Candide Candide komentáře u knih

Osiřelec Osiřelec Mira Marcinów

Tahle kniha se mi špatně hodnotí. Na jednu stranu obdivuju autorčinu schopnost v pár větách obsáhnout to, na co jiní potřebují stran desítky, na druhou stranu mě téma absolutně minulo, nedokázala jsem se vůbec s ničím ztotožnit. Zůstávám proto rozpolcená nad formou, která je skvělá, a obsahem, který se mě nedotkl.

26.08.2022

111 míst v Brně, která musíte vidět 111 míst v Brně, která musíte vidět Stanislav Biler

+ Některá místa jsem ani po 12 letech v Brně neznala.
+ Na obálce není Špilberk, Tugendhatka ani orloj, ale moje milovaná funkcionalistická zastávka na Obilňáku.

- Texty mnohdy působí jako opsané z Wikipedie.
- Množství překlepů a chyb.
- Celkově mám pocit, že autor Brno nemá rád.
- Některé památky jsou vyfocené z opravdu bizarních úhlů, např. hvězdárna, Riviéra, Stiassni, vazebka, Špilberk nebo obora Holedná.

Neutrální - Dobrá polovina zmíněných podniků už neexistuje, za to ale nemůže autor, nýbrž covid.

13.07.2022

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Bram Stoker

Nejlepší komiksová adaptace Drákuly, jaká se mi zatím dostala do ruky!

26.06.2022

Svátosti / Sacraments Svátosti / Sacraments Lucie Králíková

Miluju tradice, folklor a lidovou kulturu, chovám úctu k předkům a silám přírody. Přečetla jsem na toto téma mnoho knih. Jen tahle ale vyvěrá přímo z jádra. Jen tahle je stejná, jako by ji napsalo mé vlastní srdce.

27.05.2022 5 z 5

TMBOOK TMBOOK TMBK (p)

TMBK s radostí sleduju na internetu, na papíře to za mě bohužel nefunguje.

09.01.2022

O globalizaci s Radimem Paloušem O globalizaci s Radimem Paloušem Radim Palouš

Pan profesor byl velmi schopný a sečtělý člověk, ale tahle jeho knížka mi dala dost zabrat, byla celkem náročná na čtení i pochopení.

24.11.2021

Kouzlo akvarelu Kouzlo akvarelu Ana Victoria Calderon

Napsaný je to jak pro debily, ale možná to tak někdo potřebuje a knížka se mu bude líbit.

12.10.2021

Snění Snění Denis Pierre Filippi

Přidávám se svým komentářem k Senue - příběh mě neoslovil, kresby by mohly být odvážnější. Čekala jsem něco jiného. Ale když už nic, aspoň se to četlo rychle, zase taková ztráta času to nebyla. Nicméně už zítra si nebudu pamatovat, že jsem to kdy měla v ruce.

12.08.2021

Znamení moci Znamení moci Jan Zahradníček

Co se mě týče, žádnou další knihu o hrůzách komunismu číst nepotřebuju. V téhle to všechno je.

14.07.2021

Krásná temnota Krásná temnota Fabien Vehlmann

Tohle bylo... to bylo... já nemám slov. A když už mě nějaká napadají, nejsou publikovatelná. Ještě nikdy v životě se mi nestalo, abych byla z komiksu posr**á a psychicky úplně v pr***i. Nevím, co to je, pro koho to je, o čem to je. Ale je to fakt hodně někde.

08.07.2021 5 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

I když jsou pro mě komiksy především o obrazu a úplně nejraději mám ty, ve kterých není žádný text (tedy přesný opak tohoto), tenhle počin hodnotím vysoce kladně a rozhodně doporučuju. 1984 je klasika a její přiblížení svátečním čtenářům touto formou se opravdu povedlo.

08.07.2021

Můj deník špatných nálad Můj deník špatných nálad Lotta Sonninen

Já jsem to nepochopila, může mi prosím někdo vysvětlit, k čemu to je?

04.06.2021 odpad!

Svět hry Cyberpunk 2077 Svět hry Cyberpunk 2077 Pat Mills

(SPOILER) Skvělá práce, která každému fanouškovi rozšíří obzory a příběhy ze hry zasadí do kontextu. Jen bacha na zklamání, Keanu tam není ani na jednom obrázku :)).

06.03.2021

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Každá žena, která kdy předčasně přišla o manžela, se musela hodně otáčet, zapřít a obětovat, aby nastalou situaci zvládla. A je úplně jedno, jestli na jejího muže spadl strom při kácení v lese, zemřel při autonehodě nebo ho kleplo u milenky. Kniha mi nedokázala předat, v čem jsou zrovna vdovy po hornících tak jiné.

12.10.2020

Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Meik Wiking

Od autora jsem četla i předchozí dvě knihy, z této jsem zklamaná. Čekala jsem něco úplně jiného. Naprosto souhlasím s Bustedkou.

12.10.2020

Pornografie aneb Provokující nahota Pornografie aneb Provokující nahota Radim Uzel

To je sice hezké, pane Uzle, ale krotit jednorožce mohou pouze panny.

01.09.2020

Ve stínu šumavských hvozdů Ve stínu šumavských hvozdů Džian Baban

Mám takový dojem, že si tady ze mě někdo dělá p**u.

16.08.2020 odpad!

Stručný příběh umění Stručný příběh umění Susie Hodge

Kniha dělá čest svému jménu, příběh umění je to opravdu velmi stručný. Zkouška z dějin umění se s ní udělat nedá, jako opakování všeobecného přehledu nebo podklad pro hospodský kvíz obstát může.

28.05.2020

Sny a sekyry Sny a sekyry Jiří Padevět

Druhý díl Ostnů a oprátek, stejná linie, nepřináší nic nového. Motivy a výrazy se opakují (pořád někdo něco jí a bryndá).

10.05.2020

Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Helle Helle (p)

Nikdy se mi nestalo, že bych okamžitě po přečtení zapomněla, o čem kniha byla. Až u téhle.

05.05.2020