Blancheerka Blancheerka komentáře u knih

Objevení Tróje Objevení Tróje Vojtech Zamarovský

Autor vypráví příběh dobrodruha Schliemanna od věku dětského až do chvíle, kdy objevil Tróju. Závěrem přidává několik řeckých bájí. Moc mě to bavilo

04.10.2016 4 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Robert Graves

Soubor mytologických příběhů, obohacených o výklad, tedy vysvětlení původu mýtu, jeho náboženské symboly a skryté významy. Části, kde autor vyprávěl mýty byly skvělé, ty ostatní mi přišly spíše až pro studijní účely

04.10.2016 3 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Něco se mi líbilo a spousta rad mi přišla i jako praktický návod jak nemít máslo na hlavě. Rituální věci už nebyly moc pro mě

04.10.2016 3 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Pražský kat Jan Mydlář popisuje jak se stal katem a jak své povolání snášel a provozoval. Zároveň jsme svědky života jeho i jeho rodiny v prostředí středověké Prahy. Příjemně napsané, byla jsem doslova vtažena do středověku

18.09.2016 4 z 5

Odhalená tajemství dějin Odhalená tajemství dějin Alain Decaux

Deset příběhů z minulosti i nedávné současnosti - historie Velikonočního ostrova, osudy Jany z Arku, život a dílo objevitele egyptských hyeroglifů Champoliona, příběh Drakuly či objevitele Timbuktu - bavilo mě to, bylo to hezky a zajímavě napsané

15.09.2016 4 z 5

Bohové a hrdinové antických bájí Bohové a hrdinové antických bájí Vojtech Zamarovský

Kniha je napsaná jakožto forma příručky, kde jsou abecedně seřazeny postavy, se kterými se setkáme v antických mýtech. Ke každé postavě je poté stručně sepsán její příběh i rodové souvislosti

15.09.2016 3 z 5

Ve jménu Dia Ve jménu Dia Erich von Däniken

Autor poukazuje na několik nelogických či nevysvětlitelných úkazů ohledně starořecké mytologie, staveb a umístění chrámů a také antických rytin a maleb. Pokouší se je objasnit svou celosvětově známou teorií o vesmírných obyvatelích a spolupráce lidí a ,,hvězdných návštěvníků´´

15.09.2016 3 z 5

Sluneční vůz Sluneční vůz Jan Pilař

Toto zpracování je mnohem stručnější a kratší než ostatní, co znám. Je zřejmé, že je určené pro menší čtenáře, které se s touto mytologií ještě nesetkali.

Tajemné Česko Tajemné Česko Jan A. Novák

Záhady mě opravdu baví a myslím, že ty naše, české, jsou nejkrásnější na světě :) Je jasné, že o tomhle tématu by se dala napsat 10kilová bichle, ale zrovna u této bych se odvážila říct, že to častokrát bylo až o plýtvání papírem. Záhady ohledně kamenů a hlíny zaplnily tak 50% knihy a až druhou půli jsem si začala užívat. Bylo tam sice málo nového, co bych už nečetla jinde, ale i tak mě (druhá půlka) bavila.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Dílo, které je právem zařazeno v povinné četbě a i pro mě patří do kolonky ,,vzdělávací´´. Ač sám Jirásek čerpal jen z fantasií jiných a ti z fantasie bůhvíčeho, jako soubor legend je to nádherné. Jsem ráda, že i češi mají vlastní mytologii.

11.09.2016 4 z 5

Neklidná Evropa Neklidná Evropa Isabelle Backouche

Tuto knížku jsem dostala v posledním ročníku ZŠ za dobrý prospěch, listovala jsem jí o prázdninách a mohla jsem jít na střední hned o kousek chytřejší :)

11.09.2016 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Strach, napětí a pach mrtvol jsem při čtení téhle knížky zažívala snad úplně reálně. Krásně napsané, věrohodné popisy charakterů, prostředí i událostí, no za mě prostě pecka. Zhltáno během pár dnů a doporučováno i dalším lidem!

11.09.2016 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Ještě jsem nezažila ,,verneovku,, , která by mě zklamala nebo nudila. Hrad v Karpatech není vyjímkou. Dobrodružné čtení, vhodné i pro menší čtenáře, není nudné ani zdlouhavé.

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Grishama čtu moc ráda, nicméně tuto věc musím také zařadit mezi slabší záležitosti. Nechce se mi věřit, že by se toto někomu stalo v praxi - nejen tedy, že právník z vyšší střední třídy se dobrovolně vzdá mamonu a teplého místečka kůli pomoci slabším a chudším, ale také, že by se smradlavý bezdomovec bez povšimnutí a bez jediného zastavení dostal do luxusní budovy, plné přepychových kanceláří pro namyšlené kravaťáky. Četla jsem to spíš jako uklidňující utopii nebo možná dokonce pohádku, která je jednoduše napsaná, krásně pochopitelná a plná nadějí, že ne každému přeci záleží jen na penězích ... ;)

11.09.2016 4 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Tohle jsem četla na dovolené a nemůžu říct, že by mě spisovatel opět zcela nevtáhl do děje. Klasika vědecko-dobrodružného sci-fi 19. století mě díky Verneovi parádně zabavila na celý týden.

Černý mág Černý mág Lenka Teremová

Bohužel zatím nejhorší knížka, co jsem od této autorky četla. Sice psané tak, že děj rychle odsýpá, ale knihy s jinou tématikou (dle mého úsudku) sedí této spisovatelce líp.

16.07.2016 odpad!

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Další ,,verneovka,, co nezklamala. Děj parádně frčí a je napsán napínavě a poutavě. Moc mě bavila

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Ač hororový příběh, je podán až pohádkovou formou a to se mi moc líbilo. Četlo se to samo, knížku jsem zhltla za pár dní

16.07.2016 3 z 5

Kdo s koho Kdo s koho Lenka Blažejová (p)

Další z knížek, kde autorka nechává čtenáře nahlédnout do jejího soukromého života a zároveň sdílí svoje myšlenky

16.07.2016 2 z 5

Jablko ze Sodomy Jablko ze Sodomy Lenka Blažejová (p)

Moc pěkné počteníčko, co dokáže pohnout fantasií a rozehřát tělo :)

16.07.2016 4 z 5