Bylina Bylina komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná kniha, chytila mě za srdce. Alena Mornštajnová má krásný vypravěčský styl, který dokáže čtenáře strhnout. K této knize budete potřebovat větší množství kapesníků.

16.01.2020 5 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale velmi mě zklamala. Možná blog tohoto spisovatele nebo krátké sloupky jsou vtipné a čtivé, nicméně neustále opakovaná fráze Čeněk se poblil... mě nudila. Roční dítě se přece 20x za den nepoblije jako kojenec... I jako nadsázka toho bylo už moc. Ze začátku jsem se smála nahlas, potom jsem se místy uchechtla a nakonec jsem jen převracela oči. Knihu jsem bohužel v půlce odložila. Manžel ji četl také a měl ty samé pocity z této knihy.

27.07.2017 1 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Výborná knížka! Dobře se četla, měla spád, vtip a celkově mě moc bavila. Začala jsem číst Jáchymem a udělala jsem dobře. U některých komentářů zde přemýšlím, jestli jsme vůbec četli stejnou knížku. :-)
Dobrá oddechovka. Kdo chtěl náročné čtivo, měl si půjčit Čapka a neprudit trapnými komentáři. :-P

26.05.2017 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásně napsaná kniha, čte se prakticky sama. Každá kniha paní Mornštajnové má sílu, ale Hanu asi nepřekoná nic. :-) Moc se mi u Tichých roků líbí obálka, povedla se. I s názvem krásně ladí k tématu knihy.
Mrzel mě jen konec. Kniha by si zasloužila o pár řádků víc.

17.01.2020 4 z 5

Vidlačka z Chytrova Vidlačka z Chytrova Gabriela Doušová

Moc příjemná a milá knížka ke kávičce k odpoledni. :-)

30.08.2017 5 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Vynikající knížka, která určitě stojí za přečtení, pokud máte rádi severské psychologické detektivky. Ke konci se mi zdálo, že kniha přestává mít spád, ale autorka to na dalších stranách vyvrátila a s chutí jsem ji dočetla. :-) Sarkazmus Franka Mackeyho měl také své kouzlo. :-)

28.05.2015 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Děkuji za tuto knihu. Otevřela mi oči ve výchově. Dobře se četla, pan Herman dokáže skvěle vysvětlit psychologii pro laiky. Kniha byla psaná formou telefonních rozhovorů. Místy mi vadily pasáže "jdu si uvařit špagety" apod. Chápu, že to do rozhovorů dvou lidí patří, ale knize to podle mě škodí.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Děkuji za tuto knihu. Opravdu jsem se bavila a četla ji jedním dechem!! :-) Těším se na další!

31.07.2015 5 z 5

#UPGRADE #UPGRADE Kristína Nemčková

Krásně graficky zpracovaná kniha. Recepty se mi líbily, jen bych asi radši vyzkoušela ty od babičky než ty supermoderní upgrady. :-D

24.09.2020 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Kniha se mi moc líbila. Určitě by si ji měl přečíst každý a více se zajímat o první pomoc. Nikdy nevíme, kdy ji budeme potřebovat pro sebe nebo pro druhé.
Jen mě trochu mrzí, že pan Samek tak trochu nevidí dál než za hranice Prahy. Cítila jsem to z knihy, rozhovoru pro DVTV i v příspěvcích na facebooku. Pasuje se do role komentátora úplně všeho co se týká zdravotnictví a relevantní a podložené údaje nemá. Čerpá z vlastní zkušenosti z Prahy. Situace v celé ČR může být jiná.
No jo, každý jsme nějaký, ale když má možnost ovlivnit masy lidí, tak dezinformace dobré nejsou.

24.09.2020 4 z 5

Deník Sprosté matky Deník Sprosté matky Ian Frazier

Knihu jsem začala číst s tím, že se zasměji a zpříjemním si chvíle na mateřské čtivem, ve kterém budou schodné situace jako v životě. Bohužel po pár stranách při asi padesátém slovu "zasraný" jsem knihu odložila. Nevadí mi sprostá slova v knihách, když tam sedí a patří, ale co je moc, to je moc. Nebudu tím ztrácet drahocenný čas vyšetřený na knihu při mateřské. :-/

27.07.2017 odpad!

Nůž Nůž Jo Nesbø

Na knihu jsem se těšila, ale musím říct, že mě zklamala. Začátek se dobře rozjel, četla jsem ji téměř nepřetržitě, ale v půlce se příběh zpomalil a do čtení jsem se vyloženě nutila. Posledních asi 100 stran se děj opět rozjel a závěr byl nakonec výborný. Jedním slovem bych řekla, že to bylo PŘEKOMBINOVANÉ. Možná by knize neuškodilo míň odboček z děje a míň souběžných příběhů. Nakonec se vše propojilo, ale odbočky do Afghánistánu mě nebavily.
Vraha jsem neodhadla vůbec, to bylo překvapení.

16.01.2020 3 z 5

Zaměstnanec Měsíce Zaměstnanec Měsíce Adam Lešikar

Vtipné, poutavé kresby, dobrý nápad. Kniha mě pobavila. :-)

Normální debil Normální debil Robert Bellan

Výborná kniha na odpoledne při kávě. Pobavila. :-)

19.05.2015 5 z 5