BraveRenard BraveRenard komentáře u knih

Dračí věštba Dračí věštba Tui T. Sutherland

Tak začněme nejdříve tím že knihu jsem četl v originále a tahle kniha byla první knihou v angličtině co jsem kdy přečetl, v originále má kniha moc hezký obálky (20Mb v pdf je na knihu docela dost) na rozdíl od české verze která mě od knihy přímo odrazovala až do chvíle co jsem viděl originál. Jinak knihu jsem v češtině nečetl ale všiml jsem si že překladatel přeložil i jména draků což úplně nechápu proč když třeba v sérii Warcraft byly jména (Blackhand, Doomhammer, Hellscream) nechané v originále a dokonale to v knize fungovalo a po odhalení jak se některé postavy jmenují v české verzi mě přímo rozesmálo.

Co se knihy týče tak mě naprosto uchvátila a to jak dějem kterej je originální a těžko předvídatelnej (max pár stránek dopředu) ale i promyšleným světem, postavama a vším tím ostatním a momentálně mám rozepři jestli mám radši Wings of Fire nebo Odkaz Dračích Jezdců ale asi jako vždy to skončí Plichtou. Zkrátka knihu doporučuji úplně každému kdo má rád fantasy a draky což je přesně můj případ a nemám co bych ji vytknul snad jen kratší délka ale s tou mou angličtinou se dost možná zčtyřnásobila.

BTW tenhle komentář píšu značně zpětně, už mám přečtenej desátej díl a všechny Winglets, Legendy a komiksový verze, yt animace, fanarty Apod.

Jinak pokud patříte k odpůrcům české obálky ke kterým se hrdě hlásím, tak se teprve koukněte jak dopadla německá verze obálek ale to pak nwm která je horší.

12.08.2021 5 z 5

Vítězství orlů Vítězství orlů Naomi Novik

skvělej díl akorát mě štve že je přeloženo jen 5 dílů

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Byl jsem velice mile překvapen že vyšla další kniha ze světa Eragona ale dost mě zklamala už to že má jen 224 stránek jsem rád že nám autor oznámil jak se dál vyvíjel příběh Eragona a Safiry ale i Murtagha s Trnem (v této knize thorn ale nechápu proč jeho jméno bylo necháno anglicky nwm proč když v ostatních knihách to byl Trn) ale vadilo mi že Murtaghovi bylo dáno málo prostoru a kniha jen nakousla jeho dějovou linka. Povídka o čarodějnici mě moc nebavila, naštěstí nebyla moc dlouhá a o červovi mě přišlo že byla většina knihy a navíc kniha končila tak trochu Cliffhangerem ale jinak mě kniha celkem dost bavila a rád si přečtu pokračování jestli bude.

08.02.2020 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

moje nejoblíbenější kniha celou sérii jsem přečetl 2× a rozhodně ne naposled

Dračí pomsta Dračí pomsta Naomi Novik

po druhém dílu jsem se bál že série půjde dolů ale naštěstí ne tento díl mě bavil hned po prvním dílu nejvíce

Nefritový trůn Nefritový trůn Naomi Novik

tento díl byl o dost slabší než první díl ale stejně mě bavil

08.02.2020 3 z 5

Drak Jeho Veličenstva Drak Jeho Veličenstva Naomi Novik

skvělá kniha moc mě bavila až jsem ji po dočtení začal číst znovu

Den draka Den draka Richard A. Knaak

jedna z prvních knih co jsem po dlouhé době četl, kniha se četla úplně sama až jsem se lekl že je konec

07.02.2020 5 z 5

Říše stínů Říše stínů Morgan Rice

k dočtení této knihy už jsem se spíše nutil v knize je spousta dějových linek z toho mě bavila jen pár (POZOR SPOILER) a to jak prorazily přehradu u přístavního města ur a celé ho zatopily jsem si nedokázal představit když u toho města žádná řeka nebyla a jestli ta přehrada byla s mořem tak jak sakra tam mohli připlouvat lodě jako šlo by to udělat ale proč sakra stavět město na pobřeží pod hladinou moře??? a když už jsem si říkal že escalon je v pr**li tak dvoum hrdinům daj over-powered zbraně a pomocí nich zničí úplně všechny nepřátele tato kniha a série hrozné zklamání a nic tak černobílého jsem ještě nečetl

07.02.2020 1 z 5

Vzestup draků Vzestup draků Morgan Rice

Mám přečteno všech 6 knih a musím říct, že tahle kniha je nejlepší z téhle série. Jinak je zde spousta nelogických situací, a kniha je strašně černobílá - souboj dobra se zlem, nic víc. Kdyby tam bylo méně brutality tak bych bych ji spíše doporučil menším dětem.

07.02.2020 3 z 5

Falešná chrabrost Falešná chrabrost Morgan Rice

Nezáživná kniha na jejíž děj po pár dnech zapomenete o čem vlastně byla a konec knihy je obří Cliffhanger kterej jsem ještě u konce žádný knihy nepotkal to že některá kapitola končí Cliffhangerem a pak druhá na ni navazuje to je v pohodě ale zakončit jím knihu v naprosto nevhodném místě a navíc to vypadá jako kdyby tuto knihu autorka psala dohromady se pátým dílem a pak si náhle řekla že z toho udělá 2 knihy.

08.02.2020 1 z 5

Dračí jezdec Dračí jezdec Cornelia Funke

Kniha se mi líbila, jen na mě byla dost family-friendly, oproti ostatním knihám co jsem do ted četl, jinak pěkný příběh a rozhodně si ji ještě někdy přečtu znovu.

Dračí koruna Dračí koruna Richard A. Knaak

za mě nejlepší díl série trochu detektivní a nutilo mě to přemýšlet jak to dopadne oproti předchozím knihám této série

Noc odvážných Noc odvážných Morgan Rice

Celkově série strašné zklamání čekal jsem že to neskončí tak jednoduše že prostě (POZOR SPOILER) pozabíjej všechny nepřátele už to že autorka říká ohavným zrůdám skřítci a spousta nelogických věcí jako třeba celej národ mardy byl v escalonu a proto obnovily plameny aby asi nemohly zpět nebo já nwm v jedný kapitole půlmilionová armáda se hnala do útoku a v další z ničeho z nic utíkaly domů a pak ti čtyři obří draci co byly údajně 10× větší než dospělej drak tak s nima theon co byl dračí mládě skoncoval jako nic během půl stránky, záporáci byly vyobrazeni jako ti nejhorší nejkrvelačnejší monstra co zabíjej jen tak pro radost, bylo zde mnoho nudných dějových linek které zbytečně protahovaly knihu a v příběhu neměly žádný význam, jen tak pro představu jak na tom byl lid escalonu tak ze severu na ně útočily hordy "skřítků", z jihu na ně šla milionová armáda nějakýho uctívanýho boha smrti, na západě je plenila flotila s milionem lodí (ta milionová armáda na pevnině teď vypadá docela směšně když spočítáme kolik lidí musela tvořit posádka těch lodí), a z východu je přiletěly dorazit draci takže moc lidí tam zůstat nemohlo, celkově tato série byla jedno velké zklamání ani nevím proč jsem to dočetl asi jsem doufal že další kniha bude lepší ale ne.

07.02.2020 odpad!