bukiet bukiet komentáře u knih

Zápas s nebem (1. - 3. díl) Zápas s nebem (1. - 3. díl) J. M. Troska (p)

Dlouhá cesta od Neffem převyprávěných verneovek, přes jeho vlastní, navazující trilogii až k Troskově space opeře skončila. Byla to úžasná cesta do dětství, kdy mne pohled na nebe plné hvězd naplňoval úvahami o inteligentním životě ve vesmíru. A Troskovy naivní romány jsem hltal. Říkám si, jestli by nestálo za to převyprávět je pro současného čtenáře. Ale to bychom zase přišli o všechny ty elektřiny...

31.07.2017 5 z 5

Black Panther: Pantherův hněv Black Panther: Pantherův hněv Don McGregor

Jsem zvyklý na upovídanost starých komiksů, ale tahle tlachárna byla moc i na mne.

07.06.2017 2 z 5

Nemova říše Nemova říše J. M. Troska (p)

Mám rád, když se kamarádí lední medvědi s tučňáky.

04.06.2017

Pistole míru Pistole míru J. M. Troska (p)

Z celého "nemovského" cyklu kniha zřetelně nejslabší. Zatímco první kniha líčí Holanův příběh na základě jednoduchého a jednotného vyprávění, Farinovo dobrodružství je jako náhrdelník spojující několik nesouvisejících příběhů, kterým ovšem chybí jednotící linka. A je-li tou linkou vztah k budoucí ženě Martě, tak potěš koště, není to příběhová linka vydařená. Zjednodušeně řečeno, kterak se superman Farin bláznivě zamiloval a občas si u toho vystřelil ze své experimentální pistole.

25.05.2017 3 z 5

Vládce mořských hlubin Vládce mořských hlubin J. M. Troska (p)

Jednoduché a neskutečně čtivé. Krásný návrat do dětství.

23.05.2017 4 z 5

Pán moří (převyprávění) Pán moří (převyprávění) Ondřej Neff

Co říci závěrem? Celou trilogii jsem si užil a zpětně ve svých očích i rehabilitoval osm verneovských adaptací. Dokonce mne skoro mrzí, že autor ty adaptace ještě více nepropojil s budoucí trilogií. I tak díky za návrat do dětství, který bude pokračovat, protože po Vernovi a Neffovi teď musí v mých plánech zákonitě přijít na řadu Troska.

22.05.2017 5 z 5

Valkyrie Valkyrie Cullen Bunn

Feministky v akci.

07.05.2017 4 z 5

Pán vzduchu (převyprávění) Pán vzduchu (převyprávění) Ondřej Neff

A mohlo být těch hvězdiček i pět, nebýt toho nesnesitelného spratka Jar Jar Marka Binkse Davenporta. I kdyby mi bylo devět, tak bych si ho neoblíbil.

07.05.2017 4 z 5

Děti kapitána Granta (převyprávění) Děti kapitána Granta (převyprávění) Ondřej Neff

Adaptace nehodnotím.

04.05.2017

Zemí šelem (převyprávění) Zemí šelem (převyprávění) Ondřej Neff

Adaptace zatím nehodnotím.

25.04.2017

Deadpool Deadpool Adam Glass

Marvelovský hrdina nového věku. Hrdina vypovídající hlavně něco podstatného o nás čtenářích, že? Kam jsme se to od slušňáka Petera Parkera posunuli?

22.04.2017 5 z 5

Dva roky prázdnin (převyprávění) Dva roky prázdnin (převyprávění) Ondřej Neff

Adaptace nehodnotím.

19.04.2017

Deathlok: Počátek Deathlok: Počátek Bill Mantlo

Tak tohle se fakt nezdařilo. Vnitřní dialogy s kompem na zabití, akce roztahaná a totálně nepřehledná. A protože mne to nebavilo, podruhé už zjišťovat nebudu, o čem že to vlastně bylo.

17.04.2017 2 z 5

Tajuplný ostrov (převyprávění) Tajuplný ostrov (převyprávění) Ondřej Neff

Adaptace neboduji, možná později.

04.04.2017

Patnáctiletý kapitán (převyprávění) Patnáctiletý kapitán (převyprávění) Ondřej Neff

Adaptace nehodnotím. V tomto neffovském převyprávění to nejvíc odnesl chudák Benedikt. S potrhlíka k pousmání se vypracoval na debila k vyfackování.

22.03.2017

Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Dvacet tisíc mil pod mořem (převyprávění) Ondřej Neff

Tentokrát bez hodnocení. Snad až časem dočtu celou neffiádu. Číst se to dalo, ale... S Vernem jsem proplouval hlubokými moři a rozlehlými oceány a těch uplavaných dvacet tisíc námořních mil v těsné ponorce mi, co by klaustrofobovi, dalo dost zabrat, takže mi to dobrodružství v hlavě zůstalo. S Neffem jsme profrčeli křížem krážem po zeměkouli a nevím, nevím...

17.03.2017

Human Torch (Jim Hammond) Human Torch (Jim Hammond) Mike Carey

Velmi zábavné setkání všech Torchů.

17.03.2017 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Mám rád Poirota a tak nějak se snesu s Marplovou. Tím je řečeno vše. Ze všech třinácti knih se slečnou mne opravdu zaujala jen ta první a poslední, která ovšem nebyla poslední napsána. Ty ostatní nebyly špatné, ale... To odporné slůvko ale... Nejdůležitější postavou, hned po zločinci, je samozřejmě vyšetřovatel, detektiv. Přes jeho činy a myšlenky se chudák čtenář snaží nachytat autora na švestkách a vykřikovat, že už ví. A v tom je právě u příběhů slečny Marplové ten problém, stará paní sice každý případ vyřeší, ALE nevyšetřuje. Až na výjimky. Ve většině knih tohoto cyklu je nějaký detektiv, jehož si ani nezapamatujete a spousta dalších lidí, každý na něco přijde a zjistí, a pak na konci stará Marplová, řekne kdo byl vrah a jak se to všechno stalo. Takže, slečno, sbohem, ale do vaší vesnice už asi nezavítám, budu u pana Poirota.

14.03.2017 5 z 5

X-Men X-Men Chris Claremont

Druhý z příběhů v knize by si zasloužil ještě o jednu hvězdičku navíc.

28.01.2017 5 z 5

Marvel: Počátky. 60. léta Marvel: Počátky. 60. léta Stan Lee

Povinnost pro každého fanouška komiksů, těch marvelovských zvláště. Krásně naivní návrat do dob začátků nejslavnějších superhrdinů, do doby, kdy muž mohl beztrestně ženě podržet dveře, chránit ji a implantovat jí hmyzí tykadla a křídla. A sám si tykadla samozřejmě přidělal jen k helmě.

26.01.2017 5 z 5