cepice cepice komentáře u knih

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

vtipné, akorát s prazvláštním koncem

05.03.2015 4 z 5

Jsme Anonymous Jsme Anonymous Parmy Olson

Kniha mě nadchla, jen problém byl v tom, že autorka mělo problém s návazností a přehledností děje... Jinak to bylo čtivé a zajímavé!
Hodně jsem se přiučil :)

18.08.2014 4 z 5

Battlefield 3: Rus Battlefield 3: Rus Andy McNab (p)

Knížku jsem četl jedním dechem, napínavá, skvělá, úžasná, ale ten konec kdy mu bouchne atomovka v ruce a pak se prochází v parku, je trochu zvláštní :D

01.07.2014 5 z 5

Češi 1918: Jak Masaryk vymyslel Československo Češi 1918: Jak Masaryk vymyslel Československo Pavel Kosatík

Zajimava knizka. Presna kopie serialu Ceske stoleti. Naucna a vystizna. Hodne kratka a nafoukla prebytecnym boxerem, ktery sice znazornoval urcitou paralelu s bojem Masaryka o vlast, ale bylo to zbytecne a nudne. Jinak skvely pocin! :)

22.06.2014 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nudné - hlavně ty dlouhé popisné pasáže. Četl jsem to k maturitě a musel jsem se nutit, abych to dočetl. Hrůza děs, které nemohou být spaseny ani těmi několik azajímavými akčními scénami.

13.06.2014 2 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Moc přeslazený ... Ale když je to ta klasika, tak dávám 3* :)

13.04.2014 3 z 5

České dějiny v datech České dějiny v datech Aleš Česal

Knížka je celkem dobrá, až na ty chyby v datech nebo chybějících názvech.

01.02.2014 4 z 5

Hra o trůny #2 (komiks) Hra o trůny #2 (komiks) Daniel Abraham

Naprosto dokonalé komiksové zpracovaní románu Hra o trůny. Bez jakékoliv výtky.

24.01.2014 5 z 5

Tanky Tanky Jiří Macoun

Krásná a poučná kniha, ovšem by to chtělo více informací.

24.01.2014 4 z 5

Maus II: A tady začalo moje trápení Maus II: A tady začalo moje trápení Art Spiegelman

Druhý díl není tak povedený jako ten první, ale je krutější a čte se rychleji.

12.12.2013 4 z 5

Odcházení Odcházení Václav Havel

Abusrdní drama, je absurdní drama. Těžko se dá posoudit, zda to bylo dobré či nikoliv, proto hodnotím 3 hvězdičkami.

09.12.2013 3 z 5

Odcházení Odcházení Václav Havel

09.12.2013 3 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Jedna z nejlepší knih, co jsem kdy četl, skvělé vyvpravování, naprosto úžasný a složitý děj (přesto je jasný a srozumitelný). Při čtení bravurně poskládaných vět se vám až tají dech. A to nekecám!

09.12.2013 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Skvělá kniha, pěkně nakreslená, poutavá a mrazící!

11.11.2013 5 z 5

Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Lance Stahlberg

Mňo, nemohu říct, že by se jednalo o zázrak, nebo o propadák. Autor komiksu se snažil a je to vidět, ale problém už je v samotném díle od Melvilla. Nějaký prdlý týpek chce zabít velrybu, co mu ukosla nohu. Všichni zahynou, až na hlavního hrdinu.No kdo, by to byl čekal.

12.10.2013 3 z 5

Robinson Crusoe (komiks) Robinson Crusoe (komiks) Dan Johnson

Mňo, asi je to lepší než delší běžné zpracování, protože i v této zkrácené verzi je Robinson prostě vleklá suchá nuda. 4* jsem dal proto, že to spracovali, jak nejlépe mohli. ;)

12.10.2013 4 z 5

Futurama: (P)ohyby v čase Futurama: (P)ohyby v čase Matt Groening

Seriál je seriál. Nebylo to špatný, ale není to tak dokonalý jako v televizi...

26.09.2013 3 z 5

Pes Baskervillský (komiks) Pes Baskervillský (komiks) Arthur Conan Doyle

Skvělý komiks, možná až moc zhuštěný a pár stránek na víc by mu asi neškodilo. Komiksové zpracování průměrné, avšak celkový dojem skvělý, tak i přesto dávám 5*.

21.09.2013 4 z 5

Pacifik: Peklo za oceánem Pacifik: Peklo za oceánem Hugh Ambrose

Velice pěkně napsaná kniha! Čtivá, poutavá, emocionální, ale občas tam jsou věty, které prostě nedávají smysl, jako kdyby spadly z čistého nebe, nebo jsou slovosledov špatně. Což dost kazí dojem, ale jinak brilatní! (Spíš si myslím, že chyba je na překladateli, než na autorovi.)

21.09.2013 4 z 5

Smrt bankéře Crosbyho Smrt bankéře Crosbyho Barrie Roberts

Naprosto vynikající kniha! Napínavá, skvělá a dokonalá! Jedna z nejlepších detektivek, co jsme kdy četl!

27.08.2013 5 z 5