Neklidná Evropa

Neklidná Evropa https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76564/neklidna-evropa-76564.jpg 4 7 4

Stručné dějiny Evropy konce 19. a počátku 20. století. Výklady zahrnují politiku, války, pokroky v technice, zajímavosti o umění. Kniha se hodí pro čtenáře staršího školního věku. Četba předpokládá slušné znalosti zeměpisu.

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Gemini (ČR)

ĽEurope boulversée , 1992

Anna_Marie
12.01.2020 1 z 5

Za mě velice chaotické, člověk se pořádně nic nedozví. Buď jsou zde informace úplně základní, nebo naopak naprosto detailní a zbytečné. Velké zklamání.

Věrulička
31.12.2019

Občas mě štvalo, že jsem nevěděla k čemu patří ty obrázky a co na nich vlastně je. :-(

braunerova
03.07.2017 5 z 5

Tenhle díl na náladě nepřidá - po vylíčení hrůz první svétové války následuje bolševická revoluce a nástup Stalina k moci. To ovšem není vina autorů Ilustrovaných dějin, ale nás, homo sapiens.

"Soudruhu Lenine, u strojů, soustruhů, na zemi, kterou sníh i žatva kryje, my vaším srdcem i jménem, soudruhu, myslíme, dýcháme, bojujem a žijem!"

Blancheerka
11.09.2016 5 z 5

Tuto knížku jsem dostala v posledním ročníku ZŠ za dobrý prospěch, listovala jsem jí o prázdninách a mohla jsem jít na střední hned o kousek chytřejší :)