Boblenka Boblenka komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha, plná hlubokých myšlenek. Vypravěčka popisuje příběh velmi poutavě (mě připoutala do časných ranních hodin), bez moralizování a nadbytečného sentimentu. I když se děj odehrává děsivé době předválečné a válečné, nejsou vlastně v mezi obyvateli Himmelstrase žádné záporné postavy. Zlo i když stále přítomné, je na pozadí. O to víc jsem se o všechny ty lidi bála. Závěr byl velmi dojemný..ale po dočtení jsem neměla pocit marnosti nad lidským pokolením. Pevná přátelství, láska a potřeba pomoci druhým i za cenu vlastních ztrát, je pocit který jsem si z knihy odnesla v největší míře.

11.02.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha mě bavila od samého začátku. Nepřečetla jsem si dopředu o čem Muž jménem Ove je, takže jsem vůbec nečekala jak se příběh vyvine.. Kniha na začátku vypadala, že mě provede (a pobaví) úsměvnými příhodami bručounského dědka Ova a jeho nových sousedů. Začátek mě Vůbec nepřipravil na příběh opravdového chlapa se vším všudy, na příběh oddanosti a lásky a opravdového přátelství. Byl to příběh neskutečně něžný a já několikrát cedila slzy dojetí. Při čtení takové knihy si člověk uvědomí, co je v životě podstatné..

08.06.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha byla opět vynikající a to i přes to, že vyšetřovaný případ byl v tomto díle pro mne nejméně atraktivní. Dějová linka vztahu Cormorana a Robin je pro mne ve všech dílech velkým přínosem.
Rowlingová prostě psát umí, i tento příběh je velmi poutavý a člověka do sebe vcucne. Takže Robin a Cormorane doufám, že se vrátíte v co nejkratší době, bude mi po vás smutno :)

04.07.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Moje předsevzetí, že budu chodit dříve spát s touto knihou opět vzalo za své. Krasně propojený příběh. Pozvolný začátek knihy mi vyloženě sedl. Z popisu prostředí a osob jsem měla pocit jako bych s nimi žila. Detektivní zápletka byla napínavá a postupně gradovala. Co mě však nejvíce bavilo, bylo to, že v knize nešlo pouze vyřešení detektivního případu. Jsou zde barvitě popsany příběhy postav, jejich povahy i to jak jejich činy dokázala ovlivnil jejich rodina, sociální postavení a společnost.
Je velká škoda, že tento skvělý vypravěč napsal jen těchto pár knih.

24.03.2016 5 z 5

Gentlemani a hráči Gentlemani a hráči Joanne Harris

Kniha mé oblíbené autorky. Děj promyšleně kombinuje linku vzpomínek a současnost z pohledu učitele prestižní školy a člověka, který si velmi přál být její součástí.
Na počátku knihy muže být lehce matoucí vyznat se v množství jmen žáků a učitelského sboru. Příběh se ale rychle rozbíhá a člověk si postavy osvojí a přiřadí . Závěr knihy má překvapivé rozuzlení a rychlý spád.
Jako vždy, u knih této autorky oceňuji nádherný popis vlastností postav a jejich vnitřních pohnutek.

02.02.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Dlouho jsem se odhodlávala k přečtení této knihy. Narážky na pana Darcyho jsem našla už ve více knihách. O Vánocích jsem viděla (bohužel jen) kousek filmu, a to rozhodlo. Konečně jsem se do knihy pustila.
Mé obavy, že se knihou starou dvě století budu muset prokousávat, padly po pár stránkách. Kniha je úžasně čtivá. Hrdinové a jejich pohnutky jsou popsány velmi plasticky, poutavě a zábavně. Takže jsem s rodinou Bennetovic strávila velmi příjemný víkend.

07.02.2016 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Má první kniha od Nesba.. Jako klad musím uvést, že se kniha se velmi lehce čte. Bohužel příběh byl pro mne od půlky knihy velmi těžce uvěřitelný. Nebo spíše neuvěřitelný..

24.01.2016 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Knihu jsem objevila díky čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Kniha měla spád, byla uvěřitelná a rychle mě přenesla do světa Kostičasu. Až sebedestuktivně tvrdohlavá hrdinka mi byla sympatická. Svět jasnovidců je zajímavě promyšlený a těším jak se vyvine dalších dílech. Kniha pro milovníky tohoto žánru určitě stojí za přečtení. Musím ocenit talent této mladičké autorky.

08.06.2016 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Tyto knihy mám zařazeny pod kolonku "Knihy na dovolenou" a tato kniha splňuje toto zadání stoprocentně. Lehká oddechovka, romantická, vtipná, čtivá.. Kniha velmi příjemně plynula a dokázala mě naladit do usměvava. Takže ji odpouštím i tu trošku naivity :)

19.03.2016 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Knížka ve mně zanechala tak hluboký dojem, že jsem si nechala čas na jeho usazení . Teď když jsem se vrátila k napsání komentáře, narazila jsem na komentář od Jezinky107. A zjistila jsem, že mi vzala slova přímo zpod klávesnice :) . Naprosto souhlasím s jejím komentářem.. A jen dodám, že tuto knihu jsem určitě nečetla naposledy.

24.07.2016 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Kniha se čte dobře. Má totiž docela jednoduchou přímou dějovou linku. Bohužel až moc brzo předvidatelnou a bez zvláštních zvratů. Kdo je hlavní hrdina se dalo velmi záhy odhalit. Z velmi dobrého námětu by se dalo vytěžit více. Nicméně tuto knihu beru jako literaturu pro náctileté a pro sebe jako knihu na léto k vodě.Takže jako oddechovka má za mě 4 :)

04.07.2016 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Knihu jsem četla už jako dítě. Na některé povídky jsem si vůbec nepamatovala. Zřejmě jsem je přeskočila, protože mě nebavily. Jako dospělec jsem knihu přečetla celou a musím konstatovat, že mě moc nebavily ani nyní.. Takže dvě hvězdičky za ty povídky které mě bavily,
které jsem si osvěžila a znovu přečetla. Hodnotím krásný jazyk, kterým byla kniha napsaná.

18.03.2016 2 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

Začátek knihy pro mne nebyl jednoduchý a opravdu jsem se jim musela prokousat a zvyknout si na styl psaní. Po výměně chlapců se kniha stála mnohem záživnější. Některé příhody a situace byly velmi zábavné některé mi přišly lehce naivní. Asi to není kniha ke které se budu vracet, ale ani nemůžu říct, že čas strávený s touto knihou byl pro mne ztrátou času.

17.02.2016 3 z 5

Dům na Páté avenue Dům na Páté avenue Candace Bushnell

Taková průměrná kniha pro ženy.. Není mi úplně blízké prostředí amerických boháčů a asi i proto mi kniha úplně nepřirostla k srdci. Napsáno docela čtivě, ale děj nijak strhující.To, že většina postav byli sebestřední sobci bylo až trošku depresivní.

19.03.2016 3 z 5