Booka Booka komentáře u knih

Ego je váš nepřítel Ego je váš nepřítel Ryan Holiday

Hloupoucke, chybi psychologicke znalosti, rozbredle, radobymoudre blaboleni bez logickeho zakladu a dobre vystavene argumentace. Brak.

26.03.2023 odpad!

Překážka jako cesta Překážka jako cesta Ryan Holiday

Hloupe, naivni, bez psychologickych znalosti, tlachani opirajici se o nesouvisejici pribehy vytrzene z kontextu.

26.03.2023

Ptáci na naší zahradě Ptáci na naší zahradě Helmut Massny

Ma kultovni kniha z detstvi.

15.03.2023 5 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Vyumelkovane, nerealisticke. Ale inspirativni, to ano. Nejake pasaze byly zbytecne.

05.03.2023 2 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

To není o lese. Spoustu zbytečné omáčky. Nedokazála dobře vystihnout a popsat atmosféru místa. Slabý, nedočteno.

04.03.2023 odpad!

Duch tajgy Duch tajgy Tomáš Boukal

Autorovo nadržené komentáře, které si v knize nedokáže odpustit, degradují toto dílko.

11.02.2023 1 z 5

Realita zhmotněná myslí Realita zhmotněná myslí Dawson Church

Velmi inspirativní.

01.02.2023 5 z 5

Inkognito Inkognito David Eagleman

Autor je naivní, myslí si, že ve vesmíru jsme jediná inteligentní civilizace, je to hlupák. A nadržený primitiv, pořád se zabývá tzv., fyzickou krásou ženy a předpokládá, že to tak mají všichni jako on. A některé příklady v knížce už jsem četla v jinde, takže někdo se opičil. Kniha je o ničem a zaujatá. Nedoporučuji.

11.01.2023 odpad!

Tajná řeč stromů Tajná řeč stromů Erwin Thoma

Inspirativní :)

10.01.2023 3 z 5

Planta sapiens: O inteligenci rostlin Planta sapiens: O inteligenci rostlin Paco Calvo

Docela zajímavá kniha, ač obsahovala méně nových informací a více "omáčky", než jsem čekala. Ale jedna věc mi vadila fakt hodně - malá písmena. :-( Nakladatelství Kazda by se mělo polepšit!

29.12.2022 3 z 5

Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Michio Kaku

Fascinující kniha od začátku do konce! S hutnými informacemi, ale napsána s lehkostí a velmi čtivá. Doporučuji!

28.12.2022 5 z 5

Cizinec Cizinec Pavol Božík

Naivní, prostoduché, prvoplánové, povrchní, irelevantní detaily a spoustu "vaty", spíš jako slohovka středoškoláka včetně jeho černobílého vidění světa. Literární hodnota v podstatě nulová. :-(

28.12.2022 odpad!

Syndrom velkého vlka - Hledání štěstí ve společnosti nadbytku Syndrom velkého vlka - Hledání štěstí ve společnosti nadbytku Thomas Hylland Eriksen

Rozbředlé, pomýlené, nesouvislé, žádná zajímavá myšlenka, která by byla řádně a do hloubky odargumentována, takové hospodské tlachání, místo argumentace rádobyvtipné příklady, které ale spolu nesouvisí, autor často vyvozuje nesprávné závěry -nebere v potaz další možné aspekty vlivu, většinou uvádí jen norské autory, zahraniční asi nemá načteny nebo co. Je vidět, že v Norsku je málo lidí, tudíž malá konkurence a psát knihy či učit na univerzitě může i tento strejda s průměrným intelektem. :-( Tahle kniha je fakt blábol. :-(

20.12.2022 odpad!

Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Johannes Krause

autoři jsou globalisté a příznivci migrantů, nejsou objektivní. Kniha v závěru páchne ideologií, je tendenční, postrádá odvahu otevřenosti a neobsahuje žádné zajímavé pointy, autoři jsou průměrní, tuctoví, lidé z davu.

13.12.2022 odpad!

Naivni, velice zjednodusujici, cernobile videni. Jak muze toto ucit na univerzite?!

11.12.2022 odpad!

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Cetla jsem hodne knih o tajze tahle byla naivne pritazena za vlasy. A o tajze to v podstate nebylo. Povrchni, nerealne. Navic dneska moderni pouzivani nekolik casovych rovin mi prijde vyumelkovane, poukazujici na nedostatek talentu autora, zkratka samotny pribeh nestacil, musela tam vsunout dalsi rovinu, ani se nedivim, stalo to za houby.

04.12.2022 odpad!

Tundra a smrt Tundra a smrt Martin Ryšavý

Pěkně se četla, zajímavé postřehy, příběhy, i dávkování postav.

20.11.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Rádobymoudrá, prvoplánová kniha, přeumělkovaná, překombinovaná, spíš pro náctileté. Pro mě bohužel blbost.

20.11.2022 1 z 5

Až odejdu za horu Až odejdu za horu Pavlína Brzáková

Povrchni, zmatene, jen otrocky popisne, jde jen po povrchu, bez hloubky, sire, nadhledu. Prilis mnoho postav. Autorka umi formulovat vety, ale spisovatelske umeni neovlada. Nezamysli se na tim, co vidi, nedava veci do souvislosti, to je totiz intelektove mnohem narocnejsi, nez jen popsat, ze vlevo je stul a vpravo postel. Brzakova neni spisovatelka. Ale respekt pred jeji odvahou vypravit se na Sibir.

18.11.2022 odpad!

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

18.11.2022 1 z 5