blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Wahala Wahala Nikki May

2,5 hvězdičky

Čekala jsem oddechový, vtipný příběh, který bude svižný a odpočinu si u něj. Upřímně, to se neodehrálo :(
Autorčin styl psaní mi nesedl, knížku jsem na své poměry četla docela dlouho, nezasmála se snad ani jednou a ten konec byl takový zvláštní, až moc hnaný na sílu a děsný wow efekt..

Nicméně abych nebyla jen kritická, všichni hledáme knihu, která v nás vyvolá emoce. Tahle je probudí zaručeně. Ačkoli vesměs negativní. S našimi hrdinkami budete prožívat jejich přátelství plné dramat, tajemství a komplikovaných, až toxických vztahů. Místy je to docela síla..

A teda ta obálka, ta je boží!

01.12.2022 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

3,5 hvězdičky

Série Strašidelné domy asi unikla málokterému fanouškovi hororů)) Je boží, všechny díly jsou takové jednohubky, krom nejnovějšího, to už je řádná bichlička, taky obsahuje rovnou dva díly - Dům stínů a Tajemný dům. A liší se nejen v tom. Tentokrát se jedná o mnohem romantičtější příběh, který je výjimečně zasazen do historie, ze kterého vás bude opět příjemně šimrat po těle. Já si to pokaždé moc užívám :)

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

3,5 hvězdičky

Tomáš Zástěra byl v reality show Survivoru můj velký oblíbenec a favorit, jeho mluvený projev mi byl moc sympatický, tak mě nepřekvapilo, že i ten psaný je stejně tak kvalitní :)

Kniha se čte neskutečně snadno, zasmějete se, dojmete se a odpočinete si u ní.

Tohle vidím jako ideální knižní dárek i pro nečtenáře :)

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

3,5 hvězdičky

Colleen Hoover a její knížky, to je jistotka. Jak vidím "novou Colleen", ani si nečtu anotaci, ta je mi lhostejná, protože jisto jistě vím, že chci číst úplně všechno, co napíše :) Její knížky se často dotýkají závažných témat, témat, která jsou tabu a která ve vás vyvolají velmi silné emoce.

V tomto případě jsem měla z knihy pocit, že tu přeci jen prim hrál onen milostný vztah, kolem kterého se točila většina děje a příběh ve mně nerezonoval natolik, jak jsem u Colleen Hoover zvyklá. Navíc se tu na můj vkus objevovalo až příliš toho klišé..

Ovšem opět se to četlo jedna báseň, miluju autorčin styl psaní, čte se tak lehoučce, zároveň vás pohltí natolik, že její knihy přečtete klíďo píďo na jeden zátah.

Přes Zábradlí k Cimrmanům Přes Zábradlí k Cimrmanům Jan Hraběta

Kniha je rozhovorem mezi autorkou, panem Hrabětou a jeho manželkou. Dozvíte se mnoho informací ze života Jana Hraběty, jak se dostal z osvětlovací kabiny na prkna, co znamenají svět :) Navíc je doplněna hromadou fotografií.

Ela a noční světýlka Ela a noční světýlka Lucy Fleming

4,5 hvězdičky

Ty ilustrace, ten příběh, to je pohlazení po duši i pro oči.. :) Moc doporučuji všem, co mají doma malé prďolky. U dětských knížek oceňuji vždy snahu o nějaký ten přesah, kdy vás donutí k zamyšlení a s většími dětmi si o tom, jaké poselství si z knihy odnášíte, můžete třeba popovídat.

Stane se zázrak Stane se zázrak Zuzana Štelbaská

Poetická pohádka s ilustracemi od tvůrce milované velryby Gerdy.

Človíček má každý den tolik práce! Když se ale jednou ráno chce vrátit ke své práci, zjistí, že všechno už je hotové. Najednou má pocit, že se zastavil čas. Co teď bude dělat? Posadí se do trávy a přemýšlí. A najednou to přijde… stane se zázrak.

