cecetka cecetka komentáře u knih

Tajemství Anny z Lampersdorfu Tajemství Anny z Lampersdorfu Naďa Horáková

Tesila jsem se na historicky roman. Bohuzel historie je jen v prvnich dvou kapitolach. Skoda, ze kniha skutecne neni venovana Anne a jejimu kratkemu zivotu.
Mam rada historicke romany pani Horakove, ale jeji knihy ze soucasnosti ne. A tato bohuzel patri mezi ne. Skoda :-(

03.02.2018 2 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Co k tomu napsat? Cekala jsem trosku neco jineho. Cist se to dalo, pribeh zajimavy, i kdyz nepravdepodobny. Chtelo to vse rozvest vice do hloubky, spise mi to pripadalo jako popis zivota nez jako zivotni pribeh. Vubec jsem se do pribehu nevzila, zadna atmosfera na me z knihy nedychala.
Za me pouhe 3*

31.01.2018 3 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Nesdilim nadsene komentare ctenaru. Precetla jsem vsechny 4 dily behem par dnu. Cte se to hezky, ale zadny literarni skvost to neni. Takova pohadka pro dospele pred spanim :-)
Nenadchne - neurazi.

14.01.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ale tak ano, cetlo se to velice dobre, stale se neco delo. Fantazie autorce nechybi, a to je dobre :-) Dalsi dil si opet rada prectu.
Drobnou vytku mam k postave Ilan, na 13 let ma hodne vyspele mysleni a jednani, navic kdyz vezmeme v uvahu, ze ji chybi vzdelani.

28.12.2017 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Zajimavy pribeh, ktery upouta a donuti se zamyslet. Myslim ale, ze styl psani je pro deti moc popisny, coz male ctenare muze odradit. Misty je kniha tak smutna, az jsme meli se synem slzy v ocich :' -(
Nicmene ji malym ctenarum doporucuji. Zejmena proto, aby si uvedomili, jak tezke detstvi meli jejich praprarodice a ze to, v cem dnes spatrujeme problemy, neni nic proti tomu, s cim se museli umet poprat nasi predci.

11.12.2017 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Puvodne jsem chtela knihu ohodnitit 5*, protoze se mi opravdu hodne libila a velice dobre cetla. Presto 1* davam dolu za caste popisy zenskeho klinu a nabyti dojmu, ze kazda zena touzi po lesbicke lasce a ceka na svou "milenku".

03.12.2017 4 z 5

Japonsko - gejša a samuraj Japonsko - gejša a samuraj Veronika Válková

Po dvou celkem nezazivnych prihodach z Ameriky, prozila Bara opet zajimavy pobyt nejen v jine dobe ale v uplne jine kulture.
Hezky pribeh, opravdu hezky.

02.12.2017 5 z 5

A Cup of Style – diář 2018 (malé vydání) A Cup of Style – diář 2018 (malé vydání) Nicole Ehrenbergerová

Diar na DK? No kdyz uz ho tu nekdo vlozil, tak ho ohodnotim. Za me 5*. Drobnosti se mu daji vytknout, ale skutecne jen drobnosti ;-)
Diar je rozmerove velmi miloucky a tak akorat to kabelky. Jeho cleneni a razeni ma svoji logiku a osobne mi vyhovuje. Jsem rada, ze jsem si jej poridila a verim, ze diky nemu budu mit prehledne zdokumentovany cely pristi rok :-)
Jednu drobnou vytku mam. V prehledu celeho roku, mesice i tydne nejsou barevne odliseny volne pracovni dny. To jsem vyresila vlastnim barevnym odlisenim.
Pozitivne hodnotim sem tam vlozene komentare u nekterych dni typu: Jupi patek; Dneska ti to slusi; Nezapomen si dnes odpocinout; apod.

03.11.2017 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Hledate knihu, u ktere nemusite ptemyslet? Kdy jen ctete a uzivate si pribeh?
Hledate knihu o lasce a touze dvou mladych lidi byt spolu i pres nesouhlas rodicu?
Hledate romanci, ktere nechybi jemny nadech erotiky?
Pak je to prave Pan hor. :-)

29.10.2017 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Knihu jsem precetla diky Vyzve. Neni spatna, misty me vtahla, ale misty dost nudila. Tema je to zavazne, pribeh smutny. Ale kazda kniha vypravejici o nespravedlnosti a ponizovani je smutna. Styl psani, jakym je kniha napsana, mi nesedi. Bohuzel jsem uz par knih napsanych timto stylem odlozila. Tuto jsem musela docist kvuli Vyzve ;-)
Co se tyka cernosske problematiky, pak mnohem vice se mi libil Cernobily svet.

