DancerJaneBooks DancerJaneBooks komentáře u knih

Dlouhý, Široký a Bystrozraký Dlouhý, Široký a Bystrozraký Jiří Tichý

Klasická a krásná pohádka s krásnými prostorovými 3D obrázky.

Ze života koníčků Ze života koníčků Jitka Mádrová

Zábavná a krásná knížka o životě s koňmi.

Nejlepší kámošky na světě Nejlepší kámošky na světě Becky Brookes

Příběh o kamarádství, ale i o tom, že každá z kamarádek může být úplně jiná, ale to je nerozdělí.

01.03.2018 5 z 5

Angličtina pro děti: Zábavné rýmovačky Angličtina pro děti: Zábavné rýmovačky Henrieta Krejčí

Zábavná a zároveň poučná knížka.

První říkadla pro nejmenší První říkadla pro nejmenší Dagmar Košková

Jedna z knížek mého dětství. Moc pěkné říkadla i ilustrace.

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

(SPOILER) Moc mě tahle série o Hetty Featherové bavila. Hetty je skvělá osobnost. Kdyby byla opravdový člověk v tomto světě, tak bych se s ní určitě chtěla kamarádit. Konec byl opět dojemný a smutný a líbilo se mi, jak na konci knížky napsala, jak si psala ten svůj deník a na první svazek napsala Vzdušné zámky, na druhý Konec snění a na třetí Za hlasem srdce. Hodně se mi líbí, že se to odehrává v devatenáctém století a není to moderní doba jako dneska. Podle mě je to to nejlepší (celá série), co Jacqueline Wilsonová napsala.

26.02.2018 5 z 5

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Tohle pokračování knihy Vzdušné zámky mě moc bavilo. Myslím si, že první díl byl možná o trošičku lepší než tenhle, ale možná to bylo jenom tím, že jsem se v tom prvním díle ještě se vším teprve seznamovala a okouzlil mě ten příběh. Docela dost smutné bylo, když umřela Hettyina maminka, ale konec byl opět moc hezký a dojemný. Už se těším, až si přečtu pokračování Za hlasem srdce.

23.02.2018 5 z 5

Můj prolhaný kůň Můj prolhaný kůň Zdeněk Adla

Tahle knížka byla moc hezká. Bavila mě, protože to byl hodně vtipný a neobyčejný příběh. Konec byl celkem hodně smutný. Hodněkrát jsem se u čtení zasmála.

20.02.2018 5 z 5

Pohřben zaživa Pohřben zaživa Jacqueline Wilson

(SPOILER) Tahle knížka se mi líbila, byla zábavná a někdy napínavá. Navazuje na knížku Přežít, která mě taky bavila. Líbila se mi závěrečná část, kde Tim zachránil Ježoura a aspoň se necítil tak, že mu nic nejde. Sice je to opět z pohledu kluka, ale to mi zase až tak nevadilo. Dobře se to četlo.

18.02.2018 5 z 5

Přežít Přežít Jacqueline Wilson

Hezká knížka. Sice má méně stran a je pro mladší čtenáře, ale to mi vůbec nevadilo. Je to vyprávěné sice z pohledu kluka, ale to mi taky nějak moc nevadilo. Podle mě nemá Jacqueline Wilsonová žádnou špatnou knihu, ale možná jo, to se ještě uvidí :) . Těším se na knihu, která na ni trochu navazuje- Pohřben zaživa.

18.02.2018 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Tato knížka mě bavila a líbila se mi. Některé části mě sice moc nebavily, ale je to hrozně napínavý příběh. Mám radši Agátu, protože i když navenek není extra hezká, tak je dobrá uvnitř. Je to originální příběh a dobře promyšlený. Přečtu si i další díly.

18.02.2018 4 z 5

Kočky Kočky Anne Mortimer

Nádherná kniha. Jak jsem byla menší, tak mě úplně okouzlila.

14.02.2018 5 z 5

Slavná hvězda Slavná hvězda Jacqueline Wilson

Kniha se mi líbila, protože byla vyprávěná v 1. osobě (vyprávěla to Elsa) a v některých částech to bylo hodně legrační, ale zárověň smutné.

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Tuhle knihu jsem si koupila, ne proto, že bych chtěla točit videa na YouTube, ale proto abych věděla jak se takoví obyčejní lidé mohli stát tak slavnými jenom tím, že natáčí videa na YouTube.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Už na první pohled vypadá knížka moc poutavě a zajímavě. A taková taky je. Líbí se mi na ní, že je hodně napínavá a je vyprávěná tou Liv, takže i vím co si o té situaci myslí atd. Tahle kniha se mi hodně líbila i proto, protože ta Liv je podobná jako já a v knize je to moje nejoblíbenější postava. Mám hlavně taky ráda snění a sny a to je na té knize to nejlepší.

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Moc se mi tahle knížka líbila. Na to, že jsem si na začátku knihy myslela, že ta kniha nebude kdovíjak zajímavá, tak jsem se hooodně mýlila. Moc mě baví číst Hettyiny příběhy o životě v nalezinci. Myslím, že tato kniha a celá série je úplně nejlepší od Jacqueline. Hetty je moc odvážná a sebevědomá hrdinka. Závěr knihy byl hodně dojemný. Těším se na další díly.

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

Moc se mi tahle kniha líbila. Líbí se mi, že v té knize je tak strašně velké pouto přátelství. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je to moc pěkný příběh i když ty postavy jsou vzhledem k ději celkem dost mladé, ale to moc nehraje roli. Už se těším, až si přečtu třetí díl.

03.02.2018 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásná, klasická a poučná knížka. Četli jsme ji se školou před pár lety a líbila se mi.

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Četli jsme ji před pár lety ve škole a je to moc hezký a originální příběh.

Michal doma s mámou Michal doma s mámou Michal Nesvadba

Jak jsem byla malá, úplně jsem milovala ty zvuky :)