Nelítostný Maigret

od:


KoupitKoupit eknihu

Případ Saint-Fiacre – Maigret a vzpurní svědkové. Dvě kratší detektivky s komisařem Maigretem se odehrávají v ponuré době dušiček na pozadí problematiky velkých rodinných majetků před úpadkem. V prvé dochází k tajemné, předem však policii oznámené vraždě v zámeckém kostele panství Saint-Fiacre, kdy při mši za zemřelé umírá téměř v Maigretově přítomnosti hraběnka panství. Ve druhé je zavražděn nejschopnější člen rodinné firmy, přičemž během vyšetřování umírá ještě další člen. Edice Kobra, 1. vydání. zdroj: www.pitaval.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31714/komisar-maigret-neli-31714.jpg 4.615
Série:

Komisař Maigret

Orig. název:

Affaire Saint-Fiacre / Maigret et les témoins récalcitrants (1959)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Orbis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
vokos
21.12.2014

Knihu L'affaire Saint-Fiacre, česky Případ Saint-Fiacre, dokončil Simenon v lednu 1932 a v témže roce také vyšla knižně. V roce 1959 vznikl stejnojmenný film, u nás uváděný pod názvem Případ komisaře Maigreta, kde Maigreta ztvárnil nezapomenutelný Jean Gabin. Tolik jen na upřesnění.

mgeisselreiter
05.02.2013

Kniha obsahuje dvě novely, každá má přibližně 100 stran a obě vznikly v roce 1959. V obou vystupuje Maigret, ale ani jednou není úplně sám sebou.V první novele Případ Saint-Fiacre se Maigret pouští do svého rodiště, kde se vrací ve vzpomínkách do svého mládí. Zločin vlastně není úplně zločin, Maigret vlastně nevyšetřuje, ale spíš jen přihlíží událostem. Simenon výborně vystihuje atmosféru upadající šlechty na venkovském zámku.Ve druhé novele Maigret a vzpurní svědkové se Maigret musí při vyšetřování hodně řídit pravidly, které ve Francii panují, totiž poslouchat vyšetřujícího soudce, reportovat mu, přenechávat mu výslechy apod. Simenon zde opět výborně podává obraz buržoazní rodiny, jejíž továrna na oplatky již spěje ke krachu a v níž se stane vražda.Obě novely patří k nadprůměrným, vtahují čtenáře přímo do prostředí děje. 85%, 5.2.13.