02.10.2017 3 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Po knihach s tematem valky jsem hledala neco na odlehceni. A mela jsem stastnou ruku. Je to krasna pohadka pro dospele. Cervena knihovna ... no a co? Neni prece nic krasnejsiho, nez kdyz ctete a u cteni se usmivate.
Me se to libilo :-)

15.09.2017 4 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Jak uz je opakovane psano prede mnou, pribeh z Protektoratu je super. Pribeh ze soucasnosti je silene prehnany a prekombinovany. Konec je hezky, jen ze by az takova nahoda?
Roman je ctive napsany, velice dobre se cte. Ale fantazie autorovi rozhodne nechybi :-)

13.09.2017 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Knihu jsem precetla do vyzvy. Podruhe uz ji ale cist nebudu, mozna nejsem ten pravy cilovy ctenar.
Tema je zajimave, pribehy z 21.stoleti taky. Proc jsou ty historicke vzdy zasazeny do valecneho konfliktu tusim jen mlhave - zrejme aby autorka oduvodnila nahle umrti.
Pribehy nejsou zvlast propracovane, premisteni v case mezi 18. a 19. stoletim se moc nepovedlo. Drama 21. stoleti taky ne. Bylo to hodne naivni.
Nakonec knihu hodnotim 3*. Libi se mi napad pribehu. Jen si myslim, ze si autorka ukousla velke sousto, se kterym se nedokazala vyporadat. Skoda.

03.09.2017 3 z 5

Hitlerovy fúrie Hitlerovy fúrie Wendy Lower

Velmi zajimave tema. Verim, ze dohledat relevantni informace a zpracovat je, je problem, presto se nemohu ubranit dojmu, ze problematika mohla byt lepe zpracovana. Chapu, ze autorka vychazela z informaci, ktere lze v archivech dohledat, a pripadne svedky uz bohuzel nevyzpovida, presto se mohla zamerit na 2-3 zeny a podat nam jejich obraz. Z jakych pomeru prisly, co za valky konaly a kde se po valce schovaly. Neni potreba uvadet spousty jmen, o kterych se nedozvime nic jineho nez ze pusobily tam a tam.
Celkove jsem podle nazvu a anotace ocekavala neco jineho. Myslela jsem, ze se neco noveho dozvim. Cela kniha je zamerena jen na pusobeni zen ve vychodni Evrope, jejich tyrani i vrazdeni Zidu. Nemecke zeny ale mely svou velkou roli i primo v Nemecku, kde rovnez nepachaly jen dobro (pr. Lebensborn). Jine role zastavaly jako osetrovateljy na frontach po cele Evrope.
Vyzkum je to zasluzny, to ano. Je spousta udalosti a okolnosti, ktere dodnes nejsou zverejneny. Tato kniha by mela byt odrazovym mustkem, od ktereho by se autorka ci jini historikove mohli odrazit a pokusit se odborne zpracovat postaveni zen a jejich hierarchii v nacistickem Nemecku.
Pokud by se na obsahu knihy vice zapracovalo, byla by to dobra publikace.

19.08.2017 3 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Az tak nadsene komentare nesdilim. Kniha je ctive napsana, dej plyne, preskakovani vypravecek mi vubec nevadilo, spis naopak mi to pomohlo udrzet pozornost.
Dejove nic moc, pribehy zen nejsou nijak zvlast propracovane. Od pulky jsou uz vsechna "tajemstvi" odhalena. Kdyz uz autorka chtela popisovat prubehy domacich porodu, mela i tomuto venovat vice pozornosti. Vse zpracovala jen povrchne. I zaver knihy je nejaky moc rychly. Navic takovy preslazeny happyend.
Rovnez v nazvu knihy pouzit pojem porodni baba pro porodni asistentky 21.stoleti je divne. Slovensky nazev knihy se mi zda lepsi.

Zvazovala jsem, jestli 3* nebo 4*, nakonec hodnotim 4*. Na leto je to prijemne cteni. V zime bych se asi priklonila jen ke 3*.

22.07.2017 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Nedocetla jsem to. Hruza :-(
Ale film se mi libi, coz ovsem neni zasluha pana, ktery si rika spisovatel :-(

07.07.2017 1 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Ach jo, me to nebavilo. Prvni dil se mi celkem libil, ale u druheho jsem se nudila.
Asi nepatrim do cilove skupiny ctenaru :-(

14.06.2017 2 z 5

Augustin Zimmermann Augustin Zimmermann Zuzana Kultánová

Nemuzu dat 5* Bylo to tak depresivni a frustrujici. Hrozny pribeh :-(
Tohle fakt nebylo cteni pro me. Ale chapu, ze kniha byla ocenena, protoze je skvele napsana.
Tato kniha patri do tzv. tezke literatury. Hodne tezke.

12.06.2017 4 z 5

Krásné dny mého mládí Krásné dny mého mládí Ana Novac

Knihu nebudu hodnotit. Nedocetla jsem ji. Je napsana hodne nezazivne. Mozna je to prekladem, mozna autorkou.

17.05.2017

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodne, hodne, ale opravdu hodne smutny pribeh. Necekala jsem, kolik emoci ve me vyvola a kolik slz me bude stat jeho docteni. A.Mornstajnova umi opravdu napsat hodnotne knihy, ktere si sve misto nejen v ceske literature zaslouzi, o cemz me presvedcila uz potreti.
Po precteni pochopite i motiv, ktery je na obalce knihy.
Nemuzu jinak, nez opet hodnotit 5*

14.05.2017 5 z 5