book_loverka_ book_loverka_ komentáře u knih

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Něco takového jsme tu ještě neměli! Spojení vinařství a fantasy je originální a navíc ta atmosféra byla dokonalá. Směsice tajemna, magie a krásného prostředí francouzské vinice. Příběh se sice odehrává v našem světě, kde ale jsou takzvané vinné čarodějky, které pečují o vinnou révu. Existují i čarodějky pivní. Začátek vypadal slibně, akorát mě to nenutilo moc číst dál. Bylo toho tam o víně opravdu hodně, takže pro milovníky vína určitě doporučuju. Mě to tolik nechytlo, ale ten nápad mi přijde fakt super.
3,5⭐️/5⭐️

15.03.2021 3 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Tahle kniha má fakt super námět. Hlavní hrdinka je amatérská spisovatelka, napíše román, ten ale zkopíruje jedna slavná autorka, která je dokonce její oblíbená! Začátek mě fakt bavil, potom se tak nic moc nedělo, ale četlo se to pořád dobře díky krátkým kapitolám. Řešila se tam hodně i romantická linka, tam ale bylo hned jasné, jak to dopadne. Akorát hlavní hrdiny jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Celkově však hodnotím jako fajn oddechové čtení pro ženy středního věku.
3,5⭐️/5⭐️

13.03.2021

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tohle byl super thriller, byl napínavý a nechyběla tomu tajemná atmosféra. Akorát bych řekla, že měl trochu slabší začátek a ty střípky se mi začaly do sebe skládat až později. Ale posledních 100 stran byl masakr - pořádně nabité akcí. Hlavní hrdinka byla sympatická a stála si za svým. Plusové body dávám i za krátké kapitoly, díky tě se kniha četla ještě rychleji. Řekla bych, že je to úplně ideální kniha na podzim, když prší a je zataženo ????

08.01.2021

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Knížku s takovým námětem jsem ještě nikdy nečetla. Jsem ráda, že jsem se prostřednictvím spolupráce k něčemu takovému dostala. Díky téhle knize se totiž dozvíte, jak těžké je, když najednou oslepnete. Tahle knížka by mohla být přínosem také pro někoho, kdo má třeba v příbuzenstvu někoho nevidomého, tak aby ho lépe pochopil. Ale i mně to přišlo zajímavé. Kniha má krátké kapitoly a čte se celkem rychle. Akorát by mohla být čtivější. Hlavní hrdina mi ze začátku moc nesedl, ale pak se ukázal v lepším světle, díky tomu, jak se s tím vyrovnal. Taky se mi líbilo, jak si pěstoval na zahrádce. Určitě doporučuju spíš pro dospělé, mě to nepřišlo tolik záživné, ale rozhodně to není špatné.
3⭐️/5⭐️

12.12.2020

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Další Sedmiláskou do mojí sbírky je Román z pokoje 128. Celá kniha je psaná formou dopisů, jakože úplně celá, vážně tam není žádná klasická kapitola. A to mi na tom vadilo asi nejvíc. Ze začátku mi to přišlo originální, ale když tam máte jen samé dopisy, tak prostě chybí přímé dialogy a normální děj. Někomu by to třeba vyhovovalo, ale mě absolutně ne. K tomu mi přišlo, že se tam skoro nic nedělo, celá kniha totiž řeší putování toho rukopisu od člověka k člověku. Je to spíš o pocitech a emocích, já bych uvítala něco akčnějšího. Ale zase jsou tu zajímavé myšlenky. Určitě by se to nějaké starší ženě mohlo líbit, bohužel pro mně nesedla.
2,5⭐️/5⭐️

07.10.2020

Veganská kuchařka Veganská kuchařka Monika Ševčíková

Skvělá ispirace na zdravé vaření, ikdyž nejsem vegan. Chtěla jsme načerpat nějakou inspiraci, co zdravého si uvařit. V téhle kuchařce jsou super a hlavně jednoduché recepty. Určitě něco z toho vyzkouším, ale je pravda, že hodně z těch receptů už jsem znala a jedla předtím. I fotky jsou v této kuchařce pěkné, třeba při pohledu na ty kaše se mi úplně sbíhají sliny. Myslím, že tahle kuchařka se fakt povedla ????

07.10.2020

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Rande na balkoně jsem přečetla za 2 večery, byla to fajn love story na pozadí pandemie korony. Je to vtipné a aktuální, autorka je velmi kreativní. V několika věcech jsem se našla, bylo zajímavé číst něco karanténě zase z jiné strany. Nechyběly ani krásné myšlenky, 1 citát jsem dokonce přihodila k recenzi ???? Jenom je to fakt hodně předvídatelné. Ale zase se to čte šíleně rychle a je to krátké! Což se teď hodí, protože škola mi bere čas na čtení. Jestli si chcete přečíst nějakou chuťovku ze současnosti, tak rozhodně sáhněte po knížce Rande na balkoně ????

