Quentin Tarantino přehled

Quentin Tarantino https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24681/bmid_quentin-tarantino-4UF-24681.jpg 4 49 49

Tarantinova tvorba je typická tím, že je plná odkazů k filmům, knihám, divadelním hrám a hudebním nahrávkám, ke kterým má Tarantino osobní vztah. Je rovněž plná narážek a vtipů souvisejících s populární kulturou. Jim Smith napsal zasvěceného průvodce Tarantinovými filmy, ať už je Tarantino režíroval sám, nebo podle jeho scenáře natočili jiní režiséři. Přináší obrovské množství informací a podrobností. Součástí je DVD Jackie Brown - 184 minut, česky a anglicky, české a anglické titulky.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Levné knihy

Tarantino , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Quentin Tarantino. Přihlašte se a napište ho.

blackoutzuzi
04.11.2022 4 z 5

3,5 hvězdičky

Skvělá kniha plná neskutečně detailních popisů toho jak vznikaly některé filmy Q. Tarantina, jak si vybíral herce, jak vznikaly některé ikonické dialogy, zjistíte jak moc jsou jeho díla propojená a stejně tak se ujistíte v tom, že Tarantino nemá ve svém řemeslu režiséra konkurenci. Jednoduše geniální člověk. Miluju :) Jen škoda, že tam nebyly detailně rozebrané všechny filmy, třeba mí milovaní Hanební pancharti tam autor zmínil jen krátce :(

Lady Jane
11.12.2018 5 z 5

Quentina Tarantina miluju, jeho styl je naprosto originální a nezaměnitelný,má jedinečný smysl pro humor a projdou mu věci, které by opravdu nikomu jinému neprošly. Čtení o jeho životě bylo pohodové a příjemné, stejně jako jeho život od jeho narození až do dospělosti. Žádná traumata, násilí nebo zneužívání v rodině a z toho pramenící frustrace v dětství a následně i v dospělosti. Dítě, které mělo sice velmi mladou, ale velmi milující a praštěnou matku a hlavně možnost věnovat se s láskou tomu, co ho bavilo. Pro mě příjemné oddechové čtení , díky kterému jsem měla možnost nahlédnout do Tarantinova soukromí i zákulisí jeho filmové tvorby. Quentin mě prostě baví ;)

Terva
15.11.2015 4 z 5

Tato kniha vám pomůže více pochopit tvorbu jednoho z nejlepších Hollywoodských režisérů této doby. Zjistíte tu, kde bere své nápady, jak vznikají dialogy, kde sehnat kvalitního herce do dané role a mnoho dalšího. Není to sice nějak zvláštně napsané, dílo se spíše zaměřuje na podstatu, než na kvalitu. Jo, dobrý, tak to byl zázrak. Můžem už jít?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Quentin Tarantino v seznamech

v Právě čtených2x