Caddy Caddy komentáře u knih

Na kometě Na kometě Jules Verne

Docela zajímavé, párkrát i na zamyšlenou. Julesova fantazie propracovaná poměrně dobře, představit si jaké to muselo být počtení tehdy a srovnávat to s dnešním věděním. Tehdy z toho museli být lidé také pěkně na větvi, co se mu honilo při vymýšlení takového románu hlavou.

20.09.2022 4 z 5

Skála Skála Peter May

Děj knihy se prolíná v současnosti a minulosti hlavních hrdinů, aby čtenáře uvedl do děje. Ke konci už se děj spíše do minulosti odkazuje až do strhujícího závěru, které opravdu skončí na pár posledních stranách. Kniha se mi líbila a občas jsem se i z těch mladických klukovin dobře zasmál.

08.11.2018 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Ze začátku se TO odvíjelo pomalu, ale poslední stránky nabraly opravdu rychlý spád.
Rozhodně doporučuju k přečtení. Kdo má Kinga rád, neměl by tuto knihu minout.

25.08.2017 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Napínavé od začátku až do konce. Rozhodně doporučuju těm, kdo mají Kinga rádi. A kdo ne, tak neví o co přišel :-)

29.07.2017 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Prvních 100 stránek jako úvod do knihy mě moc nebavil, ale pak to začalo mít spád a musel jsem číst a číst, až jsem to dočetl. Knihu doporučuju, je napínavá až do konce.

20.01.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Zajímavá kniha se zajimavýma myšlenkama - ať tak nebo tak, pravdivýma. Možná by se měl každý čtenář v knize občas pozastavit, zamyslet se a vzít si z ní něco pro sebe. Takže na přečtení doporučuji.

01.01.2014 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak sem si říkal, co je to za knížku, že je to v top 10. A ještě od Agathy Christie. Nezbývalo než to zjistit :-) A chybu jsem neudělal. Výborné charakteristiky postav a opravdu promyšlený děj z tého knihy dělají čtivou detektivku, kterou doporučuji všem. Když bude nálada a venku škaredě, za jeden den nemáte co dělat.

21.11.2013 5 z 5

Sedm sloupů moudrosti: Historie jednoho triumfu Sedm sloupů moudrosti: Historie jednoho triumfu Thomas Edward Lawrence

Zajímavá a docela čtivá kniha, ve které se autor zabývá arabským povstáním proti Turecku za 1. světové války. Děj se odehrává na půdě od Arabského, potažmo Sinajského poloostrova až po Damašek. Dobré čtení pokud se chcete dovědět informace o 1. sv. válce trochu jinde, než jen v Evropě.

04.04.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Dobrá knížka, která pozvolna začíná a v půlce čtenáře strhne svým dějem. Pak už se to čte samo, nejhorší je to čekání na ten závěr, jak to vlastně všecko dopadne. No a proto si tuto knížku musíte přečíst :-D

22.03.2013 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Musím souhlasit s tím, že tahle knížka se mi četla docela blbě. To už radši nějaké povídky, které jsou kratší a dají se lépe přečíst.

30.11.-0001 3 z 5

Dobrá kniha na dlouhé zimní večery :-)

30.11.-0001 5 z 5