Bytost na cestě Online Bytost na cestě komentáře u knih

Neteře paní plukovníkové Neteře paní plukovníkové Guy de Maupassant

Veselé erotické čtení, na svou dobu velmi kontroverzní :-)

A Titanic se potopil A Titanic se potopil Erik Fosnes Hansen

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Emotivní, silné příběhy, které jsem mnohokrát oplakala. A konec, konec je opravdu smutný. Životní příběhy členů orchestru na Titanicu, jejich lásky a životy a to, jak je osud svedl zrovna na tu plavbu Titanicem, kde zemřeli a hráli až do konce.

Staré ženy Staré ženy František Halas

Moc krásné a i smutné čtení :-)

Tvůj hlas Tvůj hlas Josef Hora

Nejkrásnější a moje nejoblíbenější dílo Josefa Hory. Miluji tyto básně, hladí mou duši a kolébají mě na vlnách lásky :-)

19.01.2012 5 z 5

Upír s tváří anděla Upír s tváří anděla Anne Rice (p)

Tuto knihu jsem četla v pubertě a vůbec jsem jí nerozumněla. Ovšem, když jsem se do ní pustila o pár let později, zjistila jsem, že je to takové knižní umělecké dílo :-)

18.01.2012 5 z 5

Naše paní Božena Němcová Naše paní Božena Němcová František Halas

Krásné básně na počest této autorky :-)

18.01.2012 4 z 5

Garfield škvaří sádlo Garfield škvaří sádlo Jim Davis

Parádní díl Garfieldových stripů :-)

18.01.2012 5 z 5

Garfield si dává do nosu Garfield si dává do nosu Jim Davis

Garfield si zde dává do nosu opravdu parádně ;-)

11.12.2011 5 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

Tak mě Anita opět dostává, už dlouho jsem neměla možnost číst si jen tak přes den a kvůli knize se vyprdnout na vše ostatní. V půlce jsem se lehounce nudila, ale co následovalo, mi nastartovalo tep na hodně vysoko :-) Soft porno za půlkou knihy lehce přitvrdilo, až jsem přemýšlela, co že vlastně čtu :-D inu, vynikající, doporučuji! Rozhodně si takhle s Anitou rozumím víc, než když byla cudná "předsvatboune" nekromantka :-D

08.10.2011 5 z 5

Zamilovanost Zamilovanost Wunibald Müller

Velmi zajímavá a velmi cenná kniha. Přišla v pravou chvíli a přinesla mi obrovské uvědomění, poznání, pochopení a proměnu. Děkuji :)

01.07.2023 5 z 5

Nesmírný krásný život Nesmírný krásný život František Hrubín

Tahle knížečka mě překvapila. Je rozdělena na 3 části. 1. část mé nebavila a zvažovala jsem, že jestli v takovém duchu bude pokračovat, půjde do knihobudky. A v 2. části - wooow. 2. a 3. část jsem přečetla několikrát. Ve 2. části jsou nádherné verše plné hloubek, které bych určitě nečekala v něčem z roku 1949. Tak nádherně propojené milostné scény, v jednom s oslavou přírody a s takovým přesahem. 3. část je pak o umírání, smrti, ale opět s obrovským přesahem. Smrt a zrození v jednom.
Fascinována a pohnuta s vděkem nechávám ve své knihovně :)

12.05.2023 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Velmi zajímavá kniha, která na mě roky čekala v knihovně. Chvílemi si mě volala a chvílemi ještě nebyl čas. Měla jsem problém jí dočíst, protože mě Kantu většinu knihy štvala. Je tam mnoho zajímavých míst, mnoho pochopení a souvislostí, ale pořád jsem nechápala, proč celou svou cestu podstupuje kvůli někomu takovému, jako je Juan. Posledních pár desítek stran mě chytlo, trénink s Condorim by tedy mohl být podrobnější, jistě by to bylo zajímavé. Ale to, co nakonec vytvořila s Juanem, mě překvapilo. Chápu tu transformaci, změnilo ho to. Našla jsem si v tom mnoho a Kantu jako Kurandera se svým vnímáním už byla úžasná.
Každý si z toho vyzobeme to svoje, záleží, přes jaké filtry se na to díváme. Rozhodně na konci hodnotím jinak, než kdybych nedočetla. To pochopení s přesahem, proč kvůli takovému muži vše podstupuje, přišlo skutečně až na konci.

08.04.2023 4 z 5

Doušek věčnosti Doušek věčnosti Petra Neomillnerová

I po mnoha letech mě znovu bavilo se začíst do Tiny. Oddechovka

05.03.2023

Ticho v oranicích Ticho v oranicích Ladislav Stehlík

Vůbec bych nečekala, že tahle útlá knížečka z knihobudky pro mne bude takový poklad. Tak krásné verše, kdy člověk živě vidí vše před sebou, plno emocí, rozechvělé srdce i občas pláč. A hlavně, to už jsem dlouho nezažila, aby mi srdce rezonovalo nad krásně poskládanými verši. Ta už dál nepůjde a bude mít krásné místo v knihovně vedle J. Hory :)

02.03.2023 5 z 5

Zlaté dno Zlaté dno Josef Šálek

Velmi inspirativní kniha i samotný autor. Věděla jsem o něm z rozhovorů už dříve, ale knihu jsem si koupila 3.2., kdy překonával český rekord v planku a celý večer mě velmi inspiroval. Jeho práce s pozorností, s tělem, s překonáváním bolesti. Rezonovalo to s mými zkušenostmi a inspirovalo mě to k většímu hraní si s tím, co je možné. Kniha je zajímavý náhled do Josefova příběhu a do toho, jak lze i ve špatných životních situacích spatřovat příležitosti. A dno je vždy příležitost se pořádně odrazit :)

21.02.2023 5 z 5

Červená Karkulka Červená Karkulka Věra Brázdová

Hezky malované velké leporelo :)

19.02.2023 4 z 5

Opět moc krasné čtení, které přineslo hezké momenty, smích i uvědomění.

31.01.2023 5 z 5

Slunovrat Slunovrat Josef Hora

Hora se mi nikdy neomrzí a pokaždé mě nadchne svými rýmy a vyobrazeními.

09.12.2022 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Četla se snadno, některá moudra byla pěkná, některá byla zvláštní.

07.12.2022 4 z 5

Komnata bez oken Komnata bez oken Jenny Nowak (p)

Dala bych tak 3,5 hvězdičky. Jsem ráda za knihu i děj, za mistrný popis tak známého světa. Ale chybělo tomu - něco. Něco z dřívější jiskry, hloubky, jako by se ani do těch milostných scén už nechtělo. Přečetla jsem jí, ale bez toho uchvácení jako u ostatních.

20.09.2022 4 z 5