Candide Candide komentáře u knih

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Mám onkologicky nemocného kamaráda a i po přečtení mě jeho příběh dojímá více než tento.

26.12.2013

Život Mariin Život Mariin Rainer Maria Rilke

Nejkrásnější básnická sbírka, která se mi kdy dostala do rukou. Miluju!

12.12.2013

Edison Edison Vítězslav Nezval

Vždy, když čtu Edisona, objeví se znovu něco krásného, co drtí...

16.10.2013

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Jenom další kniha, která se mi snaží radit, jaká bych měla být.

24.09.2013

Jana Jana April Lindner

Těžko můžete knize vyčítat, že je od začátku do konce přesně tím, čím prohlašuje, že je - do současnosti zasazenou Janou Eyrovou. Pořád lepší, než kdyby autorka fetovala.

14.09.2013

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Už jsem četla horší knihy, i tak mě ale téma nechytlo a s hrdinkou jsem se špatně sžívala. Retrospektiva mě spíš rušila. Jedno přečtení stačilo.

29.08.2013

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Ten, kdo text přepisoval do počítače, musel být buď opilý, nebo přepracovaný. Mezery a uvozovky háže, kam se mu zachce. Jinak další kniha, která mě utvrdila v tom, že osobnost Jane Austenové mě baví a zajímá mnohem víc než její díla.

27.08.2013

Pád Pád Lauren Kate

Skončila jsem před půlkou. Je to naprosto amatérsky, velmi špatně napsané, jakoby to psalo devítileté dítě. Ještě že jsem měla knihu stahlou z internetu (stačilo ji smazat), jinak bych ji určitě vyhodila z okna.

27.08.2013

Byla jsem princeznou Byla jsem princeznou Jacqueline Pascarl

Jak už psala kolegyně, autorky je mi moc líto, ovšem kniha sama o sobě má tak mizernou literární úroveň, že jsem ji po 20 stránkách zavřela.

19.08.2013

Denně se modlit - ale jak? Denně se modlit - ale jak? Klemens Tilmann

Skutečná pomoc ve chvíli, kdy si člověk s modlitbou neví rady.

05.06.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Pokud chcete oddychovku, sahněte po Saturninovi.
Pokud chcete porno v knižní podobě, půjčte si De Sadeho nebo Lady Fuckingham.
Pokud chcete kvalitní erotický román, přečtěte si Lolitu!

10.04.2013

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Kdykoli otevřu tento geniální počin, napadne mě znovu jedna a ta samá otázka... je větší zrůda Grenouille, nebo jsme to my?

25.02.2013

Co kdybyste se raději místo čtení podobných nesmyslů šli svého manžela\své manželky prostě zeptat, jak co vnímá a cítí?

25.11.2012

Táta Ivan Hrozný Táta Ivan Hrozný Jan Dietrich Dvorský

Ty seš Hrozný... Ale Ty jsi taky Hrozná...

25.11.2012

Lišky, dobrou noc Lišky, dobrou noc František Nepil

Maminka mi z této knihy čítávala před spaním, když jsem byla malá. Mohu snad k ní mít jiný než vřelý vztah? Palec hore.

21.11.2012

Goya aneb Strastná cesta poznání Goya aneb Strastná cesta poznání Lion Feuchtwanger

Na základě této knihy jsem se do Goyi neodvolatelně zamilovala.

21.11.2012

Ďáblovy housle Ďáblovy housle Joseph Gelinek

Škvár naprosto o ničem a ještě plný překlepů a chyb.

08.11.2012