bruntal bruntal komentáře u knih

Hvězdy Marmalonu Hvězdy Marmalonu Charlotte Link

Kdybych byl žena, asi bych těch 91% v hodnocení chápal.

12.08.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Velmi silné, místy až drtivě děsivé. Rozhodně se nejedná o čtení pro slabé povahy.

12.07.2021 5 z 5

Tři jízdenky do Dobrodružství Tři jízdenky do Dobrodružství Gerald Durrell

Pro mne jedna z nejlepších Durrelových knih o výpravách za zvířaty.

16.06.2021 4 z 5

Osudová plavba Osudová plavba Karin Pavlosková

Přiznám se, že po shlédnutí hodnocení a přečtení komentářů jsem čekal mnohem víc. Ale možná mi jen nesedl styl vyprávění. Každopádně popsané zážitky jsou až neuvěřitelné a musely být opravdu velmi silné. Takové dobrodružství skutečně není pro každého.

16.06.2021 4 z 5

Divím se, že jsem tak veselý Divím se, že jsem tak veselý Johannes Mario Simmel

Pro mne mnohem lepší než obecně více oceňovaný román od Simmela Láska je jen slovo.

01.06.2021 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Tak trochu červená knihovna, ale místy to své kouzlo má.

18.05.2021 3 z 5

Doktore, poplach, jde o všecko! Doktore, poplach, jde o všecko! Patrick Taylor

Moc nerozumím relativně nízkému hodnocení. Za mne patří tento díl celé série k těm opravdu povedeným.

18.05.2021 4 z 5

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Příběh se rozvíjí velmi zvolna, ale po pár desítkách stran nabere obrátky a vy při čtení sotva dýcháte, skřípete zuby a zadržujete slzy.

14.01.2021 5 z 5

V Mitfordu je nejlíp V Mitfordu je nejlíp Jan Karon

Laskavé, milé, hřejivé...

12.01.2021 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Chvílemi zdlouhavé, ale jako celek krásné.

22.12.2020 4 z 5

První den mého života První den mého života Paolo Genovese

Dojemný příběh o křehkosti lidské duše. Moc pěkný.

14.12.2020 4 z 5

Nihilista na balkonu Nihilista na balkonu Petr Holý

Oddechové čtení, ale žádná pecka.

12.12.2020 3 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Skvělý román!

12.12.2020 5 z 5

Napněte všechny plachty! II. Napněte všechny plachty! II. Radu Tudoran

Společně s prvním dílem se jedná o skvost mezi dobrodružnou námořnickou literaturou.

03.12.2020 5 z 5

Napněte všechny plachty! I. Napněte všechny plachty! I. Radu Tudoran

Odvaha, exotika, dálky, dobrodružství, láska, přátelství, čest... Dobrodružná kniha se vším všudy!

29.11.2020 5 z 5

U nás v Mitfordu U nás v Mitfordu Jan Karon

Připomíná mi to příběhy doktora O’Reillyho z knih Patricka Taylora - oddechové, milé.

23.11.2020 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Vždy jsem si myslel, že jsem romantik, ale po přečtení tohohle jsem spíše cynik. Já se u čtení velmi často nudil. Popisovaná "vášnivá láska" mi přišla spíše jako rozmařilý vrtoch obou hlavních aktérů a jejich chování jako adolescentní. Slabé i přes občas zajímavé vedlejší příběhy.

12.11.2020 3 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Opravdové, všední, civilní a přesto strhující. Jedna z knih, která mi zůstane dlouho "pod kůží".

06.11.2020 5 z 5

Doktore, tak na zdraví! Doktore, tak na zdraví! Patrick Taylor

Miluji ten pocit, když večer vše ztichne a já si naleji sklenku, sednu do křesla, rozsvítím lampičku a začtu se do příhod a příběhů doktora Fingala a jeho přátel.

31.10.2020 4 z 5

Dýka Dýka Jorge Fernández Díaz

Prakticky celou knihu jsem se ztrácel v jednotlivých postavách a jejich významu v rámci příběhu. Možná se jedná o mou chybu, ale knih jsem již přečetl opravdu hodně a tohle se mi nestává. Základní dějová linka je však napínavá a dobře vystavěná.

26.10.2020 3 z 5