books.monca books.monca komentáře u knih

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Wow. Tahle kniha byla úžasná. Děj byl napínavý a čtivý celou dobu. Byl také plný zvratů, které mi dost připomínaly styl psaní Sarah J. Maas. A musím přiznat, že některé scény byly vážně brutální a bylo jich hodně, ale upřímně jsem žádnou pořádnou fantasy nečetla už dlouho, takže mi to vůbec nevadilo, naopak mi to už chybělo. Líbilo se mi, že autorka dokázala skvěle popsat nelítostný život ve vězeňské komunitě.
Hlavní hrdinka byla skvělá. Byla odvážná a chytrá, ale přijde mi, že občas se její chování úplně změnilo a měla jsem ji chuť praštit.
Romantická linka tu je, ale vlastně není :D.
Objevuje se tu například romantický trojúhelník, hate to lovers a silná chemie mezi hlavními hrdiny.
U této knihy se mi moc líbil popis prostředí. Příběh se odehrává v dystopické Budapešti a část děje je z věznice.
Konec knihy skončil otevřeně a velmi napínavě, takže už se nemůžu dočkat až se přeloží další díly, protože ty si chci rozhodně přečíst.
Tuhle knihu vážně moc doporučuji!
10/10
Za knihu moc děkuji @humbook
@humbook_blogeri #spoluprace

18.12.2022 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Dvojitý zásah - Mariana Zapata

Moje recenze:
Všechny knihy, co jsem zatím od autorky četla, se mi moc líbily a tato nebyla výjimkou.
Mariana Zapata umí psát úžasné oddechové slow-burn romantiky. Za mě možná až moc dlouhé, ale ve finále vám to vůbec nevadí.

Bianca Brannenová ví, že čas zahojí skoro všechny rány. Včetně těch, které vám kdysi nechtěně způsobili vaši nejbližší. Když jí po deseti letech znovu vstoupí do života její někdejší kamarád Zac, má pocit, jako by se jejich cesty rozešly teprve včera. Jenže něco je přece jinak: už to není ten hubený kluk odvedle. Teď je slavným hráčem Ligy amerického fotbalu a šílí po něm davy fanynek. Dokáže Bianca odpustit staré křivdy a dá šanci citům, které se mezi ní a Zacem pomalu rozhořívají?

Mezi hlavními hrdiny byla od začátku chemie a obě hlavní postavy jsem si moc oblíbila. U knížek od této autorky mám moc ráda, že hlavní postavy mají vždy nějaké zajímavé koníčky. Hlavní hrdinka této knihy točí na YouTube, jak vaří a peče a hlavní hrdina hraje americký fotbal.

Není to asi nejlepší kniha od autorky, co jsem zatím četla, ale i tak jsem si čtení moc užila a určitě vám knihu mohu moc doporučit, pokud máte rádi autorčiny knihy nebo jste fanoušci romantiky!

Za knihu moc děkuji @humbook_blogeri @humbook #humbookblogeri #spoluprace

03.12.2023

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Nezkrotná říše - Stacey Marie Brown

Moje recenze:
Toto je pokračování mé oblíbené Divoké říše a zároveň to pro mne byla jedna z nejočekávanějších knih tohoto podzimu.

Objevuje se tu spoustu nových zvratů, intriků, napínavého děje a pokračování enemies to lovers romantiky.
Kniha se četla neuvěřitelně rychle a příběh mě moc bavil. V prvním díle se děj odehrával především na jednom místě, ale takhle to rozhodně v druhém dílu není, protože tento díl je opravdu nabitý dějem a postavy se na dlouho nezastaví.

Brexley přežila uvěznění ve věznici odkud nikdy žádný člověk neodejde živý. Kvůli Warwickovi Farkasovi se ale dostane do dalšího zajetí. A to do zajetí vládce budapešťských fae. Objeví se ale někdo, kdo ji pomůže uniknout a pak se vše změní. Vše se obrátí vzhůru nohama a mezi dobrem a zlem už není taková hranice. Brexley musí rozplést smrtící síť lží a podvodů, než se stane další obětí nezkrotné vílí říše.

První díl jsem řadila mezi nejlepší knihy roku a u této knihy to vidím úplně stejně. Pokud se vám líbila první kniha z této série, tak určitě pokračujte dalším dílem!

