Boldrick Boldrick komentáře u knih

Zabíječ skavenů Zabíječ skavenů William King

Ano, souhlasím, o něco málo horší než první díl, ale je to Warhammer, takže nemůžu jinak. Už to nejsou povídky a "psychologie" krysáků se mi líbila. Část s morovými krysami na hřbitově doporučuji číst s horečkou. V bojích začínáme sledovat víc Felixe, u Gotreka by to byla nuda. V celé knížce nemá jediného soupeře (sorry za spoiler), a tak neustále zabíjí protivníky i Felixovi. Je to napsaný přesně tak aby to byla pořád ta nejzábavnější série z tohoto žánru.

Zabíječ trolů Zabíječ trolů William King

Úžasná věc, povinná četba pro hráče Warhammeru, pro ostatní pány, četba zábavná. Je tam všechno co člověk od takovéto knihy očekává, krev a chlast. Každopádně, jak už tu několikát zaznělo, je to skvěle napsané se spoustou hlášek.
Ještě trošku reálií. Celé se to odehrává ve světě podobnému našemu v 16.stol. Osatně všechny státy staráho světa mají předobraz v evropě té doby. Trpaslíci jsou technologicky o dobrých třista let dál, ale jejich prapodivné povahy se opravdu spíše hodí do doby o třista let starší. A celý tenhle až reálně drsný svět ještě zhoršuje vliv čtyř sil chaosu.
Takže: "Otevřte, dokud máte co" Gotrek Gurnisson, Trolbijce

Jánošík Jánošík Václav Cibula

Na tuhle knihu jsem se chystal pětatřicet let. Byla to doba kdy jsem něco málo tušil o Supermanovi a ti praví hrdinové byli propagandou přežvýkané historické postavy. No a Jánošík byl jedním z těch TOP.
A tak jsem se do toho pustil, nečekaje, na stará kolena, od knihy už nic . A jak to tak bývá, byl jsem docela mile překvapen. Je to čtivé a skoro moderně napsané vyprávění o Jánošíkovi. Pan Cibula narouboval na fakta tenhle příběh a jak jsem, velice skromně, pátral po internetech, tak před těmi čtyřiceti lety, věděli zhruba to co dnes (omlouvám se historikům, jestli se pletu).
A proč jenom tři hvězdy. Poddaní se měli špatně, že už jim nic nezbývalo, pak se měli ještě hůř a už jim nic nezbývalo a zase jim všechno sebrali, tak se měli úplně nejhůř a sebrali jim i ten zbytek aby se měli hůř než nejhůř... Do toho klaďas Juraj :-)
Ale času nelituji a i když to pro znalé doby rozhodně není, pro laiky jako já, to bylo docela poučné, i proto, že jsem si následně něco přečetl o Slovenské historii.

01.09.2022 3 z 5

Sláine: Zabiják démonů Sláine: Zabiják démonů Pat Mills

Úplně mi nevyhovuje kresba a na můj vkus je to moc nesmrtelnej superman, byť se sekerou. Ale za přečtení to stojí.

12.08.2020 3 z 5

Encyklopedie letadel Encyklopedie letadel kolektiv autorů

Bohužel za plný počet to nebude, jelikož mi tam chybí několik zásadních strojů. Ale jinak, pro mladé nadšence, super.

20.09.2016 4 z 5

Ve službách krále Reginalda Ve službách krále Reginalda Michael Bronec

Bylo to fajn dobrodružství, ale na gamebook poněkud kostrbaté ovládání.

09.11.2015 3 z 5

Pohádkové Sluníčko Pohádkové Sluníčko Ludvík Středa

Četl jsem to prckovi a zatím se k tomu nevyjádřil, snad za pár let :-) Jako dospělý u pohádkové knížky nemůžu jinak než za 5*

22.06.2014 5 z 5

Neotvírat!!! Magické! Neotvírat!!! Magické! Charlotte Habersack

Po dementním drakovi konečně něco zajímavého. Jednorožec pojatý jako puberťák byl fajn. Podle mě nejlepší hračka.
Nicméně, i když se jedná o docela čtivou sérii a nemít děti, tak si to asi stejně přečtu :-) tak mě docela rozesmutňuje to natahování. Ani by mi nevadila ta délka, ale to, že po páté knize víme o pachateli pořád to samé, prd. Nebo mi něco uniklo?
Každopádně s dalšími díly už tak shovívavý nebudu, jestli se to nějak zajímavě neposune.

17.06.2022 4 z 5

Legie Legie Dan Abnett

Tahle kniha má dvě půlky. "Starou a tlustou a ...", ale vážně, první díl, cca 2/3 knihy, je spíše o armádě a mariňáci se tam jen sporadicky míhají, mě to moc nebavilo. Tím nechci říct, že je to špatné, ale čekal jsem něco jiného. A druhý díl ve zbytku, a ten byl bomba a vytáhl to na krásných, subjektivních 5*.

Asi si budu muset pořídit alespoň jednu jednotku Alfa legie ;-)

17.06.2022 5 z 5

Neotvírat!!! Žhavé! Neotvírat!!! Žhavé! Charlotte Habersack

(SPOILER) Na tenhle díl jsem se těšil nejvíc, a to byla chyba. Příběh je to pěkný, ale draka je v něm sakra pomálu a opět nemá rozumu na rozdávání. Autorka draka zvládla skvěle uvěřitelně vecpat do našeho světa, ale pro mě to bylo málo. A hlavně už čekám, kdy se to začne rozmotávat, jinak budou muset jít hvězdičky dolů. Takže fajn knížka pro děti, ale čeho je moc....
Opravdu slabé 4.

28.11.2021 4 z 5

Neotvírat! Saje! Neotvírat! Saje! Charlotte Habersack

Na rozdíl od předchozích dílů lepší příšerka. Upírky je zde trochu více a není tak dementní, takže mě tenhle díl bavil o trochu více, ale na pět to stále není. Každopádně si to kvalitu dobré dětské knížky drží.

28.11.2021 4 z 5

Lobo: Kostěj nesmrtelný Lobo: Kostěj nesmrtelný Alan Grant

Jedinej u koho mi nevadí, že je nezničitelnej. Protože si z toho dělá p...l.

12.08.2020 5 z 5

Žabula Žabík žabáci z rybníku Žoužele Žabula Žabík žabáci z rybníku Žoužele Irena Kaftanová

Příjemné příběhy o dvou žabích neposedech, připomínající mi pohádky z dětství. Prckovi se to moc líbí a mě to neotravuje ani po desátém přečtení, což považuji za úspěch.

21.02.2016 4 z 5

Strašidelný hrad Strašidelný hrad Florencia Cafferata

POZOR toto není kniha :-) ale úžasná hračka. Pohádka je tam kraťoučká a nic moc, ale ten hrad, ten je nádhernej. Skvěle skladná hračka na cesty pro děti.

09.11.2015 5 z 5

Dvanáct sošek Almiru Dvanáct sošek Almiru Michael Bronec

Je to fajn dobrodružství, respektive svět, ale je to právě jen hrubý popis světa. Takže chcete-li si zahrát, zbude na PJ spousta práce s drobnostmi. Nicméně na české poměry v podstatě dobré, proto takovéto hodnocení. Každopádně v tuto chvíli asi už mrtvé :-)

09.11.2015 4 z 5

To To Stephen King

skvěle rozjetej příběh, takže mě nakonec konec zklamal, čekal jsem něco filozofičtějšího

22.11.2014 4 z 5

Morální zvíře Morální zvíře Robert Wright

Je zde vysvětleno, až na pár výjimek, veškeré lidské chování. Znám jen jednu ženu, která to dočetla.

22.06.2014 5 z 5

Pohádky pod peřinku Pohádky pod peřinku Hana Vrbová-Piskáčková

Tyhle pohádky mi moc nesedly, budu muset počkat až vyroste synek a vyjádří se :-) Některá říkadla se nerýmovala a pár hádanek bylo opravdu divnejch. Pohádky jako takové nebyly nejhorší, ale nebylo to ono.

22.06.2014 4 z 5

Dračí doupě: Danghanská kletba Dračí doupě: Danghanská kletba Jiřina Vorlová

DrD nestojí za moc, ale tenhle dodatek je nádhená výjimka. Opavdu super dobodružství.

15.02.2014 5 z 5

Křivé ostří Křivé ostří Martin D. Antonín (p)

Doporučeno kamarádem. Nechtěl jsem ho odbít tak jsem si řekl, že pár stránek zkouknu, tý voe a vono to bylo super. Pro mě nejlepší české fantasy. Prostě bejt silnej je vždycky nejlepší :-)