Chio.77 Chio.77 komentáře u knih

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Životopisný francouzský román z uměleckého prostředí. Jedná se o příběh Rodina (sochař) a tajné milenky Camille Claudelové (její osud bych nepřála nikomu) a vše je vyprávěno očima Jessie, Camilliny přítelkyně. Kniha se dobře čte, líbila se mi, ale je to moc smutný příběh.

26.01.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavý příběh. Ani ne v půlce knihy už jsem myslela, že vím kdo je vrah a nakonec to byl někdo jiný.

17.03.2023 4 z 5

Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Abigail Tucker

Ze začátku se mě tato kniha líbila, vyprávění o vývoji koček, odkud se vzaly... Ale dál to už je děs a hrůza, špatně se to četlo. Nejvíc mi vadilo, že kočky můžou za všechno, v Austrálii a Novém Zelandu zabijí kočky jako škůdce, mohou za nemoci atd., ve starém Egyptě zabíjeli koťata kvůli obětování bohyni Bastet. Tahle knížka je vhodná pro lidi, kteří nesnáší kočky.

12.02.2023 1 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Třeti kniha o kocourovi Bobovi, tentokrát s příběhem o kocouří moudrosti. Krásné relaxační čtení pro kočičí fandy.

19.11.2022 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Ze začátku mě kniha bavila, ale časem jsem byla zklamaná, protože děj byl zdlouhavý. Řešila se dokola Juli, podnájemnice Gréta s přítelem, několik vražd, záhada s bytem. Konec byl nečekaně překvapivý. Kniha je spíš taková roztahaná oddechovka.

26.05.2023 3 z 5

Causa Mortis Causa Mortis Marek Hladký

Příběh se odehrává na pražské patologii, která je propojená s mafii a policií. Jedna věc mě dost zaujala - dozvěděla jsem se, kam se dávají orgány po pitvě. Kniha mě moc nenadchla, měla celkem rychlý konec.

24.03.2023 2 z 5

Hacknutá čeština Hacknutá čeština Martin Kavka

Slovník se spoustou zajimavých slovíček, která jsem nikdy neslyšela-neviděla.

16.05.2023 4 z 5

Láska v Londýně Láska v Londýně Iva Pekárková

Šest povídek, které se odehrávají v Londýně, ve městě různých kultur a národností. Povídky se smutnými či nečekanými konci.

24.03.2023 3 z 5

Catsass Catsass Claude Combacau

Vtipné, odpočinkové, komiksové kočičí čtení

16.02.2023 3 z 5