch thrillerech to byla příjemná změna. No a tak si tahle kniha určitě pět stars zaslouží :).

11.03.2024 5 z 5

Zmrtvýchvstání. Román nezdolné vůle Zmrtvýchvstání. Román nezdolné vůle Michael Punke

Fíhu! Tak tuhle knihu jsem nedokázal přestat číst, dokud jsem neměl hotovo. A fakt to byla pecka, jaká se hned tak nevidí! A Hugh Glass byl borec, že dokázal přežít strašná zranění a potom ještě hodně hnusnou zradu. Film jsem zhlídnul taky a nestačil jsem žasnout, jak se od knihy odlišuje. A tím pádem se mi zrovna moc nelíbil. Zato na knihu nedám odteď dopustit a určitě si ji přečtu časem znovu. Pět stars a doporučení!!!

04.03.2024 5 z 5

Olympia Olympia Volker Kutscher

Ani tenhle osmý případ s Gereonem Rathem a jeho Charly neztrácí na tempu. Zase to bylo skvělé čtení, fakt moc se mi líbila atmosféra olympijské vesnice v Mnichově v létě 1936. Kromě toho se bude muset Gereon vypořádat s americkými turisty, které si nedobrovolně nakvartýroval do bytu. Charly ho v tom nechá samotného a za to jsem jí fandil! :) No ale tohle nebude ani zdaleka všechno, co se tady stane, to je snad jako jasný :), protože nějaká ta vraždička nebude chybět taky. Dávám za pět a doporučuji!

16.01.2024 5 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Fíhu, tak tohle byla jízda! :) Knihu jsem přečetl hodně rychle, byla napínavá, dost krvavá a brutální a fakt se nedala odložit. Naštěstí pro mě v tomhle dílu romantika přišla zkrátka, takže jsem docela vrněl blahem :))). Pět stars to jistí a ještě si někdy přečtu i Svatbu duchů.

01.12.2023 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Vynikající počteníčko a příjemné setkání s Olivií, Tomem a Mette mě potěšilo a pobavilo zároveň :). Nejvíc jsem si oblíbil Mette a ani Tom není špatný, ale Olivie je místama taková divná :). No ale případ, který se odehrával v horách, byl skvělý a mně se moc líbil. Takže to vidím na pět, vážení, protože to byla fakt fajne kniha! :)))

22.11.2023 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Mám teď rozečtených hned několik sérií, tak budu muset aspoň jednu z nich zkusit dokončit. Vrátil jsem se proto k Margaret a Li Jenovi. A zase to nebylo špatné, i když já teda ty jejich vztahové peripetie zrovna moc nemusím. No ale zápletka s Hadohlavcem se mi líbila a kniha se mi jinak docela dobře četla, takže jako za mě dost dobrý :))).

18.11.2023 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Na doporučení mého okolí jsem se rozhodnul, že začnu číst knihy s Gereonem Rathem v hlavní roli :). Zrovna tenhle první díl se mi zdál maličko slabší, ale určitě budu pokračovat a jak tak vidím hodnocení tady, mělo by se to zlepšit :).

07.11.2023 4 z 5