Chio.77 Chio.77 komentáře u knih

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Ze začátku mě kniha bavila, ale časem jsem byla zklamaná, protože děj byl zdlouhavý. Řešila se dokola Juli, podnájemnice Gréta s přítelem, několik vražd, záhada s bytem. Konec byl nečekaně překvapivý. Kniha je spíš taková roztahaná oddechovka.

26.05.2023 3 z 5

Hacknutá čeština Hacknutá čeština Martin Kavka

Slovník se spoustou zajimavých slovíček, která jsem nikdy neslyšela-neviděla.

16.05.2023 4 z 5

Causa Mortis Causa Mortis Marek Hladký

Příběh se odehrává na pražské patologii, která je propojená s mafii a policií. Jedna věc mě dost zaujala - dozvěděla jsem se, kam se dávají orgány po pitvě. Kniha mě moc nenadchla, měla celkem rychlý konec.

24.03.2023 2 z 5

Láska v Londýně Láska v Londýně Iva Pekárková

Šest povídek, které se odehrávají v Londýně, ve městě různých kultur a národností. Povídky se smutnými či nečekanými konci.

24.03.2023 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavý příběh. Ani ne v půlce knihy už jsem myslela, že vím kdo je vrah a nakonec to byl někdo jiný.

17.03.2023 4 z 5

Catsass Catsass Claude Combacau

Vtipné, odpočinkové, komiksové kočičí čtení

16.02.2023 3 z 5

Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Abigail Tucker

Ze začátku se mě tato kniha líbila, vyprávění o vývoji koček, odkud se vzaly... Ale dál to už je děs a hrůza, špatně se to četlo. Nejvíc mi vadilo, že kočky můžou za všechno, v Austrálii a Novém Zelandu zabijí kočky jako škůdce, mohou za nemoci atd., ve starém Egyptě zabíjeli koťata kvůli obětování bohyni Bastet. Tahle knížka je vhodná pro lidi, kteří nesnáší kočky.

12.02.2023 1 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Životopisný francouzský román z uměleckého prostředí. Jedná se o příběh Rodina (sochař) a tajné milenky Camille Claudelové (její osud bych nepřála nikomu) a vše je vyprávěno očima Jessie, Camilliny přítelkyně. Kniha se dobře čte, líbila se mi, ale je to moc smutný příběh.

26.01.2023 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Třeti kniha o kocourovi Bobovi, tentokrát s příběhem o kocouří moudrosti. Krásné relaxační čtení pro kočičí fandy.

19.11.2022 5 z 5