15.10.2023 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Moje recenze:
Tohle byla úžasná YA heavy contemporary s velkým a krásným poselstvím.
Kniha je moc hezky napsaná a čtení mě moc bavilo. Příběh je vyprávěn ze dvou časových linek, které dohromady tvoří krásný celek plný bolesti, síly a naděje.
Velmi důležitá témata, co se v knize probírají ve mně vyvolala velmi silné pocity. S hlavní hrdinkou Cilkou jsem častokrát velmi soucítila a celou dobu jsem ji držela palce. V knize se objevuje například duševní zdraví, sexuální obtěžování, síla přátelství, první láska, zrada a důvěra.
Mezi postavami jsem si také moc oblíbila Roberta a hlavně Damiána.
Konec knihy byl krásný. Všechno má vždy cestu ven. Cilka našla svou cestu ven pomocí svých blízkých a především díky sobě. Nikdy na nic nejste sami a vždy stačí třeba jen špetka naděje, která vám pomůže. I když je malá, má nakonec velký dopad, jako třeba mávnutí motýlích křídel.
Knihu moc doporučuji. Za knihu moc děkuji @ya.ctu #spoluprace #yactu #stacimavnoutkridly #minibox

28.01.2023 5 z 5

Svědek v pokušení Svědek v pokušení Jennifer L. Armentrout

Svědek v pokušení - Jennifer L. Armentrout

Moje recenze:
Tuto knihu jsem se rozhodla číst převážně proto, že ji napsala má oblíbená autorka. Nikdy jsem od ní, ale nečetla něco jiného než fantasy a proto jsem byla zvědavá, jak se tento krátký romantický příběh bude lišit od jejích dlouhých romantických fantasy příběhů.

Tahle svatba bude pořádně žhavá A nejen pro novomanžele. Madison měla pro Chase odjakživa slabost, ale po noci, kterou by nejradši vymazala z paměti, se mu vyhýbá obloukem. Na svatbě jejího bratra, kterému jde Chase za svědka, to ale nepůjde. Když spolu nedopatřením skončí ve stejném apartmánu, začne to mezi nimi nebezpečně jiskřit. Čím víc se snaží jeden druhému vyhýbat, tím blíž je to táhne k sobě. A když povolí všechny zábrany, naplno mezi nimi propukne vášeň, která může zničit jejich přátelství – anebo taky zažehnout pravou lásku.

Naštěstí mě příběh příjemně překvapil. Děj byl předvídatelný, ale i tak jsem si čtení moc užila. Řekla bych, že jsem od příběhu dostala to, s čím jsem se do knihy pouštěla.
Za mě doporučuji. Je to příjemná romantická oddechovka.

01.01.2024 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Solitaire - Alice Oseman

This is not a love story.

Moje recenze:
Tahle kniha má hrozně potenciálu. A ano, rozhodně to není romantický příběh. Není to dokonce ani veselý příběh. Tento příběh je velmi hluboký a silný.
Rozhodně do tohoto čtení jděte s tím, že bude dost depresivní. Ne s tím, že je Tori jen introvert a má cynický smysl pro humor.
Solitaire jsem četla až po Srdcerváčích. A vůbec jsem netušila, že to co Tori prožívá, je až tak vážné.

Tori byla vždy má jedna z nejoblíběnějších postav z Heatrstopper a stále jí je. Teď mám na ni jen trochu lítostivější pohled. Občas jsem moc nechápala její myšlenky, nebo chování, ale je to jen příklad toho, že Tori bojuje s dlouho zakořeněnou duševní nemocí.
Mimo psychické problémy se tu řeší hezké, ale i problematické vztahy mezi lidmi.

Kniha se četla dobře a rychle na to, jak silný příběh to byl.
Upřímně moc nevím, jak mám sepsat tuto recenzi, protože jsem nikdy žádnou podobnou knihu nečetla.
Musím této knize dát plný počet hvězd, protože byla skvělá. Jen si myslím, že není pro každého. Myslím si, že na tuto knihu bude spoustu rozdílných pohledů, ale za mě byla hluboká, ale krásná a dojemná.

22.08.2023 5 z 5

Poslední člověk na planetě Zemi Poslední člověk na planetě Zemi Denisa Černá

Wow. První, co musím vyzdvihnout, je autorčin hovorový styl psaní, protože se mi krásně četl. Hlavní hrdina příběh vypráví nám čtenářům a v určitých momentech k nám promlouvá, což mi přišlo u young adult knihy dost originální.

Dále musím vyzdvihnout dystopický svět. Já osobně miluji dystopii a tato byla rozhodně povedená. Svět je tu skvěle vykreslený, ať už se odehrává na jakémkoliv místě v knize. Začátek děje se odehrává v roce 302 po Zániku lidstva. Lidé tu žijí v takzvaném velmi technologicky vyspělém městě Polis 1 pod elektrickou kopulí. Vše okolo je zničené. Prý Natura vše zničila. Je ale pravda to, co jim celou dobu v Polis tvrdili? Hlavní hrdina pozná Tabitu. Velmi neobyčejnou dívku, která mu pomůže odhalit pravdu.