Tahle knížka je taková nádhernost! :) Kouzelné ilustrace, příběh, který pohladí po duši..Must have pro všechny malé i velké čtenáře. Ale Gerda je u mě pořád číslo jedna :)

Cabin Porn - Za dveřmi Cabin Porn - Za dveřmi Zach Klein

Tenhle díl se mi líbil ještě víc než ten první, nahlédli jsme do interiérů chatiček po celém světě, od klasických "áčkových", přes domky na stromech až po ty nejoriginálnější stavby!

Cením to velké množství projektů, když vás některý z nich zaujme, můžete si o něm sami dohledat více.

Ideální kniha pro všechny chataře a ty, co se rádi inspirují a kochají stylovým designem! Navíc je fakt poctivě zpracovaná, krásné fotky, kvalitní papír,.. miluju :)

Rebelka Robin Rebelka Robin Amy Rose Capetta

3,5 hvězdičky
Každý fanoušek Stranger Things Robin moc dobře zná:) Ale jaký byl její život na střední předtím než nastoupila na brigádu se Stevem?

To nám má poodkrýt tahle novinka. Na to, že je to docela bichlička, tak sledujeme Robin pouze během jednoho školního roku 83/84, tedy první série ST, kdy se ztratí Will. Což mi přijde docela škoda. Ale i tak jsem Robin poznala zase o něco víc, viděla sama sebe v její samotářské povaze a tak si ji oblíbila ještě o něco víc než v seriálu:)
Text je to jednoduchý a krátké kapitoly napomáhají k rychlému přečtení, takže pokud hledáte jednohubku, u které si odpočinete a jako bonus se vrátíte do milovaného Hawkinsu️ jděte do ní:)

Všechny holky, kterými jsem byla Všechny holky, kterými jsem byla Tess Sharpe

Já už knihy pro mládež takřka nečtu, občas ale udělám výjimku, jako třeba s touto knihou, u které mě nalákal fakt, že se jedná o thriller. Kniha odpovídá své cílové skupině, je velmi jednoduše napsaná, hlavní hrdinové jsou teenageři a cením i originální námět, ale BACHA, je v ní vyobrazeno násilí a to mnohokrát a v různých podobách! Tudíž to rozhodně není young adult, ale new adult! Bohužel mě ale vůbec nebavila :( Zdlouhavé, občas přitažené za vlasy, postavy mě absolutně neoslovily.. Bohužel. Docela zklamání.

04.11.2022 2 z 5

Prokletí horské dívky Prokletí horské dívky Emily Carpenter

Celkem příjemný, napínavý příběh, vyloženě oddechovka, která se četla fakt moc dobře, první polovina mě bavila o dost víc než ten zbytek, pak už to začalo být docela přitažené za vlasy, hlavně ten konec..

04.11.2022 3 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Příběh, který v roce 2020 získal ocenění Kniha roku ve VB. A zcela oprávněně :)
Kde jen začít? Krásně napsaný, poetický, něžný a zároveň tíživý příběh. Cítíte tu neodvratnou tragédii, ten šíleně nesnesitelný zármutek, se kterým se lze jen stěží vyrovnat..

Jednoznačně jedna z nejlepších knih letošního roku!

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

3,5 hvězdičky

Neskutečně drsné a brutální čtení, které si budete buď užívat, nebo nesnášet. Já patřím k té první skupině, moc mě bavil ten námět a ten konec, ten konec!? Ten z hlavy nedostanu už asi nikdy!

Škoda, že se autorka mnohem více nevěnovala psychologii postav a celkově bych se vlastně nezlobila, kdyby měla knížka klidně o 200 stran více a my se dozvěděli podrobnější info o viru, o tom, kde se vzaly PČG,..

