capricornus capricornus komentáře u knih

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Podle mě nejlepší kniha o Erice Fosterové. Výborně napsané. Inspiroval se autor skutečným případem Otýlie Vranské???

07.01.2020 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Krásná, smutná, dojemná kniha.

09.10.2019 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Skvělé! Přečteno během víkendu.

17.09.2019 5 z 5

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Sonda do myšlení muže, který se ve věku 19 let zamiluje do starší ženy. Zajímavé, vydařené! Doporučuji.

09.09.2019

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Nejbrutálnější kniha z autorových dosud vydaných u nás. Kdybych tuto knihu četla jako první (a první v pořadí je) už bych dalším dílem nepokračovala. Takto si časem přečtu už jen 2. (zatím nevydaný) díl. Čtivé - ano, vtip - ano, ale ...

06.08.2019

Můj syn není Rain Man Můj syn není Rain Man John Williams

Otevřená zpověď otce, který opravdu napíše všechno. I to, jak duševně onemocněl on sám. Je i tato jeho nemoc z hlediska genetiky možnou příčinou synovi diagnózy? Je synova dignóza příčinou otcova duševního onemocnění? Otec opravdu popsal vše. Klobouk dolů pane Williams.

04.07.2019

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Krásná kniha. Už se těším na Osm hor.

10.06.2019

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Neskutečné! Už po přečtení autorovy první knihy Vážka, jsem na jeho knihách závislá. Každá je úplně jiná a vždy ještě lepší než ta předchozí. Kam na ty nápady auror chodí? Už se těším na další jeho knihu, již vyšla.

05.06.2019 5 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

V této knize si autorka se mnou pěkně pohrála. Pořád si říkáte, že to už tady bylo, že ten americký sen nikdy snem nebyl. Když už konečně uvěříte tomu, co vám autorka podsunuje, závěr je úplně jiný ... že by krize středního věku???

04.03.2019 4 z 5

Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Jakob Martin Strid

Nádhera! Příběh i ilustrace. Potěší dospělé i děti.

28.02.2019 5 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

Neskutečně obsáhlá a vtipná knížka o ženském pohlavním orgánu. Opravdu spoustu informací, klaním se autorce! A doporučuji přečíst všem....
P.S. Ta fotka Mela Gibsona, tak ta mě dostala!!!

21.09.2018

Dívka, která chtěla zachránit knížky Dívka, která chtěla zachránit knížky Klaus Hagerup

Krásná knížka, kterou by měli číst dohromady rodiče s dětmi.

24.05.2018 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Cesta do hlubin stalkerovi duse?
Nevim...
Zbytecne dlouhe, nudne. Vhodne tak akorat do ctenarske vyzvy 2018:
1) kniha s odkazy na jine knihy
2) zanr, ktery obvykle nectu.... Neni nad klasickou detektivku, ci thriller.
Tento "klaustrofobicky thriller s popkulturnimi prvky" opravdu neni salek meho caje! Pro me plytvani energii pri jeho psani, skoda papiru. Chranme nase lesy!

22.02.2018

Desatero spokojeného vztahu Desatero spokojeného vztahu Danica Šebestová

Šetřme naše lesy!

27.04.2023

O Kátě, která chtěla být dědečkem O Kátě, která chtěla být dědečkem Signe Viška

Myšlenka byla dobrá, ale pak to nějak vyšumělo. A co ten překlad:
"dny před sebou tlačí",
"odpolední hodiny před sebou tlačil?"

28.11.2022 3 z 5

Na světě je krásně Na světě je krásně Jana Čekelová

5* nestačí!

09.06.2022 5 z 5

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Dechberoucí osud hlavní postavy a putování autora v jejích stopách po víc jak 1000 letech.

09.06.2022 5 z 5

Jsou tam kuny! Jsou tam kuny! Robin Král

Vykuněná (vytuněná) knížka!

06.05.2022 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Ta (zase) poslední věta, to je ale pecka!

18.11.2020 5 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

(SPOILER) Hodná, milá a přímá medvědice a věčně napr...tý králík. Ale i on má časem "světlé" chvilky.
Skvělá četba na toto období. A jen tak mimochodem, 2.d. je ještě lepší!

26.10.2020