Tento příběh mě dojal. Konec byl opravdu velmi smutný, ale krásně napsaný. I přes to, že místy byl děj zdlouhavý nebo se mi hůře četl, musím vám ho moc doporučit.

5/5

Moc děkuji za knihu @humbook_blogeri @humbook #spoluprace #humbookblogeri

27.06.2023 5 z 5

Ostrovy bohů Ostrovy bohů Amie Kaufman

Ostrovy bohů - Amie Kaufman

Moje recenze:
Toto je první díl nové young adult fantasy série od autorky Amie Kaufman, která napsala slavnou knihu Illuminae. Tady se však místo do vesmíru podíváme na rozbouřené moře.

Selly celý život žije na moři se svým otcem. Jednoho dne se něco stane a ona skončína pevnině. Její otec je pryč a proto se za ním vydá na moře. Plány jí však zkříží pohledný kouzelník, který se potřebuje dostat na Ostrovy bohů a dokončit rituál.
A tak postaví Selly i její posádku před složitý úkol: nepozorovaně překonat Půlměsíční moře. Plavba se vlivem zrady promění v noční můru.

Za mě toto byl povedený příběh, ale mně bohužel moc nesedl styl psaní. V knize se střídají kapitoly z více úhlů pohledů. Příběh vypráví 5 postav, což mám v knihách ráda, ale tady se mi postavy bohužel na začátku pletly a u některých postav jsem měla problém se začíst. Nemyslím si, že kniha byla špatná, ale přišla mi zdlouhavá a proto se mi četla strašně pomalu.

09.01.2024 3 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Věk přízraků - Lenka Poláčková

Jakou knihu byste ostatním doporučili přečíst na podzim? Protože já tuto!

Moje recenze:
Když jsem se do této knihy rozhodla pustit, trochu jsem se bála, že to nebude můj šálek čaje. Představovala jsem si historickou romantiku a trochu nadpřirozena. Nakonec se z toho vyklubala kniha, která mi dávala temný a strašidelný vibe. Celým příběhem se proplétala tajemství, magie a záhady, z čehož jsem byla nadšená.

Píše se rok 1895 a na holých loukách za Olomoucí rostou místo vlčích máků přepychové vily. V jednom z těch domů pracuje jako služebná i dívka Žofie. Život nemá lehký, ale zkomplikuje se ještě víc, když se do něj vrátí její dětská láska a s ní i tajemství, které roky střežila – slyší hlasy zesnulých. Zaplete se se silami, které si pohrávají s jejími smysly i rozumem. Dokáže je ovládnout dříve, než bude pozdě?

Co mě ale zklamalo bylo vyvrcholení příběhu. Děj byl takový pomalý. Za mě to nebylo dost vysvětlené. A romantická linka se objevila až na konci knihy, což má očekávání moc nesplnilo.

Vykreslení postav se mi líbilo.
I když má kniha za mě nějaké chybky a ocenila bych knihu možná trochu delší. Hodnotím ji tak průměrně. Myslím si, že mi prostě jen nesedla, protože spousta dalších lidí z ni bylo nadšených. Svojí atmosférou si určitě získá spoustu fanoušků a taky nesmím zapomenout na nádhernou obálku!

Za recenzní výtisk moc děkuji @ya.ctu

21.11.2023 3 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Ukradený dědic - Holly Black

Moje recenze:
Toto je nová kniha z duologie, v které se vracíme zpět do Elfhame.
Když jsem se dozvěděla, že bude vycházet pokračování série Krutý princ a to o Doubkovi, hned jsem věděla, že si knihu musím přečíst. Měla jsem sice trochu strach, protože mě dost knih od Holly Black zklamalo, ale tento příběh byl skvělý a já se cítila, jak kdybych znovu četla Krutého prince.

Od Hadí bitvy uběhlo už osm let. Na ledovém severu si lady Nora ze dvora Ostrých zubů pomocí prastaré relikvie vytváří vražedná sněhová monstra. Její dcera Suren uprchla do lidského světa, minulost ji však dostihne a nezachrání ji nikdo jiný než princ Doubek, dědic Elfhame. Ten dospěl v okouzlujícího muže a právě teď je na nebezpečné misi. Přidá se k němu Suren? Pokud ano, bude muset obrnit své srdce. A postavit se hrůzám, na něž chtěla navždy zapomenout

Autorka umí neuvěřitelně dobře popsat prostředí a situace. Některé scény byly kruté a brutální, ale na to jsme od Holly Black už zvyklí. Kniha je také plná zrad a tajuplnosti. Bohužel se tu také objevují nudnější a pomalejší části, ale naštěstí všechno zachrání velmi napínavý konec.

Toto byl za mě povedený příběh, ale řekla bych, že byl spíše rozjezdový k tomu, co bude v této duologii následovat. U mě stále vede série Krutý princ, ale příběh Siren a Doubka vám musím také moc doporučit.

