Cabin Porn - Za dveřmi

Cabin Porn - Za dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423654/bmid_cabin-porn-za-dvermi-THy-423654.jpg 4 44 17

Blog Cabin Porn se stal za dobu svojí existence inspirací pro tisíce lidí na celém světě. V prvním díle stejnojmenné publikace nám nabídli jeho autoři na dvě stovky nejzajímavějších dřevěných chatek z celého světa. Druhý díl, doplněný o podtitul Za dveřmi, nás zve, abychom nahlédli dovnitř těchto vlastnoručně zbudovaných příbytků, potěšili se jejich prostou útulností a nechali se inspirovat při vytváření vlastního domova.... celý text

Literatura naučná Architektura Dům a byt
Vydáno: , Grada

Cabin Porn: Inside , 2019

tanulda
05.06.2023 5 z 5

Šest hvězdiček z pěti! :) Stejně jako první díl, i tahle knížka mě nadchla. Hrozně se mi líbilo, že majitelé chatiček často dbali na udržitelnost a popisovali, jak při stavbě využili už jednou použitý materiál. Nádherné fotky. Plánuju si celou knížku znovu projít a vypsat si různé tipy, které mě zaujaly, plus si dohledat (pokud to půjde), jak je to s publikovanými chatičkami pár let od vydání knížky. Jinak ještě jedna věc, při čtení jsem si často říkala, že by bylo dobré vědět víc do detailu, jak to majitelé měli se stavbou po administrativní stránce (zda bylo potřeba stavební nebo jiné povolení). Často jsem přemýšlela, zda by taková stavba byla dneska proveditelná i v ČR, právě kvůli různým povolením. Celkově moc inspirativní knížka.

blackoutzuzi
04.11.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil ještě víc než ten první, nahlédli jsme do interiérů chatiček po celém světě, od klasických "áčkových", přes domky na stromech až po ty nejoriginálnější stavby!

Cením to velké množství projektů, když vás některý z nich zaujme, můžete si o něm sami dohledat více.

Ideální kniha pro všechny chataře a ty, co se rádi inspirují a kochají stylovým designem! Navíc je fakt poctivě zpracovaná, krásné fotky, kvalitní papír,.. miluju :)

mataaskorice
04.05.2022 5 z 5

Miluju, miluju, miluju. Relaxuju u ní se šálkem kávy, listuju v ní, když si chci odpočinout a vizuálně si pocestovat. Formát knihy mi vyhovuje, větší množství textu u některých chat je pro mě na hraně toho, co od této knížky chci. O architekturu, bytový design, chaty, chalupy se zajímám aktivně a pokud chci o tom kterém projektu vědět víc, informace si dohledám. Tahle knížka je pro mě prostě mix cestování, designu, inspirace, nápadů a to zejména obrazovou formou.

valda
04.02.2022 3 z 5

Kniha nabízí přesně to, co napovídá její název, ehm :-) Prostě čekejte spoustu fotografií různých hodně zajímavých chatiček z těch nejlepších úhlů a ze všech koutů světa. Obrázky jsou opravdu krásné, nechybí příběhy s chatičkami související. Ale asi tento žánr není úplně pro mě.

Bustedka
25.11.2021 4 z 5

Když jsem onehdy četla knihu Cabin Porn, říkala jsem si, jaká je to škoda, že chybí jakékoliv informace o interiéru. A co se nestalo...
Nejsem zrovna milovník mini prostorů, ale zato miluju dřevo. Tahle kniha je neskutečná nádhera. Už jen kvůli fotkám.

Čenichnaknihy
30.08.2021 5 z 5

Začalo to jako blog pro všechny nadšence do lesních chatek, bungalovů a různých nápaditých příbytků. Teď už je z Cabin Porn tak trochu fenomén, který má na trhu už druhou knihu.
Po jedničce Chaty na konci světa, o které jsme vám už psali, je tu dvojka Za dveřmi, která dává víc nahlédnout do interiérů takových lesních pevností. Tedy, ona vyšla už předloni, ale my se k její prezentaci dostáváme až teď. :)
Zase jsou tu bohatě ilustrované střípky a mikropříběhy chatek, které si lidé vybudovali svépomocí. Použili třeba dřevo, které bylo jako odpad, předělali starý dřevěný vagón, nebo uvidíte, jak někteří šikulové s minimem místa dokázali vybudovat, kuchyň, obývák i ložnici v jedné boudě.
Stejně jako jednička, tohle není knížka na velké počtení, ale už váha knihy napovídá, že je spíš o kvalitních fotografiích, které vám přinesou inspiraci a tu správnou “chatařskou” atmosféru.

Sandalkar
10.03.2021 5 z 5

Ach.
Jako fakt je to "porno".
Člověk na to kouká, přemýšlí si, jak by se zachumlal do deky v tomhle křesílku, kde by upekl buřty tady na té pergole. Zaujalo mě to víc, než první díl zvenku.
Jen furt nechápu, proč je to tak malým písmem? A to mi není mnoho a vidím dobře. Asi v té knížce budu muset listovat a číst teď a za 40 let jen prohlížet obrázky.
Ale vzdychat nad atmosférou těch míst, to budu furt.

knihyKeMne
07.02.2021 4 z 5

Velká očekávání a úžasný obrázek na titulní straně. Kvalitně zpracovaná výpravná publikace s nádhernou grafickou stránkou, prolistování je zážitek.

Ale. Jako by obsahová stránka ustoupila té grafické. Nenaplňující.

Autor uvádí, že po velkém úspěchu první knihy byli lidé zvědaví na interiéry. Kdo by nebyl. Jenže jak vidíme, často nebylo o co stát. U chatek je znát, s jakou láskou je autoři stavěli, jenže většinou ve výsledku mají kouzlo jen pro svého autora. Pro nás ostatní je důležité znát příběh. To zafungovalo - v knize je prezentováno 10 takových příběhů, a je to paráda. V ostatních případech jde spíše o jakousi prestižní záležitost, zda se právě vaše milovaná chata dostane na stránky této knihy - cca tři obrázky a jedna dvě věty, odkud pochází materiál nebo čím se topí. Buď to jsou ošklivé chajdy poskládané z všemožných zbytků, nebo komerční stavení - zde trochu nechápu, proč je to takto namixované. Protože většinou šlo spíše o to prezentovat svou hrdost na to, co stavitel dokázal svými silami. Jakožto inspirace pro čtenáře je to spíš tedy o síle vůle než o těch obrázcích.

3nitka
30.12.2020 5 z 5

Pekná a zaujímavá kniha. Dobré inšpirácie, určite si ju občas, rovnako ako prvý diel, prelistujem a pokochám sa.
Človek nikdy nevie, či sa nejakou zhodou okolností nedostane k nejakej hore alebo veľkému pozemku na samote :)
ps. ďakujem K. za darček

Moiseiwitsch
30.08.2020 5 z 5

Stejně zajímavé jako první díl. Tentokrát věnováno interiérům chat po celém světě. Většinou soběstačné provozy. Litinová kamna na dřevo, solární panely a toaleta zkompostovatelná...Kvalitní papír, pěkné ilustrace

Ďumbierka
26.08.2020 4 z 5

Pekná kniha. Pokochala som sa viem si predstaviť, že sa k nej budem vracať a listovať si v nej znovu a znovu. Nepáčili sa mi všetky chatičky, ale mnoho áno. Ako som si aj prečítala v komentároch, tiež by som privítala viac detilných fotiek, aby sa atmosféra preniesla ešte vic. Avšak hodnotím pozitívne. Ja som si u nej oddýchla a listovať sa v nej dá či je vonku hic a 30 stupňov, alebo mrzne, či prší a máte v rukách teplú kávu či kakao :) :)

haki34
28.06.2020 4 z 5

takové "poslintání"...zamáčkla jsem slzu, řekla si, že ta naše je stejně nejlepší, protože je naše samozřejmě a tiše se kochala a snila...jako inspirace možná. Jak píše magnólie, taky bych ocenila více info k jednotlivých chatám a taky souhlas, že je rozdíl mezi vlastním a profi dílem.
zajímavé pokoukání, doporučuji !

magnolia
13.02.2020 3 z 5

Očekávání bylo velké a zase jako u první knihy : lepší by bylo méně staveb, ale podrobnější fotky i informace. Je to věc názoru, ale také bych upřednostnila ty "chudší" a vlastnoruční, před těmi moderními od projektantů. Já osobně bych si z celé knihy vybrala asi tak 10 chajdiček.

ochwey
08.01.2020 4 z 5

Je to krásné, všechny vychytávky chci mít zase u svojí chalupy a u krbu (taky na chalupě) se to četlo krásně, fotky jsou nádherné, interiéry inspirující, ale podle mě "Za dveřmi" nedosahuje kvalit prvního dílu. V prvním díle byly kapitoly o domečcích "logické" - vždy jeden příběh a pak ukázky chat, které spojovalo nějaké téma... Tady je příběh chaty a pak jsou ukázky náhodně uspořádané, marně jsem hledala nějaký pojící prvek. Taky se mi zdá, že víc než chaty jsou tam "tiny houses", ale je to teď trendy, chápu. A možná mi ani neseděla čeština.

adorjas
28.12.2019 5 z 5

Ak vás bavia chaty a chalupy, tak budete mať orgazmické stavy. Walden by si tu rozhodne prišiel na svoje :D Bolo tam veľa obrazového materiálu, aj keď u niektorých chalúp by som potrebovala viac ukážok, ale chápem, že sa nemohlo všetko zmestiť do knihy.

mariva
20.12.2019 5 z 5

Krásné fotky, zajímavé stavby úžasně zasazené do překrásných přírodních scenérií a kouzelná atmosféra vnitřních prostor. Ráda se nechám inspirovat a zejména dřevěné stavby jsou moje srdcová záležitost.

Jandýs
11.12.2019 5 z 5

Luxus... Nádherná fotogalerie interiérů. Smekám před úžasnou superschopností vybudovat tak úchvatné bydlení.

Zach Klein
americká, 1982