Tvůj hlas

kniha od:


Koupit

V této sbírce se výrazně projevuje zduchovnění autorovy poezie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39889/tvuj-hlas-wBY-39889.jpg 4.414
Žánr
Poezie
Vydáno, František Borový
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tvůj hlas

Přidat komentář
Majdule
06.08.2018

Popravdě se necítím kompetentní ani pro pokus hodnotit verše kohokoliv, natož básníka, jenž patří k českým bardům. Musím si vystačit s dojmologií. Hora mě oslovil. I v básních, které mě neuchvátily, jsem cítila mistrovství slova. Kde se jeho verše se mnou potkaly, tam jsem cítila povznesení a radost. Trochu pro mě překvapivě mě hluboce zasáhla báseň "Za Majakovským", nečekala jsem, že právě tato část jeho díla mě osloví. Hora je pro mě v téhle sbírce melancholikem, který s odevzdanou smířeností sleduje svět. Když se ptá "ale kudy tam jít, když v tmu jsme propadli," cítím na vlastní kůži ten jeho "krásný žal, jenž jako žena mě vždy miloval."

honza66
26.01.2014

Mimořádné a výborné dílo.
Jen dokazuje, že J.Hora je jeden z nejlepších básníků své doby - což mj. znamená, že i téměř století od vydání patří k nedoceněným básníkům své doby. Nic proti Seifertovi, poezie neni to skok do dálky, ale i tak plati: Hora vyrazně nejlepší !


Karmína
19.01.2012

Nejkrásnější a moje nejoblíbenější dílo Josefa Hory. Miluji tyto básně, hladí mou duši a kolébají mě na vlnách lásky :-)