carbici carbici komentáře u knih

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Mám moc ráda skutečné příběhy a to, co hrdinové této knihy zažili (a někteří přežili), je opravdu fascinující. Ovšem doufám, že mi z této knihy v hlavě zůstane jen obsah. Jarmarečnické podání, tak náročných zážitků a prožitků, si nikdo z nich rozhodně nezasloužil. K tomu se rozhodně nedá hovořit o literárním veledíle - nejsem si jista, jaký podíl na tom má sám autor a za kolik může překlad.

01.11.2022 2 z 5

Synové člověka Synové člověka Arnaldur Indriðason

Zajímavý příběh tedy pokud bych zůstala jen u cca 3/4 knihy. Líbilo se mi tempo i krátké dialogy. Ovšem čím víc se blížil konec, tím víc kulila oči a obočí mi vylétlo do závratných výšin. Zkusím dát autorovi ještě šanci, ale z této knihy moc nadšená nejsem.

24.10.2022 3 z 5

Poslední hrdina Poslední hrdina Terry Pratchett

Kniha výborná, až mne mrzelo, že jsem si pamatovala úryvky z doby, kdy jsem ji četla poprvé. Nejlepší mi přišlo vysvětlování pravidel hrdiny a pak samozřejmě přístup kapitána Karotky. Ta pevná vazba s nádhernými ilustracemi je úžasná, ale kdybych si mohla vybrat, tak dám bez přemýšlení přednost tomu paperbacku.

20.10.2022 5 z 5

Převozník Převozník Zuzana Pokorná

No... v první půli knihy si téměř neustále někdo hrál s neposlušným pramenem vlasů, až jsem si říkala, zda se jedná o výplňkové věty, aby bylo víc textu, nebo fetiš. Proč má část postav anglická jména a část česká, jsem nedokázala rozklíčovat už vůbec
Posledních cca 50 stran jsem se už těšila na konec. Jedna hvězda za práci korektora, jedna za odvahu vydat knihu.

09.10.2022 2 z 5

Operace Banány Operace Banány David Walliams

Napínavý příběh, který vás naprosto pohltí. Je to typický Walliams - akce, rodina, něco historie a spousta nadsázky a absurdity.

25.09.2022 5 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Velmi zajímavá kniha, u které jsem v průběhu četby dohledávala detaily k některým událostem a opakovaně jsem se ujišťovala, že se nacházíme v 19., potažmo 20. století. Ten diametrální rozdíl v přemýšlení, hodnotách, přístupu oproti Evropě je prostě neskutečný.

23.09.2022 5 z 5

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese - Nové případy Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese - Nové případy Tim Dedopulos

Pokud máte pár detektivek přečteno či zhlédnuto, tak pro vás popsané případy nebudou složitým oříškem. Každopádně přijemná zábava na cestování, kterou v cílové stanici předáte dalšímu cestujícímu.

12.09.2022 3 z 5

Vepsáno do kostí Vepsáno do kostí Paul Bahn

Skvělá kniha nejen o pohřbívání, mumifikaci a objevování.

04.09.2022 5 z 5

Poslední tajný deník Hendrika Groena: Zvesela do cílové rovinky, 90 let Poslední tajný deník Hendrika Groena: Zvesela do cílové rovinky, 90 let Hendrik Groen

Každý díl byl trochu jiný, vzhledem k tomu v jaké situaci se Hendrik nacházel, a nedokážu se rozhodnout, který díl mne zasáhl a ovlivnil více.

27.08.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Při čtení/prohlížení jsem si v hlavě dělala seznam, komu všemu tu knihu koupím taky. Je to taková knižní KPZ, kterou je dobré míti blízko.

20.08.2022 5 z 5

Simpsonovi komiks - Promenáda Simpsonovi komiks - Promenáda Matt Groening

Komiksy koupeny pro syna, ovšem v mezičase jsem se do nich pustila také. Je zajímavé nakolik se tam odráží realitu, u prezidentských voleb nebo reality show člověku mírně zatrne.

17.08.2022 5 z 5

Smrt sáhla na modlu Smrt sáhla na modlu Norman Forrest

Příjemná detektivka, ve které sice pro čtenáře není složité rozplést tajemství a uhádnout vraha, ale i tak si celou dobu užívá atmosféru natáčení filmu ve 30. letech 20. století.

11.08.2022 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Syrovostí a drsností to připomíná Nížiny Herty Müller, putování hlavního hrdiny zas připomene Alchymistu od Paola Coelho a taky trochu Malého prince. Nevím, zda bych tuto útlou knihu označila za "strhující román", jak bývá označován. Postavy mi přišly, až na dvě výjimky, krapet jednorozměrné. Každopádně atmosféra jednotlivých míst je vylíčena velmi reálně.

03.08.2022 4 z 5

Irsko: Probuzení Irsko: Probuzení Edward Rutherfurd (p)

Skvěle napsaná kniha, která mne nutila dohledávat detaily k jednotlivým událostem. Jsem moc ráda, že jsem se k ní dostala.

25.07.2022 5 z 5

Zavináče a piškoty Zavináče a piškoty Lucie Gramelová

Zajímavosti napříč jazyky a tématy - není to úplně plnohodnotná kniha, každopádně vzbuzuje zájem o jazyky u malých i velkých. Těším se na druhý díl.

09.05.2022 5 z 5

Nelítostný Maigret Nelítostný Maigret Georges Simenon

Klasický Simenon/Maigret, vynikající atmosféra, ale stejně jsem se do první povídky nemohla začíst. Případ Saint-Fiacre se mi víc líbil jako rozhlasová hra na Vltavě. Druhý případ byl naprosto skvělý, ponurost, zmar, beznaděj.

29.04.2022 4 z 5

Zmizení perlového náhrdelníku Zmizení perlového náhrdelníku Samuel Bjørk (p)

Sympatická detektivka (nejen) pro děti.

17.04.2022 5 z 5

Kdo vynese odpadky? Kdo vynese odpadky? Pavel Jeřábek

Překvapivě zábavný výběr. Příjemné zpestření odpoledne.

17.04.2022 4 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Miloslav Švandrlík

Zábavná oddychovka. Ideální léčba jarní únavy. Jeden hned dostane chuť jít pátrat po pokladu či dýmce hajného.

17.04.2022 5 z 5

Zapomenuté příběhy 2 Zapomenuté příběhy 2 Marian Kechlibar

Příběhy, které přivedou ke čtení i zapřisáhlé odpůrce knih.

11.04.2022 5 z 5