Král koní

Král koní https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26693/dragonrealm-kral-koni-26693.jpg 4 56 5

DragonRealm série

Lanitha, Krále koní, přivedla moc k šílenství a s armádou zlých čarodějů se vrhá do vyhlazovací války. Cabe Bedlam, Gryf a věčný Temný kůň se spojují v boji proti němu – a zjišťují, že jejich skutečným protivníkem je odporný, krutý tvor z jiného světa. Vládce Nicoty je spojencem a pánem koňského krále, a také je to jediná bytost, které se Temný kůň bojí. Netvor, osvobozený po celých věcích zajetí, zotročuje duši Cabeova syna a zamýšlí mučit a potom pohltit celou Dračí říši. Temný kůň, Bedlamovi i draci jsou bezmocní. Svět však má poslední zbraň: záhadnou moc Yssy, napůl lidské dcery Zeleného draka…... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

The Horse King , 2000

Luigi1
28.01.2021 5 z 5

Pěkně se tento díl rojel a bylo to pěkné počteníčko až na ten konec ve kterém se těžko orientoval

Israha
30.09.2020 2 z 5

Jeden z nejslabších Dragonrealmů. Okoukaná zápletka o mocí posedlém králi, který chce dobýt celou říši, nemá co nabídnout, navíc je prezentována spíše v duchu kouzelné, než válečné fantasy - a naplno se ukazuje, že Knaakův koncept magie v Dragonrealmu vůbec nemá žádnou logiku, věci se odehrávají v bláznivém tempu a náhodně, jak se to zrovna autorovi hodí, a to postupem času začne čtenáře unavovat. Nevyšla ani snaha udělat trochu propracovanější charakter z Temného koně. Sice se dozvíme zase něco bližšího o jeho původu, ale jako postava se nevyvíjí, a pořád plní pouze roli oživlé deus ex machiny, kterou musí autor po určitou část děje držet uvězněnou bokem. Je dobře, že Král koní nakonec nebyl epilogem Dragonrealmu, a Knaak se rozhodl napsat ještě několik dalších knih...tohle by to totiž bylo dosti nedůstojné zakončení.

Jirka92333
07.06.2018 3 z 5

Příběh měl pár slabších okamžiků kdy jsem se do čtení nutil. I když mě příběh bavil, tak některé části prostě uspávají. A na závěr nám spisovatel příběh utne tak že jsem měl chvíli pocit že mám špatný výtisk v kterém chybí konec. Přečetl jsem už pár dílů z téhle série ale bohužel musím říct že mi k srdci moc ne přirostla.

Miro.slav
17.10.2017 3 z 5

Dosť slabé. Príbeh sa trmáca z jednej scény do druhej. Psychológia postáv nefunguje. Celé je to príliš umelé. Knaak tu stúpil trochu mimo. Aspoň čo sa mňa týka. Séria bola doteraz vynikajúca, no siedmy diel mi nesadol. Napriek všetkému to však stojí za prečítanie už len preto, aby ste sa dozvedeli viac o vzniku Temného koňa.

marek1278
03.02.2015 4 z 5

Tenhle díl se mě líbil asi nejvíce ze všech - skvělá jízda od začátku do konce, jen škoda, že se příběh nerozvíjel ještě trochu více a na konci je mnoho nezodpovězených otázek, ale tak snad se dočkám dalšího (dalších) dílů

Richard A. Knaak
americká, 1961