24.09.2020

Spolu jsme dokonalá holka Spolu jsme dokonalá holka Ariel Kaplan

Spolu jsme dokonalá holka je fajn YA oddechovka, která má originální zápletku. Hlavní hrdinka Aphra je hodně sympatická - je vtipná a upovídaná. Fakt se mi líbil nápad, že Aphra si dopisuje s Gregem přes její aplikaci (asi byste to museli přečíst, abyste teďka pochopili, co tím myslím ????). Akorát nevím, jestli by se tahle knížka líbila i někomu staršímu, přišlo mi to spíš pro mladší holky (13-14 klidně). Celkově se mi to líbilo, ale zase nečekejte nějakou pecku. Je to i dost předvídatelné, ale zase u toho nemusíte vůbec přemýšlet.

24.09.2020

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Tahle 7láska mě mile překvapila! Hlavně se mi líbil nápad, že si hlavní postavy vymění bydliště na měsíc. Děj rychle utíkal, líbilo se mi prostředí chaty u řeky a hlavní postavy byly taky celkem sympatické. Ale souhlasím s tím, že je to spíš pro ženy, protože se tam řeší jiné problémy než máme my teenageři - ženy kolem 50 tam totiž hledají samy sebe, řeší problémy s rodinou, manželem a tak. Ale četlo se mi to fakt rychle, nemusela jsem u toho vůbec přemýšlet a byla to fajn oddechovka. Doporučuju pro ženy třeba na dovolenou.

27.08.2020

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Tenhle díl mě nenadchnul tolik, jako ty předchozí. Nevím, čím to je, možná už se mi tenhle typ fantasy úplně nezamlouvá, ale všechny předchozí díly byly super. Královnovrah mi přišel dost jako “vycpávkový” díl a ten děj mě moc nebavil. Ale zase tu máme super hlavního hrdinu s ještě suprovějším kočkoveverčákem, který je prostě nenahraditelný. Jak říkám, jedna z nejlepších postav ever ???? V tomhle díle to bylo takové zvláštní, nějak jsem nepobrala občas ty souvislosti a hrozně mi chyběla Ferius Parfax ???? Škoda, 5. díl mi docela zkazil dojem z celé série (možná je to mnou a ne tou knihou ????). Ale pořád to není špatné, jen jsem čekala něco víc.

14.08.2020

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Tohle byla jízda! Nevěděla jsem, co přesně od téhle knížky očekávat, ale mile mě překvapila. Hlavní hrdinka byla sympatická a nic ji nezastrašilo. Příběh byl čtivý, napínavý a hlavně originální. Taky musím znovu připomenout, že kniha je neskutečně propracovaná a promyšlená do detailu. Nachází se tam např. mapka, různé fotky z deníku, spousta protokolů, rozhovorů atd. Přirovnala bych to možná k Perfekcionistkám od Sary Shepard, to je totiž taky taková YA detektivka. Návod na vraždu pro hodné holky je psán teda v er formě, ale právě ty protokoly k projektu jsou v ich formě. Nevím, co bych knize vytkla. Je to prostě skvělé! Možná jedině, že kamarádi hlavní hrdinky se chovají docela dětinsky na 18 let, ale jinak je to pecka!

12.08.2020

Přej si opatrně Přej si opatrně Hallie Ephron

Tak tenhle thriller byl skvělý! Nevěděla jsem, co přesně od toho očekávat, protože anotace toho moc neprozradila. Bylo to hrozně čtivé a napínavé - přečetla jsem to nadvakrát. Kniha má trochu větší písmenka, takže se čte hodně rychle. Hlavní postavy byly realistické a četlo se to fakt dobře. Nejlepší je, jak to na konci do sebe všechno zapadlo a věci ze začátku začaly dávat smysl. Je to pečlivě promyšlené - podstatnou roli hraje každý detail. Nemám co kritizovat, rozhodně doporučuju!

11.07.2020 5 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Vyzkoušela jsem další německou autorku a nezklamala! Osvěžující bylo prostředí medicíny, bylo to zase něco trošku jiného. Jen zápletka mi přišla, jako kdybych ji už někde četla (podobná je 9. listopadu od CoHo). Autorka se snažila zakomponovat i těžší témata. Oblíbila jsem si postavy i prostředí a bylo to hrozně čtivé (stejně jako většina německých romantik). Celkově mě to bavilo, další díly už mám pořízené, takže se do nich určitě brzy pustím.

09.12.2022 4 z 5

Pas a pes Pas a pes Jakub Kynčl

Cestopisy běžně nečtu, takže jsem se trochu bála, zda mě kniha bude bavit. Ale moje obavy byly absolutně zbytečné, protože tohle bylo boží! Autor podává své dobrodružství lehce a vtipně a provází vás rychlovýlety do Střední a Jižní Ameriky. Publikace je doplněna spoustou vlastních fotografií, které mě ohromily. A třešničkou na dortu je promyšlená nádherná obálka. To, že jsou na ní ilustrace zajímavých míst přímo z knihy, mi došlo až skoro u konce. Každopádně knížka mě mile překvapila a určitě si ji přečtěte. Doporučuji ji úplně všem, zakončení s pejskem chytne za srdce a ani nemusíte mít v lásce cestopisy, aby vás tahle knížka nadchla.