Za knihu moc děkuji @humbook #humbookblogeri #spoluprace

30.09.2023 3 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Moje recenze:
Tohle byl roztomilý a moc hezký queer komiks, který měl stejný nádech jako Heartstopper. Řeší se tu především téma mladého člověka, který nemůže najít práci kvůli nedostatku zkušeností a zjištění, že chce dělat něco jiného, než k čemu byl veden od rodičů.

Ben Cook hledá práci, jenže kvůli nedostatku zkušeností ho neustále odmítají. Jednoho dne ale narazí na restauraci, kde ho zaměstnají i bez praxe, pokud splní řadu zkoušek. I přes to, že kuchař není práce o které snil, zjišťuje, že v kuchyni to vlastně není tak špatné. Především kvůli přitažlivému kuchaři Liamovi.

Oba dva hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila. Celá knížka měla opravdu feel-good nádech. Četla se dobře a rychle. A protože je to komiks, nesmím zapomenout na ilustrace, které byly vážně povedené.
Mohu jen doporučit.

14.08.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Moje recenze:
Po všech recenzích, které jsem na ni četla, jsem měla velmi vysoká očekávání. Kniha se mi líbila, i když měla své chyby. Ale má očekávání bohužel nesplnila.

Hlavní hrdinka nastoupí do Katmerské akademie a obrátí se jí celý svět vzhůru nohama. Na téhle škole, uprostřed aljašské divočiny, je něco podivného, stejně, jako na všech jejích studentech.

Kniha mi přišla jako hrozné klišé. Dost mi to připomínalo Stmívání, ale alespoň s chytřejší hlavní hrdinkou a lepším hlavním hrdinou.
Romantická linka byla za mě dost uspěchaná, ale řekla bych, že ta tuto knihu částečně zachránila, protože mě nakonec romantická linka bavila.
Konec byl otevřený a napínavý. Naštěstí na podzim vychází druhý díl.

Četli jste Stmívání a líbilo se Vám? Pokud máte rádi Stmívání nebo klišé upírskou romantiku, toto je něco pro Vás.

Za knihu děkuji @albatrosmedia #spoluprace

21.07.2023 3 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Originální příběh s podivným světem, který mi připomínal Krutého prince. Celá kniha na mě působila podzimním nádechem.
Tohle byla moje první kniha od autorky a neměla jsem moc velká očekávání, ale musím říct, že mě kniha dost překvapila. Hrozně se mi líbil nápad toho, že hlavní hrdinka se živí uměním a dokázala zachytit v duších víl lidské emoce, což může zničit celý svět víl.
Trochu mě zklamal svět, který měl rozhodně velký potenciál, ale bohužel jsme se o něm moc nedozvěděli. Čtení jsem si užívala a příběh mě bavil, ale místy byl hrozně chaotický a mě přestával bavit číst. Konečný děj měl svoje mouchy, ale mě moc bavil.

Co se týče postav, hlavní hrdinku Isobel, jsem na začátku moc nemusela, ale pak jsem si ji oblíbila. Je rozvážná a silná. Havran mi přišel zvláštní, ješitný, ale hodný a to se mi na něm hrozně líbilo, protože se to k příběhu hodilo.
Romantická linka byla vyloženě YA. Líbilo se mi jak se jejich vztah postupem příběhu měnil a oba se do toho druhého zamilovali i přes všechny jejich "nedostatky".

Celkově se mi kniha moc líbila. Určitě chci dát šanci i dalším knihám od autorky.
#humbookblogeri #humbook

14.11.2022 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Druhý díl Půlměsíčního města, který se odehrává ve stejném městě, ale nese se trochu v jiném dechu, než první díl. Je to příběh povstalců a plný zvratů.
Kniha má nějakých 780 stran a bohužel hlavní zvraty se začaly dít až po nějakých 200 stranách. Začátek byl hrozně zdlouhavý a nic moc zajímavého se tam nedělo, ale jakmile jsem se tím prolouskala, nemělo to chybu. U konce zjistíte, že autorka měla vše od začátku do detailů promyšlené a všechno do sebe krásně zapadá.
V tomto díle jsem si dost oblíbila Ruhna a ještě víc jsem si zamilovala Bryce.
Romantická linka byla skvělá jako vždy od Sarah J. Mass
U konce jsem absolutně neměla slov. Bylo to úžasné a geniální!
Jestli váháte nad přečtením tohoto dílu, protože vás třeba první moc nebavil, už jenom kvůli tomuto konci, byste si to měli přečíst, protože ten opravdu stojí za to.
Jinak knihu opravdu moc doporučuji!
@humbook #humbookblogeri

22.10.2022 5 z 5