Rozhodně to není nic pro slabší povahy a už vůbec to není kniha k odpolední svačince, navíc si myslím, že po dočtení bude maso to poslední, co byste chtěli jíst.. Jestli chcete číst příběh, který smlsnete jak malinu, který bude sice dost fujky, ale rozhodně na něj nezapomenete, tak šup pro Mrtvolku do knihkupectví :D

Quentin Tarantino Quentin Tarantino Jim Smith

3,5 hvězdičky

Skvělá kniha plná neskutečně detailních popisů toho jak vznikaly některé filmy Q. Tarantina, jak si vybíral herce, jak vznikaly některé ikonické dialogy, zjistíte jak moc jsou jeho díla propojená a stejně tak se ujistíte v tom, že Tarantino nemá ve svém řemeslu režiséra konkurenci. Jednoduše geniální člověk. Miluju :) Jen škoda, že tam nebyly detailně rozebrané všechny filmy, třeba mí milovaní Hanební pancharti tam autor zmínil jen krátce :(

27 smrtí Tobyho Obeda 27 smrtí Tobyho Obeda Joanna Gierak-Onoszko

Tohle číst mi lámalo srdce.

Děti původních obyvatel Kanady byly odtrhnuté od rodin, dané k adopci, nebo hůř, do internátních škol. Tam je zneužívali, bili, týrali..

Kanada to věděla. Nic neudělala.

Já měla takovou chuť všechny ty nevinné malé dušičky obejmout.. Ublížit dítěti může jen odporná lidská bytost. A mít z toho dokonce i potěšení, zábavu? A že se toho dopouštěly i ženy? Nějak nemám slov.. Hodně bolavé čtení. Ale pokud se na to cítíte, mohu jedině doporučit.

Nakladatelství Absynt vydává opravdu jedny z nejlepších knih!

Večírek s překvapením Večírek s překvapením Robert Lawrence Stine

Tohle je velká nostalgie. R.L.Stine je pro mě mistr hororu, tak to bude už napořád. Všechno, co napíše, mě baví. Moc :)

Domov Domov Mats Strandberg

3,5 hvězdičky

tmosféra, skvěle vykreslené prostředí - domov důchodců, měla jsem pocit, že jsem tam spolu s hlavními postavami (které byly mimochodem moc zajímavé) a neskutečně čtivý a dobře napsaný text. To jsou jasně největší plusy knihy.

Děsně mě bavilo, jak autor nutil čtenáře zapojovat představivost, jak pomaloučku vyvolával strach těmi nenápadnými narážkami na skutečnost, že se v DD děje něco nevysvětlitelného, nadpřirozeného (skvrny na zdi, mizející stíny,...). Škoda, že se nezaměřil více na pocity postav teď a tady - vsuvky o jejich minulosti mi přišly vcelku zbytečné..

Domov je horor, u kterého nečekejte hromadu napětí a brutálních scén. Je pomalý, tíživý.. Ta tíha a melancholie na vás dopadne a bude se vás držet do poslední stránky.

17.10.2022 4 z 5

Město smutku a radosti Město smutku a radosti Mika Waltari

4,5 hvězdičky

Krásný, náročnější text, vychutnávala jsem si každé slovo, myšlenku, celé to bylo napsané tak citlivě.. Líbilo se mi to, moc, tohle je přesně ten typ literatury, který mám moc ráda, hodně pocitová, melancholická..

17.10.2022 5 z 5

Noc oživlých mrtvol Noc oživlých mrtvol * antologie

Ideální čtení pro všechny milovníky tematiky zombie. Některé povídky byly opravdu nápadité, nejvíc mě bavily ty, které se nedržely klasického scénáře - útok zombieků a my je jdeme zlikvidovat - i když i to samo sebou, jako správný fanda zombie, žeru:)
Konkrétně nejvíc se mi líbily:

Vesmírný rozklad, Pokojná zem a Zůstaň tady celý den.

Celkově hodnotím průměrně, protože, jak už tomu často u antologie bývá, některé povídky se mi líbily méně, některé více.

17.10.2022 3 z 5

Pověrčivý Pověrčivý Robert Lawrence Stine

3,5 hvězdičky

Můj milovaný R.L.Stine, autor skvělé hororové série Husí kůže vytvořil taky něco pro dospělé čtenáře, kteří nejsou fandy dětských hororů :) Napsané to bylo, jako vždy, moc dobře, ale musím uznat, že mě to v některých částech zase až tak nebavilo, ovšem ten závěr mé pocity z knížky dost vylepšily! Takže pokud hledáte nějaké to nenáročné hororové čtení, Pověrčivého můžu klidně doporučit:)

17.10.2022 4 z 5