15.08.2022 5 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Hvězdy nad Berlínem se mi tu suší na poličce už nějakou tu chvíli. Získala jsem je z výměny knih a konečně na ně přišla řada. A byla to moc fajn knížka. Oceňuji okouzlující cirkusové prostředí a to, že to není klasicky příběh židů, ale je zaměřen na utiskování Romů. Doporučila bych ji mladším lidem, kteří s válečným žánrem teprve začínají, protože tam nejsou popsány dopodrobna ty největší hrůzy. Já mám však něco z válečného žánru již načteného a tohle mě neoslovilo tolik, jak jsem předpokládala.

12.08.2022 3 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Nová německá autorka na české scéně, kterou jsem chtěla vyzkoušet a naskytla se mi možnost díky skupině #bookstormingbloggers.
Akorát jsem měla od knížky asi přehnaná očekávání, protože mě trochu zklamala. Mám tendence srovnávat všechny další německé autorky s Monou Kasten, jež se prostě jen málokdo vyrovná.
Nebyl to špatný příběh, jen zdlouhavý. Začátek byl pomalejšího rázu a než se začalo něco pořádného dít, tak to chvíli trvalo. V napětí mě však udržovalo Liyno tajemství.
Líbilo se mi zasazení příběhu do Berlína, jehož mapa je mimochodem i na obálce. Mile mě překvapil též výlet Liy a Noaha do ČR, konkrétně do Labských pískovců. Bylo to příjemné zpestření.
Celkově je to fajn oddechovka. Nečekejte nic, z čeho vám spadne brada, ale na vypnutí ideální.

01.06.2022 3 z 5

Paříž je vždycky dobrý nápad Paříž je vždycky dobrý nápad Jenn McKinlay

Paříž je vždycky dobrý nápad je kniha, ve které se snoubí cestování s romantikou. Když hlavní hrdinka Chelsea zjistí, že ztratila radost ze života, vezme si dovolenou a vyrazí na cestu po Evropě. Navštíví země, kde byla před sedmi lety šťastná a s nimi i tehdejší přítele. Konkrétně je to Irsko, Francie a Itálie.
Můj názor je takový, že na romantickou oddechovku je to skvělý adept. Po nadšených ohlasech ostatních čtenářů jsem však čekala něco víc. Kniha mi nepřišla moc čtivá a nepředala mi ani nic veledůležitého. Pokud máte však rádi romantiku a cestování, tak ji určitě vyzkoušejte. Myslím, že nesáhnete vedle

24.01.2022 3 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Všechny barvy duhy jsou skutečně povedenou povídkovou sbírkou z českých vod. Zabývá se tématy, o kterých je určitě potřeba více psát a mluvit. Je těžké hodnotit knížku jako celek, když každou část má na svědomí jiný autor. Jednotlivě bych tedy vyzdvihla povídky od Martiny D. Antonín, Alžběty Bílkové, Sáry Vůchové, Lucie Zelinkové a Karolíny Skácelové. První příčku u mě obsadila povídka Šťastně nezamilovanej od Radka Blažka - ta se mi líbila ze všech nejvíce! Povídek, které mi nesedly, bylo minimum. Celkově mě knížka moc bavila. Pokud s přečtením váháte, nemusíte se ničeho obávat a rovnou se do ní pusťte!

24.01.2022 3 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Na novou knížku od Sandie Jones jsem se moc těšila a nezklamala! Od této autorky jsem četla již Matčinu hru a Nevlastní sestru. Matčina hra se mě hodně bavila, zato Nevlastní sestra mi přišla spíše průměrná. První chybu bych zařadila jako něco mezi, ale dosahuje téměř k Matčině hře.
Příběh nabírá tempo už na začátku a udrží si jej po celou dobu. Knížku jsem zhltla raz dva, protože jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne. Konci nechyběl wow efekt. Moje teorie se opět nepotvrdila a autorka si se mnou pěkně pohrála. První chybu můžu určitě doporučit, společně s Matčinou hrou jsou to velmi povedené společenské romány s prvky psychothrilleru.

23.12.2021 4 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Od Lisy Jewell jsem četla již její předchozí dvě knížky - Rodina z podkroví a Beze svědků a obě se mi líbily více než Pod dohledem. Ne že by byl tenhle thriller špatný, jen když ho srovnám s ostatními díly autorky, tak za nimi zaostává. Přišel mi mnohem méně originální i méně napínavý. Řekla bych takový průměr. V první polovině se nic moc nedělo, děj nabral obrátky až v té druhé. Čekala jsem další pecku, která mě naprosto odzbrojí, ale přišlo spíš zklamání. Pokud vás autorka láká, tak se pusťte raději do Rodiny z podkroví či Beze svědků.

29.11.2021 3 z 5