Booky84 Booky84 komentáře u knih

Řecké mýty Řecké mýty Robert Graves

Zajímavá kniha, která sice není k přečtení na jeden nádech, ale poslouží ke studijním účelům či samovzdělávání. Já po knize sahám, když si chci přečíst některé určité mýty nebo ty, které ještě neznám.

09.07.2023 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Nějak nevím, co si mám vlastně o právě dočtené knize myslet... Je sice celkem čtivá, ovšem Baxterová mi úplně nesedla a u postavy Rouche jsem pořád čekala, co vlastně skrývá. Děj mi přišel hodně brutální a tak nějak přitažený za vlasy. Série má naštěstí už jen jeden díl, tak až na něj narazím v knihovně, tak si ho půjčím a uvidím...

09.07.2023 3 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Hezká a čtivá kniha pro všechny romantiky a milovníky jídla. Před lety jsem Řím navštívila a díky knize jsem mohla procházet některá místa společně s hlavními hrdiny. Kdo si chce přečíst milé a lehce plynoucí dobrodružství o hledání toho správného cukroví na svatbu v kulisách Věčného města, tak touhle knihou rozhodně nesáhne vedle.

04.07.2023 4 z 5

Čtyřlístek a záhadná karta Čtyřlístek a záhadná karta Ljuba Štíplová

Krásné dva příběhy - jedinečná dobrodružství jde zažít jen s touhle skvělou čtveřicí.

03.07.2023 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Skvělý a čtivý díl, na který jsem byla moc zvědavá, protože je v něm opět postava Millie, kterou jsem si oblíbila hned v prvním dílu. Kniha se čte lehce a stránky rychle běží. Celá série je moc povedená a všem ji doporučuji.

03.07.2023 5 z 5

Jak dostat tatínka do karantény Jak dostat tatínka do karantény Vojtěch Bernatský

Milé čtení, ze kterého je cítit pozitivní duch i nálada samotného autora a jeho rodiny, hlavně dětí, jejichž hlášky jsou skvělé a mnohdy jsem se zasmála i nahlas. Takové krásné čtenářské pohlazení a já za něj autorovi moc děkuji.

01.07.2023 4 z 5

Medvídek Pú (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Moje první setkání s medvídkem Pú a jeho přáteli. Takové roztomilé knižní pohlazení a ty krásné ilustrace. Jedním slovem prostě nádhera.

26.06.2023 5 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Antonia Fraser

Opravdu velmi zdařilá a čtivá publikace, která je doplněna rodokmeny a velkým množstvím obrazové dokumentace. Líbí se mi, že se autorka věnuje všem manželkám a jejich životům. Zajímavé čtení, které doporučuji nejen milovníkům historie.

25.06.2023 5 z 5

Věhlasné příběhy Čtyřlístku 2003 Věhlasné příběhy Čtyřlístku 2003 Ljuba Štíplová

Čtyřlístek je pro mě návrat do dětství a v případě téhle publikace i seznámení se s novými příběhy a zažít další skvělá dobrodružství s oblíbenými hrdiny.

24.06.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Čtivá a napínavá detektivka, tohle autor umí skvěle a jsem za to moc ráda. Kniha na mě působila tajemně, zvlášť při příchodu mlhy, až z toho mrazilo. Kate a Tristan jsou taková zase jiná dvojice detektivů, tak uvidíme, co s nimi ještě zažijeme.

24.06.2023 5 z 5

Svůdná moc Svůdná moc Linda Chapman

Milé, čtivé a napínavé, kdo je dobrý a kdo zlý? Nechá se Lucka pohltit touhou po ještě větší magické moci? Kdo je vlastně nová sousedka a její pečovatelka? A co ta zvláštní kočka, která Lucku stále pozoruje? Při čtení se vše dozvíte a možná ještě i něco dalšího, takže neváhejte. Čteno opět jako e-kniha.

21.06.2023 5 z 5

Zábavné příběhy Čtyřlístku: 1998 Zábavné příběhy Čtyřlístku: 1998 Ljuba Štíplová

Krásné, milé, čtivé a někdy i poučné dobrodružství mých oblíbených hrdinů. Každý umí něco jiného a dohromady jsou prostě skvělá parta kamarádů.

Ludvík XIV. a jeho osudové ženy Ludvík XIV. a jeho osudové ženy Antonia Fraser

Zajímavá a čtivá kniha, která přináší poutavý životopis. Nechybí rodokmeny a obrazová dokumentace, což vždy oceňuji. Ludvík XIV. si byl vědom své výjimečnosti a toho co dokázal. V minulosti jsem navštívila Versailles a je to nádherné místo, hlavně zahrady.

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Skvělé a čtivé - tuhle detektivku jsem si užila a doufám, že bude další díl. Postava Eriky mi přišla taková klidnější, něco se děje i v jejím soukromí a má kocoura George, což jako milovnice koček vítám a beru jako příjemné oživení. Knihu samozřejmě doporučuji.

20.06.2023 5 z 5

Alžběta - Císařovna proti své vůli Alžběta - Císařovna proti své vůli Brigitte Hamann

Skvěle zpracovaný životopis o velmi zvláštní a nevšední ženě. Líbí se mi rozdělení kapitol, citace básní i obrazová příloha.

17.06.2023 5 z 5

Magie v korunách Magie v korunách Linda Chapman

Další skvělý příběh o děvčatech a jejich dobrodružstvích - kamarádství, vzájemný respekt a spolupráce bez toho nemůžou být tým a je dobře, že si to včas uvědomily. Krásná knižní jednohubka, opět čteno jako e-kniha.

17.06.2023 5 z 5

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Milá a pohodová romantická oddechovka s hezkou obálkou. Becca mě zaujala už v prvním díle a jsem ráda, že jsem se o ní dozvěděla více a opět se setkala i s ostatními postavami. Těším se na další díly, snad vyjdou brzy...

16.06.2023 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět skvělá a čtivá detektivka, což už považuji u tohoto autora za standart. Líbilo se mi větší nahlédnutí do soukromí postav a jsem zvědavá, co ještě Eriku v soukromí čeká. Přišlo mi, že si autor se čtenářem pohrával a trousil různé náznaky, což mě občas zmátlo, ale zároveň i potěšilo a líbilo se mi to. Knihu určitě doporučuji nejen milovníkům detektivek, ale i těm, kteří si k tomuto žánru cestu teprve hledají.

15.06.2023 5 z 5

Sisi a její sourozenci Sisi a její sourozenci Erika Bertenreiner

Zajímavá kniha, která není pouze o císařovně Alžbětě, ale můžeme se dočíst o životě jejich sourozenců, kteří jsou často v jejím stínu a příliš se o nich nepíše. Nechybí rodokmen a v knize najdeme i několik obrazových dokumentů.

11.06.2023 4 z 5

Šťastné příběhy Čtyřlístku: 1995-1996 Šťastné příběhy Čtyřlístku: 1995-1996 Ljuba Štíplová

Krásná knížka - v každém příběhu lze zažít jiné dobrodružství a to se mi na Čtyřlístku moc líbí, a proto ho mám ráda a opakovaně se k němu vracím.

10.06.2023 5 z 5