Dračí koruna

Dračí koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395/dragonrealm-draci-koruna-395.jpg 4 74 8

DragonRealm série

Syn neblaze proslulého Zlatého draka, mladý Kyl, má být korunován dračím císařem, vládcem dračích království. Má však trůn dostat právě on? Neboť někteří draci jsou moudří a dobří, ale jiné přivádí jejich vlastní magie k šílenství. A někteří se už rodí zlí, vražední a krvelační. Ke kterým z nich patří Kyl? V sázce je budoucnost světa a Kyl musí přežít pokusy o vraždu, intriky a spiknutí, která začala dřív, než se narodil. Tyto osudové zkoušky mohou draka očistit – nebo pustit z řetězu jeho temné choutky. Místo míru a spravedlnosti by císař Kyl mohl připravit drakům, čarodějům a lidem děsivou hrůzovládu…... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

The Dragon Crown , 2000

Luigi1
27.01.2021 5 z 5

Opět zajímavé čtení které zaujalo svým pojetím

Israha
30.09.2020 4 z 5

Knaak mi přišel vždy silnější spíše na poli akce, budování napětí a tajemna, ale v Dračí koruně se pro mě docela nečekaně vyšvihl s povedenou vztahovou fantasy s detektivními prvky. Dragonrealm nikdy nebyla série, která by oslovovala čtenáře "high fantasy", ale konkrétně touto knihou Knaak ukázal, že si umí pohrát s osobními i společenskými motivacemi postav a jejich vzájemným ovlivňováním se tak, aby dosáhl kompaktnosti i překvapivosti, a udržel si zároveň také čtivost a rychlý spád a neochudil čtenáře o ty tolik žádané draky, kouzla a dávky poctivé akce. Trochu škoda poněkud ukecané a politikou přecpané první třetiny knihy, protože jinak bych se v rámci žánru nebál jít na plné hodnocení.

BraveRenard
08.02.2020 5 z 5

za mě nejlepší díl série trochu detektivní a nutilo mě to přemýšlet jak to dopadne oproti předchozím knihám této série

Miro.slav
17.10.2017 5 z 5

Knaak je opäť vo forme. Klasická fantasy je obohatená o prvok trileru a detektívky, keď čitateľ nevie, kto spriada na Panstve Bedlamových svoje intrigy. Zaujímavé je tiež pozerať na vzťah medzi Kylom a Grathom. A do deja sa zamieša aj dávna postava z prvých častí. Skvelé, odporúčam (prečítané dvakrát).

DoubleBreadCZE
29.09.2015 5 z 5

Velmi napínavé. Byla jsem natěšená a pátrala jsem po odpovědi. Na Knaakově celkové tvorbě se mi líbí, jak má čtenář možnost sám nad událostmi dumat a snažit přijít na odpověď, což u této knihy nechybělo. Super.

marek1278
08.12.2014 3 z 5

První polovina knížky byla pro mně trochu slabší, ale vynahradila to půle druhá a hodně povedené finále :)

Dullnut
07.08.2013 3 z 5

Podle mě je to nejslabší díl celé série a v podstatě se tam nic neděje. Připomíná to nějakou reality show. Avšak člověk si to přečíst musí, když chce pokračovat na další díl :- )

nien
04.10.2012

Tyhle knihy se mi skutečně líbí. Je to skvělé dílo.

Richard A. Knaak
americká, 1961