Bobina74 Online Bobina74 komentáře u knih

Ďáblovo zlato Ďáblovo zlato Vojtěch Záleský

Kniha Ďáblovo zlato je nevšedním příběhem, v kterém se octnete v Americe uprostřed mafiánské elity přistěhovalců. Nenáročný styl psaní dává vyniknout samotnému ději, který je prošpikován zápletkami, jež zdobí přestřelky, vydíráníčka ;-) i občasná smrt nepotřebných… Lehce poživatelný příběh Adama a Tonyho si na vás nepřipravil žádné záludnosti ani nekalosti. Stejně jako mafie, která jde rovnou bez zbytečných keců na věc, tak i autoři nezahlcují svůj příběh zbytečnými popisy ani vedlejšími linkami. Rychlé, akční tempo příběhu vás pohltí stejně jako vystavěná zápletka. Doporučuji. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

03.03.2021 5 z 5

Čínou nahoru i dolů Čínou nahoru i dolů Kateřina Stibalová

Nejsem velkým milovníkem cestopisů a k tomuto žánru sáhnu velmi sporadicky. Pokud bych ale měla nějaký cestopis doporučit, pak by to byla kniha Čínou nahoru i dolů. Tento cestopis se totiž čte jako román. Autorka Kateřina Stibalová na svých stránkách představila nejen cestu plnou nevšedních zážitků, ale i celistvý příběh jednoho putování sdílený s neznámým mužem, na jehož konci našla nevšední zážitky i svoji osobní svobodu. Doporučuji! Více v recenzi od Kniha za knihou. :-)

09.02.2021 5 z 5

Hanina hvězda Hanina hvězda Miroslav Frindt

Román Hanina hvězda je dojemným čtením, které ve vás zanechá své stopy. Autor na svých stránkách rozehrává jednoduše postavený příběh, který ale uchopil s velkou dávkou lidskosti a emocí. Doporučuji! Více v recenzi od Kniha za knihou.

07.02.2021 5 z 5

Oblíbenec smrti Oblíbenec smrti Ivan Černý

Román Oblíbenec smrti je poctou a poděkováním všem statečným Čechoslovákům, kteří se vydali s velkou odvahou bojovat do Španělska, protože pochopili, že právě zde se bojuje i za jejich vlast. Občanská válka v této sluncem zalité zemi byla předehrou druhé světové války. Poznejte lásku českého dobrovolníka Václava a španělské levicové učitelky Esperity, která se zrodila v nelehkých časech války. Více v recenzi od Kniha za knihou :-).

26.01.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Strhující příběh lásky a tajemství obklopené módou a válečným děním 2. světové války. Poutavý román SKŘÍŇ PLNÁ DIORA vás zavede mezi ženy, které měly pouze jedinou touhu a to pilotovat letadla v době války. Neustálý boj s veřejným míněním, že ženy mají své místo pouze u plotny, nikoli ve vzduchu v letadle, jim dodávalo potřebnou sílu i odvahu. Výjimečný román před vámi předestře dojemný příběh Skye a Nicholase, jejichž láska byla příliš krásná pro strašný svět, v němž se zrodila… Doporučuji!!! Více v recenzi od Kniha za knihou.

23.01.2021 5 z 5

Kam včely chodí spát Kam včely chodí spát Fiona Valpy

Do středu vyprávění se dostávají osudové příběhy dvou žen, jenž oplývají silnou, nezlomnou vůlí. Eliane osud nadělil nelehkou okupační dobu a Abi despotického psychopata, ale obě dvě se dokáží se svým životem porvat a najít v něm naději i optimismus, který je vede za lepším životem. Fiona Valpy má neuvěřitelný dar vyprávění. Dojemný příběh napsaný s velkou něhou a jemností vás obklopí svým snovým kouzlem a čtenáři do něj zapadnou jako do toho nejlepšího snu své magické noci. Více v recenzi od Kniha za knihou.

27.12.2020 5 z 5

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

Tento psychothriller je neuvěřitelnou hrou autorky se svými čtenáři. Nemáte šanci odhalit celé zákulisí zápletky, jediné co vám autorka umožní, je sledovat napínavý děj, ale dál vás nepustí. Pěkně si to užijte až do samého konce, protože dřív odpovědi na své otázky nedostanete. Příběh vás bude bavit, okamžitě se ponoříte do děje. Autorka buduje stísněnou atmosféru už od samého začátku knihy a v čtenáři tak okamžitě převládne pocit děsivého očekávání věcí příštích. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

22.12.2020 5 z 5

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

Román Poslední vlak do Londýna je poutavým vyprávěním o hrůzách, lásce, naději a soucitu. Kniha je inspirována příběhem Truus Wijsmullerové a jí zachráněných dětí. Vzdává úctu nejen jim, ale také řadě lidí, kteří umožnili existenci Kindertransportů. Fiktivní příběh vycházející ze skutečných událostí před vámi rozjíždí srdceryvné drama o hrdinství, lásce a naději. Epický příběh začíná velmi zvolna, postupně nabírá tempo a spěje ke svému strhujícímu závěru. Hlavně druhá půlka knihy je velmi emotivním vyprávěním, které se vás hluboce dotkne. Více v recenzi od Kniha za knihou :-) .

05.12.2020 5 z 5

Příběhy z lázní Příběhy z lázní Pavel Meduna

Kniha vám ukáže, jak se během jedné vteřiny může změnit život, ale zároveň vám s nadhledem dá návod, jak nalézt a vnímat krásu kolem sebe. S humorem vyprávěná biografie vás provede lázeňským pobytem i jeho malebným okolím. Autor píše lehkou rukou, a ačkoli se jedná o autorovu prvotinu, na knize to není znát. Pavel Meduna dokáže své čtenáře zaujmout a podělit se s nimi o část svého života, v kterém se snaží najít vždy to lepší, než mu osud nabídl. Z knihy skrz napsané řádky sálá pohoda a pozitivní nadhled i přes útrapy nastražené přírodou a lázeňským zařízením, kde duch ustrnul v 80. letech minulého století. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-) .

01.12.2020 5 z 5

Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Poznejte nelehký osud dvou žen, které dělí několik desítek let, a přesto je jejich život protkán podobnými žilkami dramatických událostí, ale také životních změn a nadějí. Pohlednice z Itálie je určena převážně ženám, jenž ohodnotí sílu příběhu, jemné nuance lidské přeměny a hlavně romantický nádech.
Více v recenzi od Kniha za knihou.

17.10.2020 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Jojo, jen si zahrávejte se ženou… Vůbec netušíte, co v nás vězí a kam až můžeme zajít... ;-) Román Bokovka české autorky Barbory Vajsejtlové vás přesvědčí o rafinovanosti něžného pohlaví, ale také o síle a zrádnosti lidských povah. Skvěle popsané charakteristiky hlavních postav, včetně jejich myšlenkových pochodů, táhnou celý román vpřed. Rozhodně se nejedná o ploché, nezáživné popisy, tohle je zkrátka život, který se podařil autorce bravurně vykreslit na stránkách své knihy a předestřít tak před čtenáře naprosto realistický obraz. Z Karolíny tak čiší vypočítavá žena, která si jde pouze za vlastním prospěchem a s přirozeným, psychologickým talentem dokáže vystihnout všechny mužské mindráky, z kterých obratem udělá jejich přednosti a v protějšku tak vyvolá pocit výjimečnosti. (No páni, tohle tak umět ovládat ;-). )
Více v recenzi od Kniha za knihou.

17.10.2020 5 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

Celý román je napsán formou dopisů, a ačkoli tento styl není zrovna mým oblíbeným, tentokrát jsem se natolik do korespondence začetla, že jsem přestala vnímat formu knihy a plně se ponořila do samotného děje. Poetický příběh ukrývající se v knize je vyprávěn s velkou porcí laskavosti a empatie. Více v recenzi od Kniha za knihou.

05.10.2020 5 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Dlouhá jízda plná napětí, která vás vtáhne přímou čarou doprostřed metodicky organizovaného vyšetřování, kdy vy osobně se stanete součástí důsledného pátrání. Detektivní thriller Třetí na řadě otevřel svou krvavou oponu a ode mě má velký aplaus. Více v recenzi od Kniha za knihou.

05.09.2020 5 z 5

Je to na tobě Je to na tobě S. K. Wright

V lesích se dějí strašné věci… JE TO NA TOBĚ, zda se ti podaří utéct před nepolapitelnou sítí polopravd a lží. Mrazivý young adult thriller má temnou atmosféru a důmyslná zápletka vám nedá spát. Připravte se na parádní jízdu! Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

14.08.2020 5 z 5

Případ šíleného tambora Případ šíleného tambora Jaromír Jindra

Autor hned od začátku rozjíždí svůj děj naplno. Syrový popis vražd vás ani chvíli nenechá na pochybách, že tímto románem bude proudit krev a katovské náčiní se nezastaví. Kdo by rád nečetl o katech – lidech vypovězených ze společnosti a „živících“ se smrtí? Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

14.08.2020 4 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Román české autorky Věry Fojtové rozhodně stojí za přečtení. Vydejte se do jihomoravské vesnice v pohraničí a nechte si vyprávět příběh místních sedláků, kteří se snažili odolat přesvědčování a posléze i nátlaku ke vstupu do JZD. Udavači zažívali ráj na zemi a pro některé bylo pár vyřčených slov likvidační.
„Slova mohou padat jako kameny. Mohou zranit kohokoli. Mohou být nebezpečná hlavně pro toho, kdo je pronesl…“
Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

19.07.2020 5 z 5

V jiné době V jiné době Jillian Cantor

Melancholicky laděný příběh opěvuje jedinečnou lásku dvou lidí. Spisovatelka píše nenáročným stylem, kterým vás připoutá k vyprávění a díky tajemné zápletce i očekávání ze setkání, vás napíná až do dojemného konce. Román nepostrádá romantiku, lásku k umění ani zápletku ze světa fantazie a celý namíchaný mix mě rozhodně bavil.

03.07.2020 4 z 5

Šepot papíru a inkoustu Šepot papíru a inkoustu Lindsay Harrel

Dojemné vyprávění o hledání svého místa v životě. Příjemně plynoucí příběh vás zanese na svých křídlech do malebného anglického městečka, kde se před vámi otevřou dveře životních osudů tří žen. Krásný, plynoucí román, který v sobě nese ducha Jane Austenové. Více v recenzi od Kniha za knihou.

28.06.2020 5 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Ella na sklonku svého života odplouvá do MOŘE VZPOMÍNEK, aby tak oživila dávnou minulost a nechala ji sepsat svou vnučkou. Záplava vzpomínek ji unáší do jiných časů a na jiná místa. Nádherný příběh mě naprosto uchvátil. Doporučuji! Více v recenzi od Kniha za knihou.

22.04.2020 5 z 5

Báječný čas života Báječný čas života Abby Williams (p)

Vyprávění, které se vám odvíjí před očima má všechny aspekty silného, dějového příběhu. Autorka píše velmi příjemným stylem, který bez jediného zádrhelu plynně putuje rozzářenou krajinou do svého působivého konce. Jestli se některý román může honosit dovětkem „dojemný“, tak je to právě příběh Lydie a Erin. Více v recenzi od Kniha za knihou.

14.04.2020 5 z 5