CharlieLN CharlieLN komentáře u knih

Slepičí polévka pro duši: Sladká šťáva z kyselých citronů Slepičí polévka pro duši: Sladká šťáva z kyselých citronů Jack Canfield

Tu šťávu z citronů jsem čekala sladší.

28.08.2015 2 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Když jsem knihu poprvé uviděla, udělala na mě dojem, že fotkama autorka kopíruje nápad autora Sirotčince slečny Peregrinové. Protože mám však hororovou tématiku ráda, knihu jsem si přečetla. Celkový dojem, který na mě udělala: NIC MOC. Téma je celkem dobré, ale styl psaní mi nevyhovuje. V knize se také vyskytují nějaké chyby (nemyslím tím pravopisné), např. že hrdina přijížní v časném odpoledni a vidí na trávníku hrát si ranní ptáčata (děti) - takže myslím, že by tam spíš mělo být, že přijíždí dopoledne a né odpoledne. Nebo že šel ven do tmy v osm hodin večer, v létě. V létě v osm hodin večer přeci ještě není tma. A co mě dost mrzelo, tak že ty fotky, ač patří do tématiky léčebny, tak vůbec nesouvisely s textem příběhu.

07.02.2015 3 z 5

Ve rtěnce je olovo Ve rtěnce je olovo Gillian Deacon

Pro shrnutí. Všechno je špatně, ve všem jsou škodlivé složky které vyvolávají hrozné nemoci. Vlastně se nesmí nic. Pro někoho kniha může být zajímavá. Já jí ani dočíst nemohla, protože od doby, co jsem jí začala číst, jsem si podvědomě vsugerovala příznaky nemocí. Kosmetiku totiž samozřejmě používá aspoň trochu skoro každý.

07.12.2014 odpad!

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Od začátku je kniha velmi napínavá, hned mě chytla, ale konec se mi zdá tak trochu odfláknutý. Nemyslím tím, jak to dopadlo, ale to, že po většinu knihy je děj pěkně rozepsaný, ale ke konci se mi to zdá nějaké moc urychlené. Ale jinak se kniha čte dobře a je napínavá. Škoda jen, že se u ní člověk nebojí. Ale to by asi zvládnul jen film.

14.11.2014 4 z 5

Jak mluvit, aby se děti lépe učily Jak mluvit, aby se děti lépe učily Adele Faber

Dobře čtivá kniha, jen si myslím, že rady, které poskytuje, ve skutečnosti nemusí mít takovou odezvu, jak kniha předpokládá.

07.09.2014 4 z 5

Vesmírný objednávkový servis Vesmírný objednávkový servis Bärbel Mohr

Pro mě nudně napsané, ani jsem to nedočetla. Jiné knihy na toto téma jsou mnohem lepší.

23.08.2014 odpad!

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Krásná kniha, film na ní nemá, asi to bude představivostí.

Proč muži lžou a ženy pláčou Proč muži lžou a ženy pláčou Allan Pease

Velmi zajímavá a poučná kniha, dověděla jsem se věci, o kterých jsem neměla ani zdání. Teď už dokážu druhé pohlaví pochopit trochu lépe. Měl by si jí přečíst každý. To platí i o druhém díle. Doporučuji k přečtení. Čte se velmi dobře.

12.08.2014 5 z 5

Stejné hodnocení jako u prvního dílu - velmi zajímavá a poučná kniha, dověděla jsem se věci, o kterých jsem neměla ani zdání. Teď už dokážu druhé pohlaví pochopit trochu lépe. Měl by si jí přečíst každý. Doporučuji k přečtení. Čte se velmi dobře.

Charles a Camilla Charles a Camilla Caroline Graham

Zajímavá kniha, dobře se čte. Člověk to tu vidí z jiného pohledu než co se doví z bulváru a pak si utvoří jiný obrázek.

12.08.2014 5 z 5

Bang! Velký třesk a historie vesmíru Bang! Velký třesk a historie vesmíru Brian May

Celkem srozumitelně napsané složité téma. Pěkná kniha, doporučuji.

Ten, který si všímal Ten, který si všímal Andy Andrews

Nádherná kniha, uchvátila mě hned od začátku. Půjčila jsem si jí v knihovně, ale už při čtení druhé kapitoly jsem se rozhodla, že jí musím mít. Moc doporučuji k přečtení !!!!!

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Čekala jsem něco mnohem lepšího. Začíná to šíleně nudnou kapitolou, kde jsou zdlouhavé kecy o ničem, pak se to trochu rozjede, ale uprostřed knihy je zase nudná kapitola s kecy o ničem, pak se to zase trochu rozjede a následuje další nudná kapitola. Připadá mi, že ty nudné kapitoly jsou asi nejdelší. Některé pasáže jsou hodně dopodrobna rozepsané, jiné, které by zasloužily trochu rozepsat nebo aspoň zdůvodnit, proč se to tak stalo, jsou velmi strohé, až mi přijde, že jsou přeskočené. Například vím, že později byl Dorian Gray neoblíbený, ale proč, to jsem se v knize nedočetla. Bylo zmíněno, že určitým postavám ublížil, ale co jim udělal, to nevím (kromě té první, jeho lásky). Tudíž jsem hlavního hrdinu nemohla pochopit nebo naopak s jeho chováním nesouhlasit. Prostě jsem si o něm nedokázala utvořit žádný obrázek. Vím, že ho někteří lidé neměli rádi, ale proč, to nevím. Vím, že někomu ublížil, ale proč a čím, to také nevím. Prostě se to tam čtenář nedočte. Jak s ním mám tedy sympatizovat nebo naopak ne, když nevím co se stalo? Nejdřív jsem si přečetla knihu, abych mohla porovnat, zda bude lepší než film, ale nelíbila se mi ani kniha, ani film (a ve filmu jsou celkem zásadní odchylky od knihy).

12.08.2014 1 z 5

Mysli jako miliardář Mysli jako miliardář Donald J. Trump

Tato kniha mi tedy změnit život nepomohla. Pokud bych měla myslet a chovat se, jak se píše v knize, tak miliardář radši být ani nechci. Nerada se totiž nad někoho povyšuji a nechci na nikoho křičet. Jasně, pan Trump má miliardy, ale mít povahu jako on, tak bych si sama sebe nevážila. Radši zůstanu sama sebou, ale budu lidská. Jinak, kniha popisuje harmonogram několika dní pana Trumpa, nic moc zajímavého. Lituji, že jsem si knihu koupila. Už jsem jí darovala do knihovny, třeba tam někoho zaujme.

12.08.2014 odpad!