Neotvírat!!! Žhavé!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Neotvírat!“ napsal někdo na podivný balíček, který Nemovi už zase přišel poštou. Tentokrát má Nemo plán, jak neznámého odesílatele vypátrat. Nastraží na něj past! Tak si to aspoň představoval. Stačí jen chvilka nepozornosti a návnada, malý plyšový drak s krásně třpytivým břichem, je pryč. Když se drak znovu objeví, Otka, Nemo a Béda a s nimi celé městečko Horní Suchopár se začnou potit. Dráček Drako nejenže plive oheň, umí i další kousky! Slunce žhne pořád víc, v rozpáleném městě je už 49 stupňů ve stínu! Ta, která vše může vrátit zpátky, je ale tisíce kilometrů daleko. Podaří se našim třem kamarádům zvládnout hrozící katastrofu? Další příběh z oblíbené série dobrodružství pro děti pobaví malé i velké čtenáře nečekanými zápletkami i humornými zvraty. Vtipné vyprávění o dětském přátelství ve světě dospělých doprovázejí nezaměnitelné ilustrace Fréderica Betranda. Rodičům při čtení na dobrou noc bude možná trochu horko......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458885/big_neotvirat-zhave-BcR-458885.jpg 4.515
Série:

Neotvírat! 4.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Drobek
Originální název:

Bitte nicht öffnen: Feurig!, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Neotvírat!!! Žhavé!

Boldrick
28. listopadu

(+ SPOILER) Na tenhle díl jsem se těšil nejvíc, a to byla chyba. Příběh je to pěkný, ale draka je v něm sakra pomálu a opět nemá rozumu na rozdávání. Autorka draka zvládla skvěle uvěřitelně vecpat do našeho světa, ale pro mě to bylo málo. A hlavně už čekám, kdy se to začne rozmotávat, jinak budou muset jít hvězdičky dolů. Takže fajn knížka pro děti, ale čeho je moc....
Opravdu slabé 4.

š.m.i.k
22. srpna

Kupodivu nás to pořád baví, i když se všechno vyvíjí podle stejné šablony ;) Ale co vyvedou a vymyslí Otka, Béda a Nemo se líbí dětem i mně. Pořád je to hrozně milé, hezky se to čte a je to vtipné. Určitě jdeme do dalšího dílu, tím spíš, že se bude týkat jednorožce (a to nemůžeme nechat nepřečtené, kdyby co by...)


Gustik5
09. června

Neotvírat!!! Žhavé! sice nepřináší nic nového, sleduje víceméně stejnou dějovou kostru, jaká byla ve třech předchozích dílech, přesto se ale čte hrozně dobře. Celý příběh je nyní mnohem svižnější a méně rozvleklý – může působit i maličko uspěchaně. Obrovský drak, stupňující se horko a středověká slavnost jsou příjemnými kulisami pro již tradičně velmi zamotaný příběh, který rozhodně sérii nedělá ostudu. Potvrzuje tak, že jde o nadprůměrnou dětskou knihu, kterou je i díky moc hezkým ilustracím těžké si nezamilovat (nemluvě o tradiční roztomilé úvodní ilustraci hračky, skrývající se za pevnou vazbou s vyříznutým otvorem).

Stále jde o nesmírně milé, vtipné a zkrátka dobře napsané dobrodružné čtení pro mladší čtenáře, které nejde jinak než doporučit. Být cílovou skupinou knihy, je mé hodnocení ještě mnohem vyšší. Tak či tak jsem zvědav na pátou část.

Ellinek
22. května

Kdo by nechtěl živého dráčka. Ani se nedivím, že se Nemovi do vracení oživlé hračky příliš nechtělo. Oceňuji to především jako jeden aspekt, který příběh zase trochu ozvláštnil, takže to nebylo jako přes kopírák, čehož jsem se bála. Aspoň děti uvidí, co se stane, když se nezachovají správně. :D Myslela jsem, že se tady už dočkáme zloděje, ale zdá se, že autoři se rozhodli jít ještě dál. Trochu se toho bojím, aby to nebylo zbytečné natahování, které slouží jen k vytěžení úspěšného námětu. Čeho je moc, toho je příliš. Snad se to s jednorožcem začne pomalu uzavírat.

klovatina
22. května

Neotvírat!!! je oblíbená série našich dětí. Jedna z těch knížek, kterou čtu večer nahlas a naše děti (věk 4 až 13) se na čtení těší a zaujatě poslouchají.
Mně se tentokrát začátek moc nelíbil (nedávalo mi smysl Nemovo chování a celé mi to mi to přišlo moc přitažené za vlasy), nicméně děti byly spokojené. Konec vše vynahradil. Byl zase jiný než u předchozích dílů a opět jsme si smáli nahlas. Tento díl je teď spolu s Neotvírat!!! Saje! náš oblíbený.