Sláine: Zabiják démonů

Sláine: Zabiják démonů https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7102/bmid_slaine-zabijak-demonu-Jub-7102.jpg 4 36 6

Modrá Crew série

První část dvoudílného comicsového fantasy eposu s hrdiným bojovníkem Sláinem a jeho věrným sluhou Ukkoem. Sláine si zde změří své síly s démonem Elfricem.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

Sláine: The Deamon Killer

Terva
31.05.2021 2 z 5

...až nakonec po sedmi letech
jeho vláda končí a on byl zabit,
jak bylo v těch časech zvykem.
A tak končí příběh Sláina Mac Rotha.
KONEC.

Příběhy Sláina Mac Rotha už mám doma strašně dlouho. Z nějakého zvláštního důvodu jsem se furt neměl k tomu, abych si oba svazky z edice „Modrá crew“ přečetl. Ale dnes už to na mě přišlo a já oba sešity vytáhl na světlo ze své knihovny a mám je na stole. Hned první dojem po otevření byl fakt, že kreslíři Glenn Fabry a Dermont Power použili jednoduchá čtvercová nebo obdélníková komiksová okna. Všechno je to jednotvárné, bez špetky nadčasového prostoru, kresby se neprolínají, nezasahují do krajů sešitu, no prostě jsou to klasická nicneříkající a zastaralá obyčejná okna.

Malá ochutnávka:
Slůvko ke kolegům zlodějům – když už chcete okrást druida... držte se starých dobrých magických mečů a oštěpů... vyhýbejte se kouzelným náhrdelníkům. Mají ošklivý zvyk začít vás škrtit, když se rozhodnete zacházet s pravdou ekonomicky...

Ovšem něco jiného je to, co v těch oknech najdete. Kresba samotná je povedené, spíše v tmavších barvách, ale je brutální, krvavá a některé postavy jsou i strašidelné. Taky proč ne, je to přeci o démonech. Jenže obsahově to zas není žádná sláva. Hlavně Sláinova smrt a vzkříšení hned na začátku je trochu diskutabilní a podivné. A je snad každému jasné, že v tom novodobý čtenář uvidí hlavně Conana a jemu podobné, známější dobrodružné výpravy. Tento hrdina nesahá Conanovi ani po kotníky.

Citát: Pro vás by měl být nebezpečný už výraz mé tváře, vy střevní výměšky!

Boldrick
12.08.2020 3 z 5

Úplně mi nevyhovuje kresba a na můj vkus je to moc nesmrtelnej superman, byť se sekerou. Ale za přečtení to stojí.

špulo
09.01.2020 5 z 5

Taká nádherná kresebná fantasy šialenosť plná krvi, nahých (no nie vždy sexi) žien, usekaných telesných údov, keltskej mystiky a všelijakých iných drobností pre oblaženie ducha, že som sa do nej na prvý pohľad zamiloval...

Disease
02.05.2019 4 z 5

Kresba je super a příběh solidní, ale na Poklady Británie to nemá.

Kapis
13.01.2014 5 z 5

Se Sláinem člověk neudělá nikdy chybu!!

OldaB
18.09.2012 5 z 5

I po letech to má pořád sílu. Těží především z kresby a výborné